Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви BMW i3 теми, коментари и мнения.

Старт на BMW i3 продажбите в Европа, но не и в България

Преди 10 години 4 месеца - Преди 10 години 4 месеца #533 от mumojem
Ако това може да е успокоение, България не е единствената страна, в която i3 няма да се предлага за начало.

Засега най-близко може да се види в Солун ( BMW Trikaliotis ) макар че още чакаме отговор от там кога ще имат налични за тест (и покупка). Сега има в Атина, но то където Атина там и Виена... За нас е важно да има в България.

Въпрос на (надяваме се малко) време е някой да си купи и да внесе, чакаме го този момент.

Базови цени:

BMW i3 – €34,950
BMW i3 REx – €39,450 (версия с бензиново двигателче за удължаване на пробега.

Вече си направихме един онлайн експеримент и типично по германски базовото си е базово та знае ли се :S. Дори важните пакети и опции се поръчват допълнително и нашата примерна конфигурация си хвръкна за секунди над €45k .

Знаем от отзиви, че е много пъргава колата, има видео, от което се вижда, че е по-бърза дори от M3 на старта, пък вече когато я докопаме, ще падат тестове :evil:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1592 от Dyulgerov
В момента ако си купиш BMW i3 Rex ще се води ли електричеси автомобил или хобрид? Интересно ми е защото ако се води електрически ще може да ползва всички привилегии като такъв в България /колкото и да са малко :( /.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1593 от mumojem
Супер основателен въпрос и въпреки че REx вариантът си е електро по документи, нямам 100% отговор как ще го регистрират. Ще пробвам да получа инфо от Германия за регистрация по талон там, защото както са го записали при тях така ще се регистрира и у нас.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца - Преди 9 години 3 месеца #1602 от k.i.

Dyulgerov писа: /колкото и да са малко :( /.


Не че нещо, но няма много смисъл да се мръщим и на това, което има, и то не е никак малко ...
Няма субсидия, но това е донякъде разбираемо за бедната ни държава.

пп. Разбрах, че барем едни зимни гуми за и3 са се продали у нас :P

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1607 от mumojem
Мхммм - то от теб тръгна връзката преди време и ето по веригата... :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1609 от k.i.
аз понеже ги видях преди монтажа та за тва :whistle:

направо нереален размер :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1612 от mumojem

k.i. писа: аз понеже ги видях преди монтажа та за тва :whistle:

направо нереален размер :)


А да ти кажа на колата седят още по-нереално, а за 20-ките да не говорим - опулих се яко като ги видях в Амстердам :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1613 от Dyulgerov

k.i. писа:

Dyulgerov писа: /колкото и да са малко :( /.


Не че нещо, но няма много смисъл да се мръщим и на това, което има, и то не е никак малко ...
Няма субсидия, но това е донякъде разбираемо за бедната ни държава.

:blush: Връщам думите си назад и се надявам да не съм Ви засегнал. В по - напредналите страни има освен предлаганите "облаги" у нас също така безплатна винетка, движение в бус лентите и субсидия. Да не говорим за подпомагане на бизнеса за поставяне на зарядни станции и т.н. Да има достатъчно стимули и у нас за което съм горд и благодарен на хората постигнали ги във времето.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1618 от k.i.
Няма нужда нито от извинения нито от уважителна форма :cheer:

прав си, че има и страни с повече стимули, но аз лично се радвам и на малкото ...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.