Sidebar

15
Чет, Ное
3 Нови блога
Привет от форума на eCars.bg

Някои хора харесват, други все още не разбират, а трети не си падат по електромобилите. Теб какви електромобилни теми те вълнуват? Имаш ли вече електромобил, планираш ли да си купиш скоро, какъв точно търсиш? Вероятно ще намериш отговори във форума или пък можеш да помогнеш на някой съмишленик да открие такива. Айде, приятно ;)

× Място за всякакви Citroen C-ZERO/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn теми, коментари и мнения.

Mitsubishi i-MiEV

Преди 3 години 10 месеца - Преди 3 години 10 месеца #1614 от Dyulgerov
Mitsubishi i-MiEV е пусната от Dyulgerov
Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 10 месеца #1615 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Mitsubishi i-MiEV

Dyulgerov писа: Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .

Въййй, ма защо си трайкате вий бре Дюлгеров :lol:? Бива ли тъй да държите на тъмно електромобилната общност по такива светли въпроси?

Ще помогне и още как банка да се оборудва с електромобили, пък ако му се врътне и един подобаващ PR на положението идеално ще стане :cheer:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 6 дни 6 часа #4733 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Mitsubishi i-MiEV

mumojem писа:

Dyulgerov писа: Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .

Здравейте, интересувам се от някакво мнение за Mitsubishi i-MiEV , защото смята да си купувам такова ЕПС.
Интересува ме има уред, който да показва колко е дистанцията до изчерпване на батерията - до следващо зареждане ?
Колко струва като нов акумулаторът и ?
Може ли колата да се зарежда на AC станция Тип 2 до 22 kW с кабел Тип 2 към Тип 1 и за колко време ще се зареди на 100 % ?
Разпитва за да посъбера малко повече информация за превозното средство.

Предварително благодаря

Преди 5 дни 20 часа #4734 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Mitsubishi i-MiEV

Georgi Dyankov писа:

mumojem писа:
Здравейте, интересувам се от някакво мнение за Mitsubishi i-MiEV , защото смята да си купувам такова ЕПС.
Интересува ме има уред, който да показва колко е дистанцията до изчерпване на батерията - до следващо зареждане ?
Колко струва като нов акумулаторът и ?
Може ли колата да се зарежда на AC станция Тип 2 до 22 kW с кабел Тип 2 към Тип 1 и за колко време ще се зареди на 100 % ?
Разпитва за да посъбера малко повече информация за превозното средство.

Предварително благодаря

Здравей,
и аз напоследък взех да се замислям за подобен автомобил - Citroen C-ZERO/Mitsubishi i/Peugeot iOn . Намерих в ютуб един канал на човек, който има Peugeout iOn и има доста видеа - тук

Следните потребители изказаха благодарности: Georgi Dyankov

Преди 5 дни 20 часа #4735 от murry
Отговор от murry по тема Mitsubishi i-MiEV
Нямам опит с модела, но след преглеждане на Wikipedia статията:

Зареждането от празно до пълно през AC би трябвало да отнеме около 7 часа на 230V. Има Chademo възможност да зареди за около 30 минути, което е готино.
Ако говориш за толкова range остава на колата - всеки електромобил го пише това като се качиш в него и го запалиш. Както на конвенционалните автомобили, ще променя тази цифра според стила ти на шофиране и консумацията в последните километри (т.е. ако се качиш на магистрала и караш със 120 ще намали оставащия range в рамките на няколко минути). На тия работи им казват "guess-o-meter", защото смята ориентировъчно колко заряд остава в батерията и ти пресмята колко горе-долу ти е консумацията и така ти показва оставащите километри.
Следните потребители изказаха благодарности: Georgi Dyankov

Преди 5 дни 12 часа #4740 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Mitsubishi i-MiEV
Здравейте
Карам същата кола но с емблемата на Пежо....
Има доста точен " горивопоказател" и допълнително намаляващо число на километрите които може още да се изминат.
На останалите въпроси са ви отговорили вече....

Създадено с Kunena форум