Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Покупка на Nissan Leaf

Преди 5 години 11 месеца - Преди 5 години 11 месеца #3988 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Покупка на Nissan Leaf

sorcererals писа: Момента с ДДС-то може да се редуцира, ако колата се купи от фирма. Нали има закони за избягване на двойно данъчно облагане, та тогава тук би трябвало да се плаща стойността без ДДС, респективно плащаш си ДДС при вноса. ДДС-то тук е 25%, но пък цените при покупка от фирми са по-високи по принцип.. С митото не съм наясно.


Да то си е точно така - ДДС се внася в България, но имаш и 10% мито.

Например:

Стойност на електромобила 25000 лв (платени в Норвегия)
Транспортни разходи: 2000 лв
Мито: 2700 лв
ДДС: 5940 лв

Общо: 35640 лв (~€18,200)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 11 месеца #3989 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Покупка на Nissan Leaf
При обявена от фирма цена 11000 евро с ДДС, ДДС-то е 2200 евро или на купувача ще му се върже 8800 евро(при крайна цена 8500 евро обявена за същата кола от частно лице, справка от обява прочетена тази сутрин). Транспорт на платформа 700-750 евро или 1500 лв, мито 2700, ДДС 20% - 3520лв(1760 евро), до към 25000 лв може да се влезе при малко късмет. А за конкретния случай и по-малко, просто цената с ДДС от частно лице е по-ниска от цената без ДДС от фирма.
Обявата беше за 8500 евро и човека не иска да я продава за по-малко, защото това му дава фирма, която после я продава за 11000 евро. Но цените им паднаха доста, а с идването на новия Лийф вече реално, предполагам ще паднат още. Не казвам, че е евтино или изгодно, просто ориентир за потенциални купувачи.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4125 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Покупка на Nissan Leaf
Интересно ми е да чуя колко Лийфа са изгорели с Аризона...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4182 от Vant67
Отговор от Vant67 по тема Покупка на Nissan Leaf
Вече има цени на Лийфа в Омникар. Малко са солени 69000 аксента -77 хиляди за текна.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4183 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Покупка на Nissan Leaf

Vant67 писа: Вече има цени на Лийфа в Омникар. Малко са солени 69000 аксента -77 хиляди за текна.


40квч?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4184 от Vant67
Отговор от Vant67 по тема Покупка на Nissan Leaf
ДА

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4185 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Покупка на Nissan Leaf
Колата я има в сайта им, но страницата седи недовършена:
omnicar-sofia.nissan.bg/models/32/NISSAN-LEAF
Ценовата листа може да се свали:
promo.nissan.bg/model-documents/dl?model_id=32&document_type=1

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4186 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Покупка на Nissan Leaf
Не се шегуват!!!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4187 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Покупка на Nissan Leaf
Най-скъпият вариант на Текна тук е 333000 крони, което ще рече около 34000 евро без ДДС. Отива на 80000 лв с ДДС в България. Цените изглеждат еднакви, само стандарта не е . 

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4190 от Vant67
Отговор от Vant67 по тема Покупка на Nissan Leaf
configurador.nissan.es/nuevo-leaf

В испания 32200 евро n-connecta

www.nissan.fr/vehicules/neufs/leaf/confi...ml#configure/A/grade

Франция - 31100 евро  n-connecta

configurador.nissan.pt/novo-leaf
Португалия - 30250 евро  n-connecta

www.nissan.de/fahrzeuge/neuwagen/leaf/ko...ml#configure/A/grade

Скъпо е при нас. като в Германия. 37450

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 9 месеца #4191 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Покупка на Nissan Leaf
В Република Ирландия цените започват от €29500 за XE до €33000 за SVE модел. Но това е цена след €5000 отстъпка за вносно мито и €5000 субсидия от правителството за популяризиране на електромобилите...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4343 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Покупка на Nissan Leaf
В Норвегия цените на старите Лийф и Зое стартират вече от 7000 евро за модели 2011/2012, за коли втора ръка. При това говорим за модели с доста приличен пробег между 50000 и 80000 км. Трябва да се види в какво състояние са, разбира се, но цените вече са повече от прилични дори за българския пазар.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца - Преди 5 години 2 месеца #5120 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Покупка на Nissan Leaf
Здравейте,

Реших да не пускам нова тема, тъй като тази е за покупка на Нисан Лийф.

Тъй като вече почти половин година "събирам смелост" да закупя електричка си мисля че дойде момента, в който да го направя или да се откажа. Минах през доста варианти , обмислях различни марки и модели, нови и втора употреба. В момента дилемата ми е дали да си върна колата, която карам в момента на дилъра, който ми предлага да я изкупи на много добра цена и да закупя следващият модел, или да остана с нея и да си закупя Нисан Лийф 2-ра ръкa. При първият вариант ще карам пак нова кола с гаранция 5г, а при вторият вариант ще имам електричка за всекидневните пътувания из града и до вилата , която е на 50-55км от вкъщи и за по-дълги пътувания ще имам бензинов автомобил на разположение. Допитах се до приятели и общо взето те не помогнаха особено като пак мненията им са 50:50 .
Откъм автомобила с ДВГ нещата са ми ясни, ще си зареждам на бензиностанциите, ще си плащам данъци и синя зона, ще сменям масла , филтри и т.н. неща липсващи при елекричките, НО ще карам нова кола и в гаранция, НО макар и евро 6 отделяща вредни емисии.

Сега тук идват въпросите относно електричката ( ако беше и тя чисто нова нямаше да ги има най-вероятно, но разликата в цените тогава е прекалено голяма ).
Набелязъл съм един Лийф, октомври 2013г внос от Холандия на 90хил км. Батерията е 24КВч. Според продавача батерията е на 88-89% има си ги пълните 12 чертички все още. Също според него може спокойно да се изминават 120км с него при каране с до макс 80-85км/ч. Цената му е 22хил лв , не е регистриран. Опасенията на тези приятели, до които се допитвах за дилемата ми са, че с този Нисан всичко ще е наред първата година след закупуването му и после ще му падне капацитета на батерията много и ще ме е яд , че съм го закупил. Нямало майстори в Бг , които да го ремонтират, ако изкочи някакъв проблем . Облекченията за синя зона и данъка щели да отпаднат скоро и дефакто още от плюсовете да караш електричка щели да изчезнат. Като за мен това , че мога да паркирам на синя зона безплатно е наистина голям плюс ( в момента отивам на работа почти 1 час по-рано, за да си намеря паркомясто, а пред сградата ни и на 20 метра от нея има синя зона, където целодневно има поне 5-6 свободни места ). Дали някой е на ясно , ако реша да подменя в последствие батерията тук в БГ може ли да се направи и колко би излезнала тази смяна? Чудя се, възможно ли е наистина да има само 12% деградация на батерията за тези километри и 5г експлоатация или след като покарам няколко месеца ще се окаже, че реално е към 20% ?

В най-лошият вариант на мен са ми достатъчни 65-70км ( за да мога да отида до вилата спокойно като все пак имам и няколко км в запас ), но не знам до колко процента деградация на батерията ще могат да покрият тази дистанция. Другото което е дали може да се разчита на данните , които LeafSpy показва. Съмнения и за точния километраж на колата също има, макар че и настоящата ми кола е на 90хил км и на почти 5г.

Това е линка към обявата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5121 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Покупка на Nissan Leaf
Колега, замислял ли си се да си купиш сам такава кола отвън? Автомобили на по-малко километри и по-нови(тук в Норвегия) се намират на цени 8500-13500 евро. Не съм гедал пазара в Германия и Холандия, но тук се натиска много за елвктрички и старите модели паднаха много като цена, просто всички вече купуват новите модели на отделните марки. Техническото състояние трябва да се провери разбира се, но това важи за всички автомобили. Поне тук се следи сервизната истирия и е сравнително лесно да се провери.
Според мен преференциите в България тепърва ще се увеличават, защото реално сме от малкото държави в ЕС, които нямат такива или изостават сериозно. За сервиз, предполагам Нисан ще могат да се справят, а и самите eCars работят по въпроса, така че не би трябвало да е проблем.
Реалният прибег варира според пътни, атмосферни условия и задкормилното устройство. Щом в студена Норвегия успяват да минат 90-100 км зимата и до 150 лятото, значи в България няма да е по-зле. За южните страни като България пасват повече коли произведени за тези региони, а не северно изпълнение, според мой познат, който внася Лийф втора ръка от щатите. А според собственици на Лийф писали тук в темата, а в някои други, добре е да имаш къде да държиш колата на равномерна температура 20-25 градуса(гараж да ремем), защото батерията деградира и заради жегата
Харесано от: Касъклиев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца - Преди 5 години 2 месеца #5122 от earendil
Отговор от earendil по тема Покупка на Nissan Leaf
Честно казано тази кола доста я недолюбвам.. разбира се субективно мое отношение.
Това да си пазиш батерийката е доста тъпо и упоритостта на Нисан в това отношение е напълно неразбираема за мен..
Моята кола си е на студ и пек вече над 6 години и е с оригинален капацитет.. на това му се казва well engineerd продукт..

Бьорн онзи ден показа един лийф на 80к с 50% деградация.. това е абсурдно.. все едно 6 годишен лаптоп.. а аз точно това обяснявам на приятелите ми, че колата ми не е лаптоп, компютъра на колата и термалната система си я пази и т.н..
Въпреки, че съм електромобилен фен не бих си взел точно лийф. Наясно съм, че възможностите на пазара 2ра ръка са все още малко.., но..


Иначе при нас нещата са толкова бавни и инертни в административно отношение, че не вярвам скоро да изчезнат предимства като данък и безплатна синя зона..
Харесано от: Касъклиев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5123 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Покупка на Nissan Leaf
Хм, това на Бьорн съм го пропуснал - определено си струва да се направи един блог. Чудесно ще е и в България да има такива хора да правят тестове и да пускат клипове. Така си беше посоката на екарс блога преди 5-6 години, ноооо производството се оказа супер трудно нещо и сега за блога почти няма време :(.

Имам много неща да добавя по темата.

Първо и най-важно, СКАЧАЙ, БЪДИ СМЕЛ :D Съмненията, опасенията (на приятели) и прекалените сметки само правят нещата по-трудни, отколкото са. Дори с туизито се возя до вилата на същите 50-55 км разстояние.

"Майстори" - ъмммм, да. Нека да го кажа така - наблюденията и опитът ни показва, че сега и в следващите години е най-добре да се разчита на дилърските сервизи. Темата е трудна и там има не малко недостатъци и неща за подобряване, но ще мине време докато частни сервизи се оборудват с техника и се обучат хора за качествени и надеждни специфични прегледи и ремонти по електромобили.

За батерията - може да е толкова капацитетът (88-89%) може и да не е. Специално за Нисан в София ще може да се направи подмяна на батерията. Вероятно ще е поне 5 хиляди евро сметката, но не мога да кажа докато не го предложат като услуга с цена.

Има нещо важно за батериите. Тези дни ми попадна как Мери Бера от GM е казала, че няма нито една подменена Volt батерия. Ако е така, има логика. Буферът на батерията в тези коли е огромен. А това е от огромно значение. Вземете за пример пауър банките. Например, ако си вземеш такава с 10,000 mah реално общият капацитет е да речем 16,000 mah. Това е огромен буфер. Иначе казано никога не я блъскаш догоре, а "отдолу" също има голям резерв. Така се използва златната среда и натоварването е много по-разпределено във времето. Което ме навежда на мисълта, че може да се прави хитро балансиране (от страна на производителя) пак във времето, така че капацитетът почти да не спада. А именно: когато използваемият капацитет започне да спада, се "отключва на части" резервът. Така, ако реално ползваш 70% от батерията и от 100% използваемост ти падне на 95%, реално за да не усетиш тези 5% спад или въобще да го няма, той се взима от буфера - който вече няма да е 30%, а 25%. Само теория е, при това временно приложима, на за период от няколко години може да върши добра работа.

Естестввено, DC-то и по-точно последователните зареждания (почти) догоре на дълъг път, може да оказва влияние. И тук си има специфики. След шофиране със 120-130 км/ч през юли и гореща кола и батерия да спреш на зареждачка и веднага да нахакаш колата... ммммда, стрес си е. Така че трябва да се имат предвид тези неща. Във времето ще се подобрява технологията така че да държи повече на такива натоварвания (батериите с твърди електролити може да са по-добри в това отношение), но ще си трябват още години за изработване на по-държеливи батерии, тестване и доказване във времето.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: Касъклиев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5124 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Покупка на Nissan Leaf
Благодаря за бързите отговори.

Замислял съм се за покупка на кола от друга европейска държава, но варианта с докарване на самоход с кола като Лийф, който минава 150км макс с един заряд ми се струва сложно. Звънял съм на 2-3 автовоза, но се оказва че и докарването с автовоз си изисква доста плануване и разправии, а аз като цяло нямам много свободно време за подобни неща. Плюс това след тези разговори ми се стори че и при този вариант има определени рискове.

Мисля утре да отскоча до Варна, за да видя колата . Като цяло тук ме притеснява момента с регистрацията. Не знам с какви документи трябва да разполагам , за да я регистрират безпроблемно. Досега не съм купувал нов внос автомобил, а и прочетох в интернет, че коли от Германия и Италия се регистрирали лесно, защото в техните талони имало пълна информация за автомобила. Докато за холандските коли беше споменато, че понякога се изисквали допълнителни неща.Пробвах да се свържа с КАТ Пловдив вчера, но не успях, за да знам какво да очаквам да ми бъде дадено евентуално с колата като документация.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5125 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Покупка на Nissan Leaf
Няколко неща при избиране:
1. Броя на чертичките, които показват State of Health(SoH) на батерията(или процента SoH в LeafSpy) може да се манипулира с нисански софтуер. След като се промени на 100% бързо пада в рамките на няколко седмици до първоначалното ниво.
2. Батерията не би трябвало да деградира за една година толкова, че да не можеш да я караш, както те съветват приятели. За една година средно може да падне 3-6% в зависимост дали я пече слънцето ежедневно, колко често и колко време стои със заредена до горе батерия
3. Омникар официално подържат колата(освен внесените от Америка). Могат да отремонтират всичко по нея, включително и да сменят батерията. Може да се обадиш да питаш каква е цената за смяна на батерия. Този модел, който си харесал може да му се сложи и 30kwh батерия.
4. По принцип може би е възможно да деградира само 12% за 5 години, ако е стояла на студен климат и не се държи често заредена до горе дълго време.
5. Има голяма разлика в пробега зимата и другите сезони. Ако лятото може да правиш 120-140км, то зимата могат да паднат до 60-80км. "Текна" варианта след 2013та е с термопомпа и харчи по-малко ток при отопление в сравнение с по-стария модел и съответно е с по-голям пробег зимата.
6. LeafSpy интерпретира данни, с които самата кола работи. Тоест каквото знае колата това знае и LeafSpy. Може да му се вярва доколкото не са манипулирани данните в самата кола.
Харесано от: Касъклиев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5126 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Покупка на Nissan Leaf
Колега, имай на предвид, че първата генерация (т.н. 1.0) на Лийф произвеждана до края на 2013 не е за предпочитане заради химичният състав на батерията. От края на 2013, началото на 2014 в т.н. генерация 1.5 се поставят батерии с променен хим. състав, които са много по-издържливи на бързо зареждане и по-малко податливи на температурни промени.
Лийф от 2013 (освен, ако не е с новата 1.5 батерия) няма да задържи още дълго капацитетът на батерията и деградацията ще се усети много бързо. Ако смяташ, че 60-70км са достатъчни за теб, може да го вземеш и да ти върши работа за години напред. Особено, ако имаш 2-ти автомобил за дълги пътувания.
Цената е изключително висока за 6 годишен Лийф за тази клас (SV). Аз бих очаквал 16-17хил, максимум и то за по-високия клас (SVE)...
А, за батерията - Индра във Великобритания могат да ти сложат и 40КВтЧ батерия, ако искаш :)
Харесано от: Касъклиев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 месеца #5127 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Покупка на Nissan Leaf

peposhi писа: Колега, имай на предвид, че първата генерация (т.н. 1.0) на Лийф произвеждана до края на 2013 не е за предпочитане заради химичният състав на батерията. От края на 2013, началото на 2014 в т.н. генерация 1.5 се поставят батерии с променен хим. състав, които са много по-издържливи на бързо зареждане и по-малко податливи на температурни промени.
Лийф от 2013 (освен, ако не е с новата 1.5 батерия) няма да задържи още дълго капацитетът на батерията и деградацията ще се усети много бързо. Ако смяташ, че 60-70км са достатъчни за теб, може да го вземеш и да ти върши работа за години напред. Особено, ако имаш 2-ти автомобил за дълги пътувания.
Цената е изключително висока за 6 годишен Лийф за тази клас (SV). Аз бих очаквал 16-17хил, максимум и то за по-високия клас (SVE)...
А, за батерията - Индра във Великобритания могат да ти сложат и 40КВтЧ батерия, ако искаш :)


Благодаря за информацията. Мисля че този е от тази генерация с по-издръжливите батерии ( съдейки по информацията , която имам от нета ). За цената като купувач и на мен ми се вижда доста, но реално на по-ниска цена не намирам никъде. Виждал съм в италиански сайтове по 9-10хил евро, но след като съм писал на продавачи никой не ми е връщал отговор дали батерията е включена или е под наем.

За в момента в Бг , поне по обявите които намирам , няма по-изгодна оферта. Аз съм звънял на почти всички, като се оказва че повечето са с по-голям процент деградация, а и са по-ниско ниво. А на някои им искат и доста повече :(

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.