Sidebar

18
Вт, Дек
2 Нови блога
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Обслужване и части за Ампера

Преди 4 месеца 1 седмица #4365 от IvoY
Моля собственици на Ампера/Волт да споделят тези автомобили обслужват ли се / познават ли ги в сервизите на Опел в България и какви са цените на по масовите консумативи и части сравнено с конвенциоанелн автомобил.
Интересува ме колко по-скъпи са текущите разходи сравнено с нормална кола.

Другото важно е какво да очаквам от батерията на кола на около 150-160к км, до какъв пробег е нормално да функционира, кога се подменя и колко струва нова батерия?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 месеца 1 седмица #4366 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Обслужване и части за Ампера
Аз моя Волт го обслужвам главно при Дженеръс Ауто и съм доволен за сега.
Цените на части са напълно нормални. При смяна на масло и филтри, най скъпото е поленовия филтър (80-90лв). Последно купувах нов външен кормилен накрайник. Беше 42лв, което е стандартна цена за такова нещо.
Консумативите са си като на нормална кола, с разликата, че масло, маслен и горивен филтър се сменят МНОГО по-рядко. Аз маслото го смених, когато купих колата, от тогава съм изминал 30 000 км и ми показва, че маслото още е на около 80% от живота си (върви от 100 надолу). Значи мога да изкарам още 120 000км без да го сменям :D

За батерията: Моята кола е на 155 000 и изкарва 60км през лятото с пуснат климатик. За подмяна няма какво да мислиш. Батерии съм виждал в ebay за $2000-$3000, но не съм чувал да се налага смяна, освен може би след тежка катастрофа.
На мен ми е спирала напълно батерията, заради софтурен проблем и колата се движеше само на бензин с намалена мощност, така че успях да стигна до сервиза. След ъпдейт се оправи. Сега след последния ъпдейт имам куп други проблеми и ще ходя да проверят дали трябва още нещо да ъпдейтнат, но това е друг въпрос.

Преди 4 месеца 6 дни #4368 от murry
Отговор от murry по тема Обслужване и части за Ампера
Дженеръс Ауто.

До момента:
- Лепене на казанче за течност за чистачки - 35лв.

Преди 4 месеца 1 ден #4377 от earendil
Отговор от earendil по тема Обслужване и части за Ампера
Ами моята е може би най-караната в БГ ампера.. вече почти 6 години.. освен софтуерен ъпдейт до сега не съм правил нищо..

Предстои ремонт на нещо леко похлопващо по окачването.. ама след 15тина дена като охлаби малко сезона по морето :). Несе очувдам предвид оффроуда до бургас тази зима (покрай ремонта на пътя за БС беше или каране по черно.. или разкарания път през Каблешково..

С батерията минавам до 75 км лято с климатик. Преди беше до 82 км, но пробега падна от както смених оригиналните гуми.. според мен не е от батерията..
Следните потребители изказаха благодарности: sweeper

Преди 3 месеца 4 дни #4468 от IvoY
Отговор от IvoY по тема Обслужване и части за Ампера
А има ли проблем ако колата се изключва от тока преди батерията да се е заредила до край?

Поне при мобилните телефони не е препоръчително :)

Преди 3 месеца 4 дни #4469 от murry
Телефоните на батериите щяха да живеят поне по още година ако не се зареждаха до край :)

Преди 3 месеца 4 дни #4470 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Обслужване и части за Ампера
За всички литиево йонни батерии (телефони, лаптопи, коли, ...) е най-добре да са заредени 30-80% и е по-добре да зареждаш много пъти по малко, а не рядко по много. Мисля, че амперите имат голям буфер и на двата края на заряда, така че заредена на 100% всъщност е някъде 85-95%.

Преди 3 месеца 4 дни #4471 от murry
SOC (State of Charge) прозореца на Амперите (както и на Волт-овете) е 65% - когато батерията е "празна" е на 20%, когато е "напълно заредена" е на 85%.

Преди 3 месеца 1 ден #4477 от IvoY
Отговор от IvoY по тема Обслужване и части за Ампера
Това е изцяло градско каране в София със Шевролет Волт на 210 000км.
Без проблеми си прави заводски предвидения пробег на батерия.
Колата се продава ако някой има интерес между другото.

Прикачени файлове:

Създадено с Kunena форум