Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Обслужване и части за Ампера

Преди 4 години 9 месеца #5595 от Shoni{Румен Минчев}
Отговор от Shoni{Румен Минчев} по тема Обслужване и части за Ампера
Какво е това "балансирано зареждане" и защо се прави, защото не можах да намеря нищо в гуглето за него?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5726 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Обслужване и части за Ампера
Ако някой е на зор за нещо - ето една Ампера на части, в т.ч. и батерия :
www.ebay.de/sch/frontin072015/m.html?ite...rksid=p2047675.l2562

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца - Преди 3 години 2 месеца #6230 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Обслужване и части за Ампера
No eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationОт 3-4 дни спря да ми работи копчето за отваряне на шофьорската врата. Поразрових се из нета и се оказа, че е редовен проблем. Така попаднах на този испански симпатяга :

И веднага си поръчах ето това:

Има китове за 1,2 и 4 врати. Като го получа и монтирам, ще пиша за резултата.
Прочее, няма ли някой да хареса тестовата Ампера на Дженеръс - цената и падна под 30000 лв :
www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&...dv=11550567742412278
Харесано от: Mario62, E-mo, anplmat

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6231 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Обслужване и части за Ампера
Даже не искам да се сещам колко ми взеха от Дженерас за смяна на задната дръжка (с боядисването)...
Харесано от: E-mo

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6232 от earendil
Отговор от earendil по тема Обслужване и части за Ампера
Браво за находката.. и аз платих 175 лв за дръжка с боядисване на дженеръс.. и дори дойде без хромираното копче..

След това с пробвах да ремонтирам копчето на старата, защото и пасажерската ми е прецакана.. но се оказа не разглобяемо самото копче.. сега с това нещо ще си я оправя. Малко е х*й да се откопчее капачката, която се боядисва от самата дръжка.. ама й схванах цаката.

А дженеръс трябва да си продадат амперата на не повече от 25 х. , за да има шанс.. много са тъпи.
Аз моята не бих я дал за по-малко от 20 х., нищо че е на 190 х км.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6238 от betaserk
Отговор от betaserk по тема Обслужване и части за Ампера

Shoni{Румен Минчев} писа: Какво е това "балансирано зареждане" и защо се прави, защото не можах да намеря нищо в гуглето за него?


Аз като бъдещ Ампераджия :) да ти отговоря, че това може да се прави и в къщи, слага се колата на трупчета и се пуска да върви докато си изхаби заряда или нещо от сорта беше, ето ти видео...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6243 от Shoni{Румен Минчев}
Отговор от Shoni{Румен Минчев} по тема Обслужване и части за Ампера
Благодаря много!!!
Харесано от: ankinela

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6249 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Обслужване и части за Ампера
Честита Нова година!
betaserk защо не виждам видео???

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 1 месец #6286 от sweeper
Отговор от sweeper по тема Обслужване и части за Ампера
Здравейте отново. От няколко дни се каня да пиша за смяната на бутона, но отлагах, за да пусна и видео за операцията. То не се получи особено информативно, така че ще е без картинки. Относно доставката на резервния бутон - човекът от Англия - Анди, се оказа ентусиаст и собственик на Ампера също. Прави бутоните на 3D принтер точно като оригинала. Разработил е елементарно устройство за отваряне на дръжката и го прилага в комплекта. Също е разпечатал подробни указаная как се прави. Доставката се бави повечко заради нашенските и английски неуредици с Брекзита, коронакризата и каквото се сетите.
Та - всичко се получава както го е описал човекът, но трябва да се ползват точно посочените битове Т20 (за шофьорската врата) или Т25 за другите врати - за да се освободи дръжката. Много трябва  да се внимава да не се затвори напълно вратата без дръжка, щото после отварянето минава през сваляне ка кората на заключена врата - нещо, което не е добре да си причинявате. Втората стъпка - разглобяване на дръжката - трябва да се внимава пластинката да е точно под болта, иначе той ще пробие пластмасата и изгледът на дръжката се скапва. Също така е добре да се ползва нагревател за въздух, с който леко да се омекоти пластмасата на дръжката за да излезе без повреди. При мен се откърти миниатюрно зъбче и сега сглобената дръжка халтави леко. Всичко друго е като в клипа на испанеца.
Поздрави и успех на всеки, който се захване с този малък ремонт. На мен ми отне по-малко от 2 часа.
Харесано от: Mario62

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.