Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Всичко за Туизи

Преди 9 години 11 месеца #1116 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи

mumojem писа: Ха, леле това LED крушки за фарове ли са бре? Как стои въпросът с регулацията, сертификати нещо стандартизация има ли/нужна ли е? Не съм ескпериментирал никога, но досега каквото съм чел все е, че са несериозна работа и все още не могат да заместят халогенките. Явно вече не е така :cheer:


Ете тези вече са сериозната работа! Очаквам близките месеци да навлязат на пазара. Чаках 3 години, докато се сетят как да изнесат охлаждането извън фара. Сега ще чакам да ги предвидят и за повечето модели автомобили. При мен стана по чудо. Първоначално исках да оставя вентилатора в затворения обем на фара, но после се притесних от прегряване и го изнесох. Реално това стана чрез сгъването и разгъването на един маншон, но на други автомобили би било проблем (някои имат кутия, която е близо до крушката и няма място за охладителя. Марка няма - китайска иновация, която до една година ще завладее света подобно на ксеноновата истерия...
Единственото неясно за мен е реалния живот на чипа при тези температури. Поживем, увидим! Сложил съм си главата в торбата... хаха!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1117 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи
Е, значи си преди другите в тестовата схема :lol: - това ми е познато. Еми чудесно, наблюдавай как се държат и свиркай какво се случва.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1120 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Вчера гледах новия Нисан Кашкай. Във високите нива на оборудване е серийно с лед фарове на къси и дълги. Охлаждането обаче е извън рефлектора, вътре в самия фар. Бих си взел веднага за Туизи-то, има ли? Тъкмо ще ги тестваме заедно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1121 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи
Заводският LED е друго нещо и не може да се сравнява. Става дума за колите, които са с конвенционални крушки. За мен това е сериозен проблем,,, Аз реших охлаждането да е извън фара, защото колкото по-хладни са диодите, толкова по-дълго светят. Вътре нещо ме притесни... Вън ме притеснява запрашаването на вентилаторите, но те не са едиствените открити въртящи се части в колата. Затова ще видим във времето. Най-много да се износят вентилаторчетата, но с какво са по-различни от тези в компютрите, където работят денонощно на прах и мръсотия? Това бе логиката ми да ги оставя извън фара, а той да е запечатан.

Системата струва 130 лева H4. Мога да поръчам. Мой приятел ми ги доставя.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1122 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Освен с окраската тоя са го екипирали и с 5 кубика вода за гасене на пожари :P

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1123 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
В Туизи зад фара има доста малко място, а самия той е доста плосък. Дай някакви размери и повече снимки, за да преценя дали ще станат. Цената е висока за нещо ново и неизпробвано, но съм отворен към всичко ново и енергоефективно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1140 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Колеги, стартирам нова инициатива. Искам ремарке за Туизи-то. Леко, с две колела, на твърд теглич. Има вариант да купя такова за колело, или да направя. Имам регистрация от старо туристическо ремарке. Не мога да измисля как да монтирам теглич и какъв да е той. Дайте идеи. Или ме определете за луд! :P :) :P :evil:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1141 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Колеги, стартирам нова инициатива. Искам ремарке за Туизи-то. Леко, с две колела, на твърд теглич. Има вариант да купя такова за колело, или да направя. Имам регистрация от старо туристическо ремарке. Не мога да измисля как да монтирам теглич и какъв да е той. Дайте идеи. Или ме определете за луд! :P :) :P :evil:


Еми звънкай на пожарникарите отгоре да те светнат и си готов :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1145 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Пожарникарското е с багажник, а аз искам ремарке. Даже намерих снимка на теглича за Туизи в нета. Ето го:
www.openroadoutfitters.com/images/traile...%20black%20hitch.jpg

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1147 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи
Кой каза че Туизито не може да вдига повече от 80км/ч?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1148 от Stefan_N
Отговор от Stefan_N по тема Всичко за Туизи
Ехааа, това е доста повече от нашето постижение на тест-драйва пред Експо :evil:

... хайде малко по-умеренко...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1151 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Това съм го виждал и преди, само не мога да разбера как се случва? Това тунинговано ли е? При мен повече от 85 км/ч не може да вдигне при никакви обстоятелства. Разкрийте как става магията?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1152 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи

nio писа: Това тунинговано ли е? При мен повече от 85 км/ч не може да вдигне при никакви обстоятелства. Разкрийте как става магията?

Е как да не е тунинговано ;)
Рено са направили доста скрити "капанчета" при производството на своите електрички...
Но лека, по-лека нещата почват да се разкриват!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1157 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Днес направих опита със зареждането на Туизи от агрегат. Получава се без проблем, мощността е достатъчна. Техническите данни на агрегата са на една от снимките по-долу.






Установих нещо интересно. Зареждането на батерията става на тласъци, нещо като пулсиращ ток. Агрегата от снимките е с автоматична газ, и подава според консумацията. При включване отначало работи около 2-3 минути с висока мощност, а после мощността пада. Следва пик, рязко подаване на газ, после отново спад и т.н. Но явно промяната в мощността на консумирания ток е много рязка. Секунда преди да подаде газ на агрегата му светва лампата за претоварване, после дава газ и всичко се оправя. След 2-3 секунди газта отново се връща почти до празен ход, после пик и пълна газ. Точно при светването на лампата екрана на Туизи угасва за миг /примигва/. Предполагам, че в един момент генерирания ток е недостатъчен. Явно агрегата реагира бавно на повишаването на консумацията и докато подаде газ има проблем. След секунда се оправя. Категорично не става въпрос за недостиг на мощност, при работа с повече газ зарежда нормално, но тези пулсации смущават нещата. Може би при агрегат с постоянна газ този проблем няма да го има. Днес ще потърся такъв, да пробвам и с него. Иначе агрегата определено не се товари, при включване на отоплителна печка с мощност 2 кВт работи с малко повече газ, отколкото при зареждането на колата. И още - за около 3-4 минути зареди 1% от батерията и прогнозния пробег се увеличи с 2 км.
Ако реша проблема с подаването на газ и зареждането стане стабилно ще е добре. Ще мога да оставя да зарежда 3,5 часа цяла батерия и да засечем консумацията на бензин.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1158 от ajcinema
Отговор от ajcinema по тема Всичко за Туизи
Няма да откриеш генератор с "постоянна газ", защото такъв не съществува. Обясних го в предишен пост. Всички малки генератори работят с константни обороти и подаването на газ става в момент на натоварване. Целта е оборотите да останат... постоянни!

Можеш да пробваш с марков генератор (например Honda) или с по-мощен. Предполагам, че Хондата ще има по-бърза реакция, стига да има къде да я изпробваш. Предполагам, че в шоурум няма да ти откажат...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1167 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Няма да открия, прав си. Обаче един електротехник днес ми каза, че може да го направи да работи на пълна газ постоянно, с някакво съпротивление в управлението на агрегата - утре ще му го занеса. Щял да накара агрегата да си мисли, че постоянно има висока консумация. :blink: Ще видим.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1168 от nio
Отговор от nio по тема Всичко за Туизи
Нищо не сте писали за ремаркето, явно ме определихте за луд и сте ме игнорирали ! :( :ohmy: :unsure:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1169 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Всичко за Туизи

nio писа: Нищо не сте писали за ремаркето, явно ме определихте за луд и сте ме игнорирали ! :( :ohmy: :unsure:


eee, чак па луд... :P :P :P

До колкото знам на някои хибридни (май на всички) и електрически коли е забранено да се слага теглич - справки в Тойота за Приус-а.
Но това не пречи да виждаме и подобни снимки:



:whistle: :whistle: :whistle:
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1172 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

nio писа: Нищо не сте писали за ремаркето, явно ме определихте за луд и сте ме игнорирали ! :( :ohmy: :unsure:


Как бре, защо, давай прави го, това ще е и допълнителна мега атракция :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1173 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Всичко за Туизи

eltransbg писа:

nio писа: Нищо не сте писали за ремаркето, явно ме определихте за луд и сте ме игнорирали ! :( :ohmy: :unsure:


eee, чак па луд... :P :P :P

До колкото знам на някои хибридни (май на всички) и електрически коли е забранено да се слага теглич - справки в Тойота за Приус-а.

:whistle: :whistle: :whistle:


А, що тъй с Приуса? Имаш ли идея защо е забранено?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.