Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Туизито на eCars.bg

Преди 9 години 11 месеца #1146 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

nio писа: Ама ти какво се притесняваш, няма нищо сложно в разглобяването, два болта и пластмасата е долу, колоните са захванати с по четири самонарезни винта и това е всичко. Кабела е достатъчно дълъг, след като го отрежеш пак има накъде да го опънеш и монтираш.


Нищичко, по-скоро е въпрос на заделяне на време, не че трябва много :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1155 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Днес през деня нали си беше топличко, та реших да правя първа проба анти-подмокряне :lol:

Сложих една хавлия върху гумената седалка. Ефект - среден. Хавлията си се навлажнява, както и предполагах, защото гумата отдолу като не позволява дишане ефектът не е като да си на плюшена седалка. Продължавам с пробите - следващата може да е от тези неща с дървените топчета :lol:


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1159 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Вчера и днес малко разваляне на настроението - първо един самозабравил се мутрьо ми се яви в насрещното в нашата улица, че как ще чака наглия на опашка да се включи на булеварда и при моето негодувание започна да ми обяснява как щял да ме прати на другия край на София, ако ме чукнел само.

Днес пък ме засече лошо черна кола, избегнах удара, но натиснах клаксона и после се появи на друга улица след мен, свети отзад и обикаля нервно на зиг заг с мръсна газ между колите.

За над 3 месеца каране за първи път се случва, като цяло доста нямам грижи, но и не се афектирам нещо чак. Викам си бреййй нещо мъника го взеха на подбив :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1160 от firesword
Отговор от firesword по тема Туизито на eCars.bg
Винаги са ми били странни някакви хора дето нито си го обидил, хем е в нарушение и се репчат и дръвчат брей! Направо се чудя, колко му е да кажеш "Съжалявам обърках се, в нарушение съм, дай да се разминеме някак...." Баси!

Днеска сутринта в тунела на НДК се бяха блъснали един голф и едно такси, като таксито беше забило муцуна в дясната стена. За 1 път видях ползата и от триъглниците и жилетките. Катаджиите таман пристигаха, а двамата шофьори разпънали триъгълниците и облекли жилетките, говореха си нещо, обаче се виждаха от другия край на тунела.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1162 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Мда, благодаря ти за това подсещане – в туизито нямам жилетка и триъгълник, но още утре ще си купя, спокойно могат да седят зад задната седалка, има малко разстояние – ще се поберат.

Малко е кофти, ако ти потрябват бързо, че трябва да я отключа и извадя, а ключалката дава ядове понякога. Но ще се оборудвам със сигурност.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1163 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Мисля да бодна една такава подложка с дървени топчета и велурче на туизито, че това е комбинацията, която се надявам да ме предпазва от подмокрянето, което гумена седалка ми осигурява когато е топло :lol::



Има и червени и сини на цвят, които доста повече ми харесват. Черното ще си е ОК на черната седалка, ама цветничко по ми пасва да е нещо :cheer:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1164 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
И аз понякога чувам подигравателни коментари, но се старая да съм дебелокож и да не им обръщам внимание. Все пак не забравяй, че те са от хора с доста назадничаво мислене, които така или иначе не могат да разберат автомобил като Туизи. Хора без грам еко в главата, за които това е нещо смешно. Никога няма да изчезнат, все пак огромна част от хората в големите градове всъщност са върли селяни. Не като произход, по душа. Баста!
Колкото до нарушителите, това е друга бира. Аз съм доста безкомпромисен с такива, понякога дори и краен. Два пъти вече ми удрят Туизи-то в Бургас такива. Една овца на пешеходна, спирам, лети след мен, спирачки, клаксон, изпреварване, едва не удари жена с дете. Псува ме през стъклото и ръкомаха. Настигам я, правя жест какъв е проблема, тя навива волана и ме удря отстрани в гумите на Туизи-то. 112, полиция, акт за ПТП, застрахователи, отне й 3 часа. На Туизи-то има само една-две драскотини по калника, при нея и двете врати бяха за боя. Накрая казах - другия път пак летиш из града с 80-90 км/ч и като спре някой на пешеходна, пак свири.... Ще помни дълго, сигурен съм.
Втория случай е същия като твоя - пак жена, друга овца, влязла в затворена улица. Не иска да дава на заден, не можем да се разминем. Аз да съм върнел назад. В главната улица. Абсурд !!! Нарушител заради друг такъв не ставам. Скарахме се, направих огромна опашка и от двете страни - те продължават да си влизат срещу знака след нея. Онази изкуфя и подпря отпред Туизи-то, щяла да ме смачка. 112, полиция, обяснения, луда ли си ма жено, съпруга на полицай - няма последствия. Голям срам! Естествено не за мен.
Та така, вече свиквам, свиквай и ти. В очите на част от шофьорите сме малки и жалки, търкалящи количка за голф по улиците. Затова се държат така. От комплексарство. С Инфинити-то и звук не издаваха, само като дигна ръка и връщат по 50 метра на заден като са в нарушение. Но с Туизи.....

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1165 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Преди да го купиш седни на него. Седалката на Туизи-то е твърда, тези топчета ще ти убиват и вероятно няма да ти е много удобно. Пробвай! Ще опитам друг вариант и ще ти предложа до дни - рогозка от естествена материя, подобна на тези плетените, които лятото си слагат отдолу под кърпите на пясъка по плажовете. Сети ли се? Тънка е, от естествени материали, 2 лв, само не знам какъв ефект ще има по отношение на изпотяването. Все още нямам този проблем, но скоро ще го имам и аз. :(

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1166 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
"Има малко разстояние"
Ти майтап ли си правиш - зад облегалката отзад съм събрал жилетка - два броя/работя с тях по улиците/, компресор за гуми, фитили за лепене, чанта с инструменти, триъгълник, 5 чифта ръкавици/ и с тях работя/, каска и удължител 10 метра за колата. и има още малко място! Ще кача снимки, не бях се сетил. Въпрос на подреждане!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1170 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

nio писа: Преди да го купиш седни на него. Седалката на Туизи-то е твърда, тези топчета ще ти убиват и вероятно няма да ти е много удобно. Пробвай! Ще опитам друг вариант и ще ти предложа до дни - рогозка от естествена материя, подобна на тези плетените, които лятото си слагат отдолу под кърпите на пясъка по плажовете. Сети ли се? Тънка е, от естествени материали, 2 лв, само не знам какъв ефект ще има по отношение на изпотяването. Все още нямам този проблем, но скоро ще го имам и аз. :(


Аз имам рогозка и колкото и да стане смешно сега, точно вчера вечерта като слязох до гаража да го включа да се зарежда я гледах на едно стелажче зад туизито. На руло е такава обаче дълга и си викам, ако я изрежа по размер и ще се разпарцалеви отстрани, вече ми се е случвало по друг повод.

Обаче това с топчетата е така, мислех си, че може да се получи. Проба мога да направя обаче само след като купя - нямам откъде да взема нещо подобно да го сложа под гъза си за проба :lol: :lol: :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1171 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

nio писа: "Има малко разстояние"
Ти майтап ли си правиш - зад облегалката отзад съм събрал жилетка - два броя/работя с тях по улиците/, компресор за гуми, фитили за лепене, чанта с инструменти, триъгълник, 5 чифта ръкавици/ и с тях работя/, каска и удължител 10 метра за колата. и има още малко място! Ще кача снимки, не бях се сетил. Въпрос на подреждане!


Имам предвид, когато седалката си е на мястото, не обърната като да стане на багажник. Ти за обърната ли говориш или не?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1176 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Говоря за нормално поставена седалка, описаното го събирам само зад облегалката. Ще кача снимки довечера или утре.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1177 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Чудесно, задействам се и аз следобеда да взема нужните неща, че да съм оборудван :whistle:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1184 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Ето какво имам под седалката, зад нея. Забравил съм и един дъждобран.


Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1185 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Ще ги побера и аз, няма къде да ходя. Благодарско за снимките!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1186 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
При движение по неравности рамките на прозорците потропват по корпуса на колата. Затова монтирах едни уплътнителчета, да омекотяват ударите и да не се чува. Имат отличен ефект. Ето:





Почти не се виждат.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1187 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Който си има прозорци му потропват :lol:, който си няма... :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1191 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Егати бъгнята настана :lol: - почти всяка нищ като влизам в гаража да изключвам туизито под него се шмугва по една огромна хлебарка. Бъгове големи ей, колкото половин пръст - мутанти!

Навеждам се веднага - отдолу я няма. Къде отиват, грам идея нямам.

Явно не само мравките обичат точеца :lol:

Не се е случвало да ми се мотаят из краката вътре де, та само си обикалят отдолу явно...

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1193 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Отивам да взема момъка от училище одеве и какво да видя - грам место няма в уличката.

Е, само на пръв поглед :lol:


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1195 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Това е най-честия начин, по който паркирам. Браво, че и ти го правиш. Дори и да има места, пак така спирам и пестя едно парко място. :cheer:
Колкото до хлебарките, при мен няма, но за сметка на това не мога да се отърва от котките, спят вътре по цяла нощ, а денем отгоре на покрива. Цялото е изподрано от ноктите им. :(

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.