Sidebar

16
Вт, Апр
× Място за всякакви Tesla Model S теми, коментари и мнения.

Model S - Tesla Motors

Преди 9 години 8 месеца #1410 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors

eltransbg писа: Нека продават хората!
Като гледам снимките не са тукашни - явно вноса ще е по поръчка на клиент...

Нещо интересно - разглобяване на батерията на модел С - ВИДЕО!!!

найс, а?


Мислех да правя блог за това, ноооо мисля, че е Roadster, не Model S батерия това.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1412 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Ето я на Model S как изглежда батерията -


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1413 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Model S - Tesla Motors
Мда, май заглавието на видеото е подвеждащо :(
Изглежда този пакет е пак на Тесла, но е за вграждане в електрическата Рав4 на Тойота B)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца - Преди 9 години 8 месеца #1414 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
И това може да е, просто пичът споменава Roadster, но наистина батерията на Roadster не изглежда точно така. Ето я на Rav 4 - тази май най-много прилича на модула в клипа.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1415 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Покриха маршрута Осло - Стокхолм със зарядни станции Tesla:
www.facebook.com/media/set/?set=a.101525...7.18790602800&type=1

A вече и Германия -


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1448 от firesword
Отговор от firesword по тема Model S - Tesla Motors
www.businessinsider.com/everything-about...&utm_campaign=buffer

Here's Everything We Know About Tesla's Gigafactory

Всъщност - всичко което знаем за Гигафабриката е, че като че ли нищо не знаем :)
Г-н Мъск ще ни държи в напрежение до последно. А наистина няма да се учудя ако гигафабриката всъщност е няколко фабрики пръснати из страната - нещо като, как да го нарека - разпределено производство :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1461 от earendil
Отговор от earendil по тема Model S - Tesla Motors
Elon току що туитна, че гаранцията на задвижването на модел ес става безкрайна/вечна. И това влиза в сила със задна дата и за всички прдадени до сега.
На това му се вика game changer. Другите автомобилни компании печелят повече от части и сервиз, а той решава да отдели малко средства, за да спечели верни клиенти :)
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1462 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Мед (това е моята дума за супер :cheer:) И блог са пуснали. Вече се установих в хотела и днес следобед планирам два три блога (гледам и Tesla вече са пуснали официален по въпроса). Невероятни неща се случват - направо пращат старите методи на работа в историята тези хора.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца - Преди 9 години 7 месеца #1463 от firesword
Отговор от firesword по тема Model S - Tesla Motors
Защо Гейтс се заля с кофа студена вода
www.dnes.bg/technology/2014/08/19/zashto...-studena-voda.236099

След това Гейтс предаде щафетата на директора на Tesla Motors Илън Мъск


Очакваме да се залее и той :lol:

А ето го и него:


Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца - Преди 9 години 7 месеца #1464 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Бях го нацелил как да се пуска видеото, че да не е така тясно, но какво беше...

А, да, при качване на видео трябва да му зададеш в опциите ширина, иначе го пуска така тесничко,

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1486 от petko_voyvoda
Отговор от petko_voyvoda по тема Model S - Tesla Motors
Не знам дали сте гледали сериала Extant с Холи Бери, но там всичко живо кара Тесла :woohoo: Само семейството на главната героиня джитка с i3-ка и по-късно една от лошите се появява с i8-ица. Най-странното обаче е, че вратите на Model X във филма се отварят нормално, а не нагоре :P

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1487 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Леле, така е който не гледа филми и телевизия :lol: - дори нямам идея за какъв сериал става дума. Ще му метна едно око, че то много електромобили много нещо. Чак и Model X без крила :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1488 от petko_voyvoda
Отговор от petko_voyvoda по тема Model S - Tesla Motors
Ами то и аз съм от тия, които не гледат, но едни добри хора ми обърнаха внимание :P Иначе сериала го има в Замунда ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 7 месеца #1489 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors

petko_voyvoda писа: Ами то и аз съм от тия, които не гледат, но едни добри хора ми обърнаха внимание :P Иначе сериала го има в Замунда ;)


Да ги поздравиш тези добри хора :)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1561 от firesword
Отговор от firesword по тема Model S - Tesla Motors
Съвсем случайно ми попадна малко информация за батерията на Model S.
en.wikipedia.org/wiki/List_of_battery_sizes

18650 168A 2200–3400 18.6 x 65.2 This cell type is used in many laptop computer batteries, the Tesla Roadster, Tesla Model S, and LED flashlights.


Явно 18650 Li-Ion елементите заместват навсякъде по-старите типове презареждащи се батерии. Добили са много широко приложение.
Тъкмо такива елементи ползват и в Телса. Както видяхме преди в едно видео, те ползват много на брой малки елементи, а не големи блокове.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 4 месеца - Преди 9 години 4 месеца #1571 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Model S - Tesla Motors
Модел S с проблемни мотори в Норвегия.Няколко автомобила са спрели по време на движение.300 резервни двигателя вече са на път за Норвегия.Елън Мъск се е заел лично с проблема.

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1594 от earendil
Отговор от earendil по тема Model S - Tesla Motors
Четохте ли за снощния анонс на Тесла / Мъск.

Станция за смяна на батериите почва работа тестово между СФ и ЛА срещу съществуващ суперчарджър. Така ще преценят дали хората ще предпочетат да чакат на безплатния чарджър или да си платят за автоматична смяна на батерията за 3 мин. (в бъдеще за 90 сек.). Смяна на бетерията ще струва малко по-малко от пълен резервоар на премиум седан (в щатите това предполагам ще е около 25-30 долара?).

Като цяло мисля, че и двата метода имат своето място под слънцето. За ежедневни нужди човек си зарежда в къщи или на суперчарджър. Ако тръгне на дълъг път обаче и бърза, си плаща малко и си ползва теслата като нормален автомобил.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1595 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Ахааа, благодарско много за анонса – обновявам тотално Elektromobili.bg и новините малко ми убягват, но сега се заемам да издиря инфо и да наредя един блог.

Абсолютно съм за да ги има и двата варианта и съм сигурен, че ще има достатъчно желаещи за платена подмяна на батерията. Зависи от премиум седана, но за колата като Audi A8 едно пълнене е по-скоро към $50-60. И толкова да е за подмяната на батерия, това е цената на бързината :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1604 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Model S - Tesla Motors
Браво на този човек Мъск!

Не преставам да се изненадвам на посоката и темповете, с които се движи!

Важен е избора! Ако бързаш мяташ 50 кинта и продължаваш, ако не си на зор пиеш едно кафе и пак продължаваш.
Важното е колата да не те ограничава защото тогава има проблем ...

Само не знам как ще се реши проблема - моята батерия, според мен той е основния минус в подобни програми за смяна ...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1608 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model S - Tesla Motors
Интересно е, че сега като го казваш се сещам за нещо свързано. През ноември двама датчани бяха в София - работят за VMWare - и единият има BMW i3. Така се запознахме в нета и като каза, че ще идват предложих среща на по бира. И Марто се включи да се запознае с i3 приятел. Стана дума за екрана на i3 и че е тотално различен от класическите кръгли прибори и по-младият от двамата, който кара ново А3 дизел, каза "ОК, но искам да имам избор - да използвам кръгчета със стрелки или екран с цифри и там каквото има"

Това ме подсети за Model S - не е единствената такава кола разбира се, но има хем електронно кръгче и стрелка - хем цифри по-средата - оставили са ни избор - да има и от двете!

Дори не зная как ми хрумна да добавя отговор Само ако много бързам в анкетата, но за моя изненада като питах жена ми веднага избра тази възможност, а от резултатите в анкетата досега се вижда, че това е масово предпочитаната опция.

Може и да изглежда скъпо примерно 80 лв да платиш за такава услуга, но е супер, че я пробват като опция и дано скоро има данни за интереса.

Казусът с моята батерия мисля имат за него някакви идеи - може да си я получиш на връщане или пък ще са различни тарифите, ако си я взимаш или не... не знам, ще видим.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.