Sidebar

22
Нед, Апр
3 Нови блога
Привет от форума на eCars.bg

Някои хора харесват, други все още не разбират, а трети не си падат по електромобилите. Теб какви електромобилни теми те вълнуват? Имаш ли вече електромобил, планираш ли да си купиш скоро, какъв точно търсиш? Вероятно ще намериш отговори във форума или пък можеш да помогнеш на някой съмишленик да открие такива. Айде, приятно ;)

× Купува/продава електромобили.

test drive Tesla

Преди 2 месеца 3 седмици #3786 от black
Здравейте фенове,
първо ще се извиня за "неграмотното" си набутване във форума, но не намирам информация в интернет...
Интересува ме дали в България или някоя близка страна се предлага тест драйв на Тесла. Дори и със заплащане.
Искаме да направим подарък на приятел, а времето ни е малко ограничено и си позволих да питам тук...
Благодаря предварително :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 месеца 3 седмици #3788 от firesword
Здравей и добре дошъл на форума.
Доста резонен въпрос задаваш. Аз лично не знам някъде наблизо да има официален Тесла център, където да може да се направи тест драйв. Трябва да се ходи доста на запад, не знам коя е най-близката държава, има по-запознати хора на форума, които може да кажат.

За мен варианта е да се намери човек в България, който да си предостави Тесла-та за един тест драйв, колкото да се зарадва някой на удоволствието от карането :) :) :)
Успех!

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Преди 2 месеца 1 седмица - Преди 2 месеца 1 седмица #3810 от cokey
Това последното винаги може. Най-вече на събиранията организирани от Мартин (ся да видим дали ще се самосезира) :D

А най-близкия магазин и сервиз е във Виена. Не съм сигурен дали предлагат тест драйв, но винаги може да се пита. На emails отговарят сравнително бързо. В Щатите във всеки service center предлагат, след предварителна резервация. Някъде искат международна шофьорска книжка и не приемат нашите, другаде става и без.

Преди 2 месеца 1 седмица #3815 от mumojem

cokey писа: Това последното винаги може. Най-вече на събиранията организирани от Мартин (ся да видим дали ще се самосезира) :D

А най-близкия магазин и сервиз е във Виена. Не съм сигурен дали предлагат тест драйв, но винаги може да се пита. На emails отговарят сравнително бързо. В Щатите във всеки service center предлагат, след предварителна резервация. Някъде искат международна шофьорска книжка и не приемат нашите, другаде става и без.

Въх, фана ме натясно, ама съм се самосезирал и то как! Коментирам с екипа да наредим сериозно работата с развитието на клуба най-късно в ранна пролет :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 2 месеца 1 седмица #3826 от sorcererals
В Хърватска мисля, че отвориха сервизен център, а сигурно и шоурум. По принцип във всеки техен магазин предлагат тест драйв необвързван с покупка на колата. Но е възможно да поискат депозит като на потенциален купувач (3000 евро), който ще го върнат веднага, след като се върне колата.
Аз съм далече, за да ви се натреса за сбирка, но бих се радвал лятото да се охладим с бира, като се приберем за отпуска.

Преди 2 месеца 1 седмица #3859 от Jivko
До sorcerers:
Здравейте,
Предполагам ,че на всички съфорумници ще им бъде интересно да споделите малко повече около покупката на своя автомобил Tesla.Това да си купиш електрически автомобил в държавата където се карат най-много такива автомобили.Цялата електическа инфрастуктура е светлинни години по-напреднала от България.
Благодаря , и поздрави !!!

Преди 2 месеца 1 седмица #3861 от cokey

black писа: Здравейте фенове,
първо ще се извиня за "неграмотното" си набутване във форума, но не намирам информация в интернет...
Интересува ме дали в България или някоя близка страна се предлага тест драйв на Тесла. Дори и със заплащане.
Искаме да направим подарък на приятел, а времето ни е малко ограничено и си позволих да питам тук...
Благодаря предварително :)

Питах, всички центрове в Европа предлагат тест драйв, след предварителна регистрация.
А за който се интересува от Модел 3, към края на 2018 ще го имат.

Преди 2 месеца 1 седмица #3863 от sorcererals
Здравей Jivko.
Не знам какво точно те интересува около покупката на ел. автомобил. Ще се опитам да представя моята гледна точка изградена на база много разговори с различни хора тук, собственици на различни модели електрички.
Да започна така: “Каквото и да ти говорят знай, че става дума за пари!”.
Силно загрижените за природата или играещите го такива само лъжат лицемерно. Специално за Норвегия става дума за спестяване на сериозни средства, нищо че самата кола струва също. Предвид стандарта, те са свикнали да сменят колите на всеки 3-5-7г, според възможноатите си, а и тук се кара много и точно това пести сериозно.
Аз се водих от следните неща: голям и удобен семеен автомобил, икономия на средства за горива и пътни такси(затова и електричка), добра гаранционна поддръжка, запазване на цената, на вторичния пазар. На тези условия засега отговаря само Тесла. Може би с навлизането на Порше, Мерцедес, Ягуар и т.н. ще има и други опции, но към момента няма. Към картинката мога да добавя пробег и бюджет, които също трябваше да ме удовлетворяват.
За да се придобие представа за разгодите:
За 5000км пробег до момента съм платил около 20-25 евро за зареждане. Тук помага и сравнително развитата инфраструктура в държавата, но там също има по какво да се работи. Все пак тук електричките наближават 200 000 бр.
Предишната ми кола беше Шкода Октавиа, за 5000км с нея сумата само за гориво щеше да ми е около 350 евро(според цената, че тук варира). Пътните такси щяха да са още около 300-350 евро(стъпвам на база предходни плащноя и пробег).
Да добавим и сума за паркиране 70-100 евро за периода. Тези разходи с електричка ги нямам. Предстои това да се промени, но сумите ще са доста по-ниски. Добави и ползването на бус ленти, като така се избягва трафика. Щях да забравя и годишния данък от 27 евро срещу над 300 евро за дизела. В разходната част, застраховката ми е с около 35 евро по-висока и месечната ми вноска е с около 200 евро по-висока. Във времето обаче Теслата държи цена, докато на шкодата и падна драстично.
Това с цената важи и за старите модели Нисан, Рено и т.н. При цена на ново от около 30000 евро за топ модела, сега може човек да си купи същата кола на вторичния пазар, на цена 10-15к евро, според годината на производство. Имай предвид, че посочената цена за нова е без ДДС, тук за електеички не се плаща ДДС. Което в моя случай е спестяване на малко под 20000 евро. А продажната цена на вторичния пазар е с ДДС. Само новите коли са освободени от налога.
Колкото до опазването на природата и замърсяването на въздуха, определено има ефект в трафика, смога е по-разреден :D. Но както и преди, така и сега, миризмата над населените места не е на дизел или бензин, а на дърва от печките и камините. Така че това със замърсяването е силно преекспонирано.
Допълнително към картинката можеш да добавиш липсата на масла, филтри и т.н., които ги имаш на кола с фосилен двигател.
Питай, ако те интересува още нещо.
Новата кола не е гаранция за кола без грешки, а тук Тесла са още доста назад. Огромната експанзия и пришпорване е много лошо за тях по отношение на клиентското обслужване.
Следните потребители изказаха благодарности: IvoAtanasov

Преди 1 месец 4 дни #3943 от dkraev
Здравейте,

Понеже има общо с темата - най-близкият център, поне по мое знание, е в Австрия - Виена или Грац. И на двете места дават коли за тест драйв. Преди поръчката на нашата Тесла миналата година ми даваха коли общо 4 пъти - 2 пъти за по ден и 2 пъти за уикенд. Тоест при сериозен интерес ще откликнат на това и ще дадат колата без депозит. Като цяло именно с тези тестдрайвове бих казал, че мен ме зарибиха най-много, защото се убедих в използваемостта на автомобила и на дълги разстояния.

Във всяка по-голяма западна държава има Тесли под наем, но са от 300 Евро/ден нагоре и то за предфейслифтови модели, което според мен е прекалено скъпо. Вижте greenline във Виена.

Нямам нищо против да направим една среща, Марто наистина да се стяга, и да може всеки желаещ да разгледа колите.

Поздрави,
Митко
Следните потребители изказаха благодарности: firesword

Време за създаване на страницата: 0.084 секунди
Създадено с Kunena форум