Sidebar

28
Чет, Мар

Първи впечатления

Преди 5 години 4 месеца #4659 от shoyl
Първи впечатления е пусната от shoyl
Ето и наблюденията ми след първата ми седмица с Коната.
В града - нисък разход (10-ина kWh/100km), много тиха, компактна, лесна за паркиране и маневриране (от колите, които тествах отстъпва само на i3 по този показател). От екстрите, най-полезна ми се струва Lane Follow Assist, която в съчетание с Adaprive Cruise Control, си е един мини авто пилот. LFA работи най-вече, когато засече маркировката от двете страни на лентата - което, за София напр., са предимно големите булеварди с 4+ ленти. Върши добра работа за задръстванията преди и след работа.
Извън града - навъртях 200км през уикенда с 40% изразходвана батерия или около 12.5kWh/100km. Това прави към 500км range. Колата беше натоварена догоре - 2-ма възрастни, 2 деца и багажник на full max. Около 50км бяха по магистралата със скорост 105km/h на cruise control-a, през останалото време 90-100km/h. По магистралата LFA работи безотказно и трябват много усилия да не заспиш зад волана. Много съм доволен и от лекотата, с която набира и изпреварва. Единственият минус засега - имаше един участък с много неравен път и може да се каже, че в Коната това доста се усеща при висока скорост.
Засега друго не се сещам... ако някой се интересува от нещо конкретно, ще се радвам да помогна :)
Харесано от: IvoAtanasov, sorcererals, Carl Zeiss

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4660 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Първи впечатления
На какъв пакет се спряхте при избора на Коната? Exclusive или Premium, тъй като ревютата които съм гледал са винаги на Premium.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4661 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Premium, тъй като беше с промоционална оферта, когато направих поръчката. Като гледам ценовата листа в момента, бих се спрял на Exclusive.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4716 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Първи впечатления
А защо по-ниското оборудване, на мен ми изглеждаше че 3000 лв разлика си заслужава Premium-a - кожен салон, head-up дисплей, wireless phone charger, .....имаше и още ако не се лъжа

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4717 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Вярно, че кожения салон е при Premium варианта. Другите екстри не са лоши, но не е нещо, без което не може човек. Разликата е 4300, което е към 5% отгоре.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4785 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Първи впечатления
Какво ти е мнението за Head Up дисплеят. Заслужава ли си? Какво би ти се искало да има още към колата?
Поздрави

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4791 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Удобство е, доколкото може да се хвърля бърз поглед на скоростта и последния знак за ограничение, без да отделяш вниманието си от пътя. Принципно показва и информация от навигационната система, но само, ако е зададен маршрут чрез вградената навигация. Аз ползвам Google Maps или Waze чрез Android Auto и информацията не излиза на Head Up дисплея.
Веднъж като свикне да го ползва човек, определено си заслужава, но можеше да вкарат малко повече инфо, напр. средния разход.
Това, което би ми се искало да има Коната, е приложение, с което да следиш отделечено колко е в момента SOC, да активираш отоплението и може би дори информация за разхода при предишни пътувания и зареждане на колата.
Харесано от: IvoAtanasov, lirex

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5248 от realprofesora
Отговор от realprofesora по тема Първи впечатления
И информация за среден разход при предишни пътувания трябва да има и среден разход като цяло, само трябва да знаеш къде се намира. При Йоника го има и не вярвам при Коната да е нещо различно. Рови се в Иконата където е ЕКО с листенцата тази, там са разходите. Иначе средния си го показва на таблото при информацията вдясно на бордовия компютър

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5250 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Да, има я тази информация, аз имах впредвид мобилно приложение, с което да може да се проверяват тези данни отдалечено. Ако не се лъжа, за Leaf има такъв app: www.nissanusa.com/connect/features-app/s...ts/nissan-connect-ev

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5262 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Първи впечатления
Да бре това с приложенията и възможността да си гледаш на телефона си е готино и е кофти, че някои коли го нямат. ЗОЕто също няма, поне за България засега де - иначе имат и дори май- е обновено. Хюндето ще е супер да го оборудват с такова удобство - като цяло си изостават от Tesla другите в това отношение.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5382 от realprofesora
Отговор от realprofesora по тема Първи впечатления
Колеги с Йоник или Кона, изумен съм негативно. При Йоника се програмира отоплението, но забележете, не кога да започва да ти топли а кога да спре. Ужас. Включваш колата да се зарежда, включваш климатила от програмирането и се наглася само час на спиране. Е това ако не е простотия.....дано съм се обърлал и да има и час на стартиране, но се рових доста и не открих.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5383 от realprofesora
Отговор от realprofesora по тема Първи впечатления

realprofesora писа: Колеги с Йоник или Кона, изумен съм негативно. При Йоника се програмира отоплението, но забележете, не кога да започва да ти топли а кога да спре. Ужас. Включваш колата да се зарежда, включваш климатика от програмирането и се наглася само час на спиране. Е това ако не е простотия.....дано съм се объркал и да има и час на стартиране, но се рових доста и не открих.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5384 от murry
Отговор от murry по тема Първи впечатления
Друго въпросче - в някое от нивата на оборудване има ли пускане на отопление/охлаждане от разстоание? Било то от дистанционното или от някакъв мобилен app?

Уикенда разходих една спарк-ска Кона и не видях подобно нещо.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5385 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Засега поне няма как от разстояние, може от самата кола да се настрои кога ще е следващото тръгване и каква температура искаш и тя си включва отоплението/климатика малко преди това. Но и тази функция работи само, ако е включена в контакта.
Има слухове, че готвят app, но кога и дали ще стане, нямам идея.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5386 от murry
Отговор от murry по тема Първи впечатления
Това означава ли, че някъде в колата има SIM карта?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 дни #5392 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Мисля, че има слот за карта, но не е достъпен в момента. До колкото четох, някои Hyundai модели имат свързаност с мобилното приложение Blue Link в USA (и Корея май). Попаднах в някаква статия, че и Kona EV го поддържа (www.hyundainews.com/en-us/releases/2627). Освен това Hyundai и Kia сключиха договор за партньорство с Vodaphone в края на миналата година и затова се очаква да подкарат приложението и в Европа.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5701 от bipbip
Отговор от bipbip по тема Първи впечатления
Някъде четох за коната, че било много неудобно за високи хора при дълго пътуване (за шофьора), защото нямало място краката да се изпънат добре. Това вярно ли е, защото си е голям проблем, тъй като комфорта лично за мен е на първо място !
Това с твърдото окачване хич не е добре за калпавите ни пътища ! Но рейнжда на тази кола е супер ! София - Варна е 500км !
До 5 години може вече 1000км пробег да е стандартно, въпроса е да намерят начин как да намалят цените !

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5702 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Първи впечатления
В събота вземам една и ще пътувам София - Варна, ще споделя ☺

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5704 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Първи впечатления
Ами аз съм 1.94 и нямам проблеми. Но седалката ми е изтеглена доста назад и зад мен не остава много място. Освен това до тавана остава макс. 1 сантиметър. Така че, предполагам, за по-високи хора няма да е удобно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.