Sidebar

23
Вт, Апр

Резервация за Кона

Преди 5 години 2 седмици #5437 от murry
Резервация за Кона е пусната от murry
Някой има ли резервация за Кона, върху която е размислил?

Скоро ходих в Hyundai и казаха, че чак декември ще има свободни бройки, пък ми се струва доста време.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5438 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Става въпрос за второ или евентуално трето ниво на обордуване (Exclusive / Premium) на 64-ката.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5439 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Кона
Ела да си я вземеш от тук, поне няма да чакаш до декември :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5441 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Ти не беше ли в Норвегия? Бая дебела ще ми легне с импорт таксите :)

Какъв е list price-а на Executive 64-ка преди субсидиите?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 2 седмици #5446 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Кона
Между 36 000 и 42 000 евро ги има налични и са на между 10 км и 10000 км(частни обяви и фирми за автомобили, които са се сдобили с Куна по техни си канали). Това е с 64 Квт батерия, не съм се заглеждал в ниво на оборудване. Ако искаш чисто нова от официален вносител пак е 36-37000 евро, но доставка вторат половина на 2020.
Иначе да, в Норвегия съм. В България си плащаш мито и ДДС мисля. Питай митниците.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица - Преди 5 години 1 седмица #5451 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Кона
Каква им е цената на тези автомобили в България всъщност?
Като гледам нова такава отива на същата цена. Явно ще трябва да се разровя подробно в екстрите, за да сравня нивата на оборудване. Според мен Ексклузив нивото тун е на цена около 36-37000 евро, което при внос ще отиде на 42-45000 евро според таксите, което е почти същата цена като в България. Но тук ги има налични.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5452 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Резервация за Кона
Мито и ДДС от Норвегия ще изстреля цената от тези 36-37 хил евро на 47-49 хил евро, което напълно обезмисля покупката на електричка от там.
Аз по скоро бих си я поръчал от тук и чакал до Декември.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5453 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Кона
То това си беше в кръга на шегата, няма как да се върже сметката освен, ако не си готов да прежалиш 2-3000 евра повече, за да вземеш колата утре, а не да чакаш година. Но дори и така пак ще е по-изгодно да купиш колата от Холандия, Германия, Франция или някъде из ЕС.
Сега погледнах офертите на Рено за Зое, започват от 22000 евро за по-ниската версия оборудване и отиват на 28-29000 евро за топ оборудване и екстри, това в комплект със зимни гуми и джанти.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5454 от avataar
Отговор от avataar по тема Резервация за Кона
С голямата батерия крайната цена в България е от 73870 до 89370 лева (последното е най-високото ниво оборудване, боя, люк или двуцветно купе и термопомпа). Към момента е по-вероятно в България да ти дойде по-бързо реда, защото всяка държава има отделна квота и у нас желаещите са по-малко. В местния Хюндай имат и поръчки от Норвегия. Разбира се ако не търсиш чисто нова, е по-лесно от държави, където се купуват повече електрически коли.

Hyundai Kona Electric 64kWh Premium
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5455 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Резервация за Кона
Най-интересното тук е, че официалните вносители ти казват поне 6м доставка, а странични такива имат налични нови коли.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5468 от radikyokushin
Отговор от radikyokushin по тема Резервация за Кона

murry писа: Някой има ли резервация за Кона, върху която е размислил?

Скоро ходих в Hyundai и казаха, че чак декември ще има свободни бройки, пък ми се струва доста време.


Имаш ЛС.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5470 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Капарирах зелена. Очаквана доставка - Август - Октомври.

В момента, в който за резервираните коли се появи номер на рамата (тоест, че са произведени) отнема точно 29 дни, за да стигнат до София.

Разбира се, чакането е заради battery packs от LG.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5486 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Резервация за Кона
Ехаа, браво! Този цвят е много готин!

Exclusive / Premium + печка? :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 седмица #5487 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Да - те понеже могат да продадат всичко поръчват само Premium с термо помпа, металик и или двуцветно купе, или едноцветно с люк. Тоест 89,500лв.

Мислих дали да е с люк, но такова циганско зелено/жълто имаха само с двуцветно купе и без люк една бройка поръчана, та капарирах нея.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5568 от radikyokushin
Отговор от radikyokushin по тема Резервация за Кона
Здравейте, колеги!
Пиша в тази тема, за да не отварям нова.

И така - януари месец направих резервация за Кона, но след почти 6 месеца вече, се събраха достъчно за мен причини, за да се появят колебания относно нуждата от точно такъв автомобил в момента.

Затова искам да обявя в темата че отстъпвам резервацията си за Hyundai KONA GLS Premium (2 tone roof P6W) EV 64kWh.

Колата е с абсолютно всички възможни екстри за модела и е на преференциална цена. Трябва да бъде произведена всеки момент и да е налична в България до месец след производството ѝ.

Много бих се радвал, ако я вземе някой от форума (тъй като съм уведомил и хората в представителствотона Хюндай, че се отказвам) и да получи този иначе наистина прекрасен автомобил още юли месец, вместо да чака до март догодина.

За всякакви въпроси и подробности относно поста ми, можете да ми пишете на лично или тук в темата, или да ми звъните на 0885284389 - Ради.
Мога да изпратя на имейл всички документи (ценовата оферта, лизинговия план, точно описание на конкретния автомобил, до последната екстра), които имам от Хюндай и касаят въпросната сделка с тях.

Поздрави на всички и успех.
Знам, че някой ден ще се присъединя към "карамел-ите", просто още не е дошъл момента за това за мен.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5569 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Здравей, колега!

Аз тия дни питах кога се очаква моята бройка, дали имат вече информация, но уви - "обещали са ни до края на годината да ги произведат и изпратят" е единствения отговор, който получвам.

На теб дали ли са ти по-точна индикация - примерно, че вече е започнал процеса по производството на тази кола?

И друг въпрос - този код за цвят бяло ли е?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5570 от roverw
Отговор от roverw по тема Резервация за Кона
Интересно, през Март като щях да капарирам, казаха че ги очакват през Юли-Август... явно нещата са се променили.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5571 от murry
Отговор от murry по тема Резервация за Кона
Аз капарирах началото на Април и тогава беше "от Август до Ноември, по-реалистично Септември-Октомври" :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5572 от radikyokushin
Отговор от radikyokushin по тема Резервация за Кона
Ами първоначално, още когато капарирах през януари, ми дадоха срок юни-юли.
Преди месец говорих с тях и казаха, че няма промяна, но нищо по-конкретно.
Иначе цветът е синьо-зелено с бял покрив -
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.