Sidebar

25
Чет, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Тесла модел Х - шумно купе?!

Преди 5 години 1 месец #5330 от Abohristov
Тесла модел Х - шумно купе?! е пусната от Abohristov
Здравейте, от точно един месец съм член на електрическото семейство. Имам Тесла Модел Х.
Бих искал да споделя за проблем, с който се сблъсквам.
С неприятна изненада открих, че при скорост над 90/100 километра в купето става неприятно шумно. Бучи, фучи и едва ли не, става течение:)))? Това е много неприятна изненада за кола с такава цена. Дали можете да ми кажете нещо по темата? Мисля си за допълнителна изолация и обезшумяване, но се страхувам, че ще трябва да се добавят елементи, с които ще се добави и тежест...

пп. Едно от нещата, които ме накараха да избера този автомобил беше екстрата- “Tesla ultra quiet cabin”... Нито е УЛТРА, нито е КУАЯТ:)))

Благодаря ви.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5331 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Здравей и честито за придобивката.
Обади се в Тесла и им кажи за проблема. При мен се появи след като покарах известно време през зимата и прозорците замръзваха за уплътненията. Започна буквално да духа от ъглите им при висока скорост. Закарах колата в Тесла и ги оправиха. След тази зима се получи същото, но в много по-лек вариант. Това е познат проблем при почти всички автомобили, които нямат рамка на стъклото. Но определено ти препоръчвам да говориш първо с тях преди да предприемеш каквото и да било на собствена глава.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5332 от Abohristov
Отговор от Abohristov по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Здравей, благодаря за бързия отговор. Малко ме е страх, че най-близкия сервиз е във Виена... ще падне чакане...
Друг въпрос, струва ми се, че малко стържат дисковете при натискане на спирачките... нормално ли е? При теб така ли е?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5333 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Тесла модел Х - шумно купе?!

Abohristov писа: Здравей, благодаря за бързия отговор. Малко ме е страх, че най-близкия сервиз е във Виена... ще падне чакане...
Друг въпрос, струва ми се, че малко стържат дисковете при натискане на спирачките... нормално ли е? При теб така ли е?


Намирам го за нормално по две причини:

1. Нова кола
2. При електромобилите заради рекуперацията фрикционните спирачки се използват по-малко, вследствие на което спирачните дискове често направо си ръждясват.

През 2014-та на екскурзия в Амстердам видях един Model S до един от каналите, с кафяви дискове. Викам си егати колата, тук заради влагата какво й се случва, но секунди по-късно се осъзнах, че това си е нормално, а освен това видях подобен ефект при една Ампера и един i3.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5334 от Abohristov
Отговор от Abohristov по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Благодаря много. Ще говоря с Тесла утре.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5335 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Зимата дисковете са ми ок, защото често карам колата студена и ми се налага да ползвам спирачката, но лятото е друга работа. Добре, че миналата година се прибрах с колата, та да ползвам спирачката по пътя, иначе дисковете ми си стържеха доволно и бяха ръждясали. Принципно Тесла препоръчват да се почистват, опита ми показва, че това се случва когато колата се кара студена или на дълъг път, където винаги има някой спечелил книжката си на лотария, та се налага да скачаш рязко на спирачките. Иначе си прав, недостатък си е, че най-близкият сервиз е във Виена или Хърватска. Всъщност те не отвориха ли шоурум, а предполагами сервиз, и в Истамбул?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5336 от Abohristov
Отговор от Abohristov по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Не знам за Истамбул? Ако си я оправя в готин сервиз в София... От Тесла ще се усетят ли? Ще ми прецакат ли гаранцията? Как мислите?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5337 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Говори първо с тях, кажи им какъв е проблема, питай къде е най-близкият сервиз, питай какви са алтернативите, защото колата е съвсем нова и се очаква такива проблеми да не се появяват веднага. Направи се на луд, притискай ги, че е тяхно задължение да издадат кола за толкова пари в отлично състояние.
Колкото до сервиз в София, някой от ползвалите такива услуги да каже, аз не съм запознат. Приятели работещи в Тесла са ми казвали, че не е сложно да се направи корекция, но не знам Тесла как ще реагират на това заради гаранцията.
Пробвай да извъртиш нещата така, че те да ти дадат решението.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 1 месец #5338 от Abohristov
Отговор от Abohristov по тема Тесла модел Х - шумно купе?!
Благодаря, то е ясно, че яко ще мрънкам и ще притискам. Въпроса е да не би така да им се набия на очи. Те да ме задължат да ида в техен сервиз.... И един вид да се прецакам, че съм им звънял:)? Това се реторични въпроси. По-скоро разсъждения:). Благодаря ти още веднъж.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.