Sidebar

25
Чет, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Bmw i3

Преди 4 години 10 месеца #5552 от Hox
Bmw i3 е пусната от Hox
Здравейте,

Оглеждам се за такъв модел електромобил внос от САЩ или Канада.
Интересувам се за моделите с удължен пробег, дали се водят електро и има ли проблем с регистрацията в София и получаването на стикери в синя зона
Също така ако има ползватели на такъв тип автомобил, да споделят дали е възможно да се пренастрой километража от мили в км, през менюто на колата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца - Преди 4 години 10 месеца #5555 от CuMo
Отговор от CuMo по тема Bmw i3
Изглежда, че километражът може да се пренастрои.

www.mybmwi3.com/forum/viewtopic.php?t=2677

"'I've answered my own question.

Via coding, in BKOMBI, find TACHO_ENHEIT and change it to km/h_mph/km/h.

If in Settings, you have distance units set to km, then speedo will be in km/h only.
If you change Settings to display distance in miles, you'll get large mph + small km/h."

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5597 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Bmw i3

Hox писа: Здравейте,

Оглеждам се за такъв модел електромобил внос от САЩ или Канада.
Интересувам се за моделите с удължен пробег, дали се водят електро и има ли проблем с регистрацията в София и получаването на стикери в синя зона
Също така ако има ползватели на такъв тип автомобил, да споделят дали е възможно да се пренастрой километража от мили в км, през менюто на колата.


Rex моделът пак си е електро, така че не би трябвало да има проблеми - тоест в талона трябва да пише електромобил (електрически двигател).

Ще поразпитам някой да намерим с ReX да потвърди.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6015 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Bmw i3
Здравейте, след доста четене на обяви и скачане от марка на марка, официално и аз съм в качамака! От вчера съм горд собственик на BMW I3 94 Ah. Даже се прибрахме с него от София до Варна. Изключително приятно съм изненадан от автомобила, достатъчно място вътре, много прилична возия ( имах някакви страхове , тъй като слизам от премиум клас автомобил с въздушно окачване). Колата е с по-базово оборудване, но бюджета стигна за толкова- имам бързо зареждане, термопомпа, автоматични фарове и чистачки ...и май толкова. Цветът е син, може да се пробвам да кача снимки по-късно !

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6016 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Bmw i3
Оооо ми айде поздравления качамаков :cheer:

Думай как е прибирането, че трябва да пътуваме, а не сме откакто има тия щуротии. Как се минава, има ли затруднения?

Иначе супер, приятната изненада не е ли най-приятната изненада :D

Зарежданията как? Правец, Търново, Шумен или някакви други варианти?

Айде със здраве и браво за цвета - синият е шукар!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6017 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Bmw i3
Как ме угади със зареждането само, точно така направих, на Правец дозаредих , бях на 81%, престой 8 мин. до 95 % - 4.85 лв, от там Търново/ Кауфланд- пазаруване, тоалетна- докато излезем 40 мин- 99 %. След това Шумен добавих 6.80 лв за 10 мин и там станах смел- дадох му един газ със 120 , но след 15 мин усетих, че не е това скоростта за електромобилите и те така.....

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6018 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Bmw i3
Ама не знам как да добавя снимки

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца - Преди 3 години 11 месеца #6019 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Bmw i3

Carl Zeiss писа: Как ме угади със зареждането само, точно така направих, на Правец дозаредих , бях на 81%, престой 8 мин. до 95 % - 4.85 лв, от там Търново/ Кауфланд- пазаруване, тоалетна- докато излезем 40 мин- 99 %. След това Шумен добавих 6.80 лв за 10 мин и там станах смел- дадох му един газ със 120 , но след 15 мин усетих, че не е това скоростта за електромобилите и те така.....


Ааааххахахахах - добре си го усетил :cheer:

Еми да засега с такава кола това е възможното пътуване. Със зоето, например, има и други опции.

Станах смел, бидейки супер готино, ме изкефи на маххххххх

За снимки, кликваш на прикачени файлове, добавяш, натискаш вмъкване и си в джаза. Ако нещо - ще давам скринове и шотове.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6020 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Bmw i3
Хмм, или аз съм кьорав или нещо не е ок..... не виждам никъде прикачени файлове! Даже седнах на компа, да не би нещо на телефона да нямам опции ама уви ! Ще трябва помощ от приятел

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6021 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Bmw i3
май стана, обаче от жисиема не става

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца - Преди 3 години 11 месеца #6022 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Bmw i3
Супер, а бутонът ПРИКАЧЕНИ ФАЙЛОВЕ е точно под прозореца, в който пишеш текста. Като го кликнеш и излиза червен бутон ДОБАВИ ФАЙЛОВЕ или можеш да ги пуснеш в полето под този бутон. И след това, ако кликнеш бутона ВКЪМВАНЕ, който излиза под добавената снимка, ще излязат и в самия текст прозорец вместо да седят като прикачени. Ще го променим името на този бутон ПРИКАЧЕНИ ФАЙЛОВЕ да стане ВМЪКНИ СНИМКИ
Ето както аз тук за пример вкарвам една снимка.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 11 месеца #6023 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Bmw i3
А от жисиемааааа - ни нам - баси това не съм го пробвал :cheer:
Като пробвам ще пиша.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.