Sidebar

18
Чет, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Неща от нета 2

Преди 10 години 1 седмица #1156 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Бацаница пада по новия сайт, та там е вниманието - ма другите да постват де, какво чакат :lol:

Одеве още щях да пускам нещо в нашата Туизи тема, но ти като се включи и се подръчнах и аз :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 ден - Преди 10 години 1 ден #1217 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Попаднах на интересен сайт, може би по-скоро магазин - evconnectors.com/

Има различни кабели и видове сокети. За мен е тъмна индия какви са видовете стандарти за електромобилите, кой как изглежда, какво поддържа.... Ако някой ги разбира повече, да направим една тема за кабели и сокети в "Зарядна инфраструктура". Само Туизи видях , че си има вграден кабел с шуко :lol: Теслата примерно има някво подобие на трапец с бог знае колко пина, ами другите? Вски производител сам ли си решава, или има някакви стандарти... А от страната на зарядната колонка ? k.i. ми спомена, че в БГ са на шуко само май......

Да добавя и весело изкарване на великдена / ийстъра на всички от форума :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 13 часа #1218 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
Както знаете по принцип стоковото зарядно на Амперата е външно с шуко в единия край, а другия край явно се води именно J1772.
Ако трябва да си нося моето зарядно за обществена станция, би било много неудобно, тъй като ще трябва да виси някъде на улицата .. надали ще рискува някой да го резне докато тече ток.. ама де да знаеш.. България все пак.

Та този кабел J1772 (5 пинов) се ползва при обществени зарядни станции, където зарядното си е в самата колонка.. Не съм ползвал още обществените зарядни в София или другаде в БГ, но ако са с шуко, би означавало, че са просто едни контакти на улицата, а не "зарядни станции"?..
Един колега от Волт/Ампера форума в Словения ми зае такъв кабел, за да заредя докато бях в Любляна. Явно е най-разпространения стандарт.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1219 от nio
Отговор от nio по тема Неща от нета 2
Зареждам навън ежедневно вече половин година почти. До сега не ми се е случвало да ми пипат кабела, камо ли пък някой да го отреже. Не вярвам да се случват такива неща, освен ако не зареждаш в Столипиново B)
Колкото до кабелите - до сега съм тествал и ползвал 4 електромобила - Туизи, Канго, Тесла, Ампера. Всички идват заводски оборудвани с необходимите кабели за зареждане. Теслата има три вида кабела/конектори/, Канго два - шуко и евростандарт. Туизи и Ампера - само шуко. Колкото до този J1772 - петпиновия , мисля че това е само за зарядни станции разположени на Острова. Поправете ме ако греша. В Германия и Австрия съм виждал станции само със седемпиновия евроконектор.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1220 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
Ами с риск да се повторя.. знаете, че между шукото и 5 пиновия плъг (J1772 - Mennekes) на амперата си виси самото зарядно. Някои коли си имат вградено зарядно (Лийф примерно.. незнам как е при Туизи)
.
Когато колегата от Любляна ми даде неговия кабел (тъй като на повечето обществени станции нямаше шуко), та на него нямаше зарядно.. само 1 кабел... единия край в амперата, другия край със същия сокет, но мъжки - в зарядното. T.e. зарядното е в самата колонка и очевидно и то и кабела са универсални и съвсем не са само за острова.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1221 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

earendil писа: Ами с риск да се повторя.. знаете, че между шукото и 5 пиновия плъг (J1772 - Mennekes) на амперата си виси самото зарядно. Някои коли си имат вградено зарядно (Лийф примерно.. незнам как е при Туизи)
.
Когато колегата от Любляна ми даде неговия кабел (тъй като на повечето обществени станции нямаше шуко), та на него нямаше зарядно.. само 1 кабел... единия край в амперата, другия край със същия сокет, но мъжки - в зарядното. T.e. зарядното е в самата колонка и очевидно и то и кабела са универсални и съвсем не са само за острова.


Всъщност това ти е контролера, дето е на самия кабел, а зарядното си е вътре в самата Ампера. Другият кабел, с двата Менекес щепсела е само за зарядни станции и затова няма контролер, защото той е в самите зарядни станции.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: earendil

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1222 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
Мерси, добре е да се знае. Сега го гуугълнах :)

Тогава "зарядните" из София имат ли такива контролери или са просто едни шуко контакти..?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1223 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

earendil писа: Мерси, добре е да се знае. Сега го гуугълнах :)

Тогава "зарядните" из София имат ли такива контролери или са просто едни шуко контакти..?


Соларните на А1 Еко имат, за тези на Фулчарджър, които са по стълбовете не зная как са оборудвани, но би трябвало да можем да проверим, те са ChargePoint устройства.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1224 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
Ох.. те Фулчарджър обещават карта вече от 5 месеца..

"ами нямаме карти, правят ни ги във Франция и ги чакаме още"... Странна фирма.. колко карти са имали като са започнали дейност.. 20?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1334 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Малко извън електромобилите....
Някога чудили ли сте се къде отиват всички непродадени автомобили?
А може би си мислите, че биха намалили цените? Съвсем не!
www.zerohedge.com/news/2014-05-16/where-...ction_types=og.likes

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1339 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Кандидат нова технология за батерии - Dual Carbon Battery. Обещават се по-евтини, по-издържливи и по-бързо зареждащи се батерии от LiON. Също така рецеклируеми на 100%. Изглежда хората са сериозни и са тествали.
Изгледайте и филмчето отдолу, на мен ми беше много интересно - в него се казва също, че тези батерии са от създателя на батериите в Тесла и Приус.
www.iflscience.com/technology/new-dual-c...x-faster-lithium-ion

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца #1349 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
В продължение на това което намерих на mobile.bg, ето го и сайта - www.yogomo.bg/
Аз за 1 път виждам подобна кола.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 10 месеца - Преди 9 години 9 месеца #1368 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Вчера гледах годишното събрание на акционерите на Тесла:



Представях си , някакви свръхбогати, интелигентни хора с костюми, но всъщност, имаше всякакви хора. Даже и 11 годишно хлапе - което не разбрах, дали според американския закон има право на акции наистина :)
Въпросите към Елон Мъск, бяха интересни, включително такива, които вероятно всеки от нас би попитал. Един човек дори го попита дали може да стане заместник-председател на борда, или нещо такова :cheer: а друг го пита дали иска да обядват заедно след събранието :cheer:
В момента 1 акция май е около 230$.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1376 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
И пак репост, ама няма как да пропусна моята любима фирма:

Всяка пета кола на SAP ще бъде електромобил
technews.bg/article-71880.html#.U63YmEAn_38

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца - Преди 9 години 9 месеца #1378 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Говорих онзи ден с един приятел в Германия за това. Комплексно действат, софтуер за зареждане си правят, само ВЕИ ток... Просто е чудесно това с електромобилите, от никакъв контрол при ДВГ заради петролеца, сега можеш всичко да си правиш сам и да зареждаш с чист ток при това :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1381 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Леле-мале
Вбесен китаец потроши изложбена Tesla
fakti.bg/avto/104929-vbesen-kitaec-potroshi-izlojbena-tesla

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1390 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Перник на три морета
Понеже напоследък темата е актуална: Внимавайте къде слагате ударението в писмата до дядо ви Коледа

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца - Преди 9 години 9 месеца #1391 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Честит рожден ден на Никола Тесла
en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Добавка - попаднах и на една интересна статия, преразказ на интервю с Тесла от 1924 година, и мнението му за жените:
www.dnes.bg/world/2014/06/03/zashto-gole...ne-se-e-jenil.227657

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1392 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

firesword писа: Честит рожден ден на Никола Тесла
en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla


Ха, точно одеве след събитието в Радисън Милен от Чериът Моторс с електробуса, си гледаше на телефона това и ни го показа.

Никола Тесла е човекът!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1393 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
Ха-ха :lol: супер. Кажи как мина събитието, нещо интересно, ще има ли блог или информация някъде?
Кольо Тесла е Човекът , да! :lol:

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.