Sidebar

29
Пет, Мар
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Неща от нета 2

Преди 9 години 2 месеца #1639 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

Plamar писа: Само ме е яд, че не съм моторджия иначе .... едно Brammo Empulse R ще отнеса отръки.


А аз само щи кажа, че и мен ме е яд за същото :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1640 от Plamar
Отговор от Plamar по тема Неща от нета 2
Ако си моторджия света е прекрасен има много хубави електрически мотори.... а чак се чудя защо ги няма в България (нямам предвид скутерчетата), цените не са им толкова огромни като на колите .... може би защото не миришат на бензин и няма какво да барникат по тях .... но и затова има лечение - каската да се почисти с бензин от вътрешната страна , и едно кубче рубик :P

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1641 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
И на мен много ми се ще да се предлагат новите е-мотори у нас като Зеро и Брамо - не съм моторджия, но много ме палят. Ще им дойде времето гаранция - все някога ще започне да изветрява бензина :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1642 от firesword

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1643 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
А има и някакъв скутер Гогоро/ Gogoro. Супер лесно се зарежда, спираш, вадиш батериите и слагаш новите от зарядната станция насред улицата :)
www.engadget.com/2015/01/05/gogoro-smart-scooter/


Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1644 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Още не му е дошло време за пенсия, обаче благодарско за материала - ще направя блог по темата!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1645 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

firesword писа: А има и някакъв скутер Гогоро/ Gogoro. Супер лесно се зарежда, спираш, вадиш батериите и слагаш новите от зарядната станция насред улицата :)
www.engadget.com/2015/01/05/gogoro-smart-scooter/


На това му гледах клипчето онзи ден и само се чудя от гледна точка на 'посегателства' и вандализъм, такива неща, как ще стои въпроса.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца - Преди 9 години 2 месеца #1646 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2
И аз така - явно мислим еднакво, като знаем какво се случва на всичко което е на улицата. Ето сега нали бях в Италия, Неапол. Там братче няма ненадраскана стена, работещ апарат за билети, и прочие .... Само на закрито.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1647 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Точно за това става дума. Тези дни в два от електромобилните сайтове има блогове на тема, по която мисля постоянно – монтиране на подходящи зарядни станции на точните места, там където ще се търсят и са съобразени с типа зареждане. Защото в щатите особено много фирми фалираха, много общини (или окръзи както ги водят) изпонаинсталираха (вкл. просто за 'усвояване' на хубави парички, о, да правят се и още как тези неща там) куп зарядни дето не се използват и/или са обект на вандализъм и резултатът е обществено мнение от типа "о, мани ги тия електромобили, виж какво става...".

Хубавото е, че има промяна и започват да мислят за преместване на зарядни устройства на по-подходящи места, където има и повече контрол.

Засега Tesla просто изпъква тотално със своя модел на работа със Supercharger-ите по повечето параграфи.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1648 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
По този повод.. четох някъде в нета, че в Бургас са инсталирали първата зарядна станция в .. морската градина!? И после щели да мислят къде да я преместят.. Естествено това е било за пред медиите да отчетат дейност със "зелено мислене". Впоследствие никъде нищо не се споменава.. дали изобщо работи и дали е преместена или не..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1649 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Днес обсъждахме една друга станция, която ще се прави скоро при вас и зная, че има някаква вече, но без подробности. Дори не знаех, че е монтирана. Ще гледаме тази за която знаем, да върши реално работа ;) .

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1650 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2
Би било чудесно :)

Трите основни дестинации в Бургас: Моловете (засега там удрям на камък), центъра (александровска/тройката) и Богориди към морската..

Според няколкото оскъдни статии в нета първата била соларна и монтирана някъде около Пантеона..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1651 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Неща от нета 2
Вярно е, беше пред Пантеона. Чу се че ще се мести за постоянно на общ. паркинг на Гурко.
Това беше есента, дано вече да функционира...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1652 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2

zlatanski2014 писа: Вярно е, беше пред Пантеона. Чу се че ще се мести за постоянно на общ. паркинг на Гурко.
Това беше есента, дано вече да функционира...


Ако може да проверите и някоя снимка да пуснете във форума ще е супер. После ще я използваме за локатора. Аз се сещам за един момък дето може да е участвал в изграждането, та ще звънна да го питам и него.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1653 от nio
Отговор от nio по тема Неща от нета 2
Това пред Пантеона беше само РR акция на една от фирмите за зарядна инфраструктура.
От доста време в Бургас работя за изграждане на зарядна станция, не съм споделял нищо до сега, не обичам предварително...
Но вече всичко е готово и ще Ви разкажа. На общинския паркинг на улица Гурко в Бургас ще има станция за зареждане на до 3 автомобила едновременно. Тя вече е готова, в момента върви подготовка за монтаж на захранващия кабел и фундамента за станцията. Всички разрешителни са издадени/ за това се забавихме /.Надявам се до две-три седмици да е монтирана и пусната в експлоатация. Ще разполага с два контакта шуко и един по евростандарта - Менекес. Също има и соларен панел чрез който може да се зареждат мобилни електронни устройства. Още по-интересното е че станцията е българска, с доста приятен дизайн. Производителя е от Исперих и предлага станцията на изключително атрактивна цена, нямаща нищо общо със станциите от чуждестранни производители. Така че още малко търпение и ще можете да зареждате електромобилите си в центъра на Бургас, при това на много атрактивна цена от 1 лв за час зареждане, като цената включва и паркирането !
Откриването ще бъде съпроводено и с голямо електромобилно събитие, на което ще има и интересни новости, но за това по-късно. B)
Харесано от: earendil, firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1654 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Неща от нета 2
Ей го и nio след известна пауза пуска суппппперррррр новиниииии :woohoo:

Следя развитието на нещата и очаквам развръзката, а дотогава се надявам да е готов и е-локатора и да я мятаме вътре станцията!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1655 от earendil
Отговор от earendil по тема Неща от нета 2

nio писа: Това пред Пантеона беше само РR акция на една от фирмите за зарядна инфраструктура.
От доста време в Бургас работя за изграждане на зарядна станция, не съм споделял нищо до сега, не обичам предварително...
......!
Откриването ще бъде съпроводено и с голямо електромобилно събитие, на което ще има и интересни новости, но за това по-късно. B)


Чудесна новина! Драсни някой ред като насрочите събитието. С удоволствие ще се включа с амперката :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1656 от k.i.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1657 от firesword
Отговор от firesword по тема Неща от нета 2

k.i. писа: www.graphene-info.com/revolutionary-grap...teries-electric-cars


Е и аз за това пуснах линк същото :) А Мартин написа статия :)
www.ecars.bg/blogs/techno-1/905-graphena...000-kilometra-probeg

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 2 месеца #1658 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Неща от нета 2
е явно не внимавам в час :cheer:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.