Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Български тракер за Tesla Model 3 резервации

Преди 4 години 9 месеца - Преди 4 години 9 месеца #5565 от mumojem
Прати ми го donemilio преди няколко дена го прихванал :D


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5566 от iceniko
Честито на собственика!

Сега интересното е да разберем повече инфо. От къде и как е закупен. Както знаем всички, конфигуратора за Other Europe не е бил отварян изобщо до момента. Това навежда, че или е щатски внос (кофти заради супер чарджърите и плъга за зареждане), или е закупен за/от др страна от ЕС, където конфигуратора е отворен. Въпроси... въпроси...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5587 от Qbertbg
Здравйте, и аз искам да си поръчам Tesla Model 3 от Европа,
И се абонирам за темата за да следя ако има развитие. Доколкото виждам няма смисъл да се прави резервация, а просто чакаме да отворят конфигуратора.
Ако някой знае начин за поръчване чрез друга EU държава, моля да сподели....
Харесано от: petrakis

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5589 от roverw
Ако сте гледали вчера shareholder срещата - накрая имаше едно индийче покрай което след многото "Thank you, thank you, Elon" излезе въпроса какво става с Tesla в Индия (все пак голям пазар също) и вожда съвсем лаконично отговори, че освен разни тривиални пречки като вносни тарифи и legislation го има и факта, че те текущо успяват да продадат абсолютно всички коли които произвеждат, така че точно в момента е леко безпредметно да отварят И там...
Естествено веднага се сещаме за паралела с нашия мизерен пазар - според мен дори факта че сме в EU няма да ни помогне скоро да отворят представителство/service center/конфигуратор за тук... вероятно в плановете сме нейде бая назад. :(
От друга страна май по последни данни строят в Исландия и Словакия в момента, така че все пак нещо се случва ...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5590 от iceniko
Индия не ни интересува. Скоро няма да отворят каквото и да било там според мен.
Скандинавия и Западна / Централна Европа е доста по-логичното решение така или иначе.

Колкото до конфигуратора за 'Other Europe' - дори да го отворят, нещата ще стоят по същия начин както при S & X - лично оправяне на документи и отиване за получаване на колата във фабриката в Тилбург. Най-близките сервизни центрове - пак на лична отговорност.

Въпроса е самия конфигуратор да бъде отключен за нашия регион, за да се избегнат безумните цени на обяви разпространени из нашенските сайтове за продажба на коли. Абсолютно нелогични, повечето са внос от щатите, а тези които не са. . . за същите пари по-добре директно от Тесла Европа.
Намирате човек с адресна регистрация в държава в ЕС, от която може да се поръча онлайн - прави ви услуга, отивате с него да си я получите и си я докарвате като я регистрирате тук. На всичкото от горе, може да се възползвате и от лизинга, който предлагат Тесла. Само за едно нещо не съм сигурен - дали лизинга в ЕС е със същите условия както за САЩ - т.е. на края на лизинговия период трябва да върнете колата обратно. : )

пример за лизинг - в Германия - 4548€ първоначална вноска, 10к км / година пробег = 493€ / месец за 48 месеца (4г.)
кеш - 45480 € вкл. данък от 7262€ + такси 980€ - 2000€ бонус за екологичната среда
'финансиране' (т.е. кредит) - 4548€ първоначална вноска, 10к км/година пробег = 449€ / месец за 60 месеца (5г.)
'финансираната сума е 40932€

Честито на собствениците!

п.п. в събредита преди 1-2 седмици видях, че някой беше писал че е видял едно червено 3 отново в БГ (не запомних къде точно). Вече са поне 2! : )

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5591 от mindfreeze
@iceniko Това с лизинга в Германия не го разбрах. Ако е на лизинг, не остава ли собственост на Тесла с тяхна регистрация в съответната държава? Как ще я регистрираш в България и на чие име ще се води колата и лизинга?

А за края на лизинговия период мисля, че не е като в САЩ, защото на конфигуратора в сайта се говори за солидна последна вноска (остатъчна стойност).

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5592 от iceniko
@mindfreeze Не съм сигурен, някой с native Deutsch трябва да каже, или който може да се свърже директно с тях и да попита или да се прочете по 'локални' (т.е. немски) форуми относно Тесла и как стои въпроса с различните опции за купуване.

Забравих да подчертая, че това е моето разбиране от сайта на Тесла за Германия, не изглежда невероятно зле, ако човек може да преглътне първоначалната вноска (която е съвсем ОК) и съответно месечните 500 евра. За хора със собствен бизнес (не абсолютно малък) бих казал че варианта за такава на фирмата е просто прекрасен!

Просто дискутирам : )

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5596 от mumojem
Това е интересно като възможност докато не можем да поръчваме - да се взима от Германия, например.

Но наистина излиза въпросът за изкарването - първо трябва да намериш някой в Германия да я купи и да я плаща месечно (което покриваш)
и след това трябва да може да се изнесе, което предвид бонуса не зная дали е законно/позволено.

Иначе месечната вноска е прилична.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца - Преди 4 години 9 месеца #5620 от roverw
Поискай и ще ти бъде дадено - Invalid consumer key/secret in configuration

Колкото и да са мъгливи обещанията на Вожда - пак ще е по-добре да може директно да ги купуваме и да има сервизи и чарджери, отколкото да мислим схеми с познати в Германия/Австрия и т.н. - вноските може да са напълно ОК, но разни подробности като застраховки, пълномощно за каране в чужбина и недай си Боже дори леки щети - ще са си голяма занимавка ...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5621 от MaxZ
Според мен става въпрос за супърчарджър, а не за официално представителство.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 9 месеца #5622 от Stefo
То вероятно ако се прави е по-добре да има и зареждачки и сервизен център, защото на парче така да се прави надали е особено добра идея. Със сигурност Източна Европа им е последния приоритет в момента, но пък ще е хубаво да се започне поне с по един сервизен център и по няколко зареждачки на страна и вече да се надгражда полека с нарастване на търсенето.

Do good, and do not talk about it!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 7 месеца #5687 от MaxZ
Пуснаха конфигуратора за Модел 3 за Румъния. Това май е първата страна в която няма официално присъствие и има възможност за поръчка на Модел 3. Като чета условията май почти отпада възможността да си я вземеш сам от Тилбург. Или ползваш одобрен автовоз на Тесла да ти я докарат или даваш депозит 15 000 евро и сума ти декларации за да си я вземеш сам. Колко ли ще струва доставката до България с тези автовози?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 7 месеца #5688 от cokey
Преди 3 години около €1,000 без ДДС (www.lagermax.com/bg/)
Имам и списък с препоръчани транспортни компании, който ми дадоха тогава от Тесла.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5705 от IvoKirilov
Има светлина в тунела или поне се надявам да има ;)

За 2020-та вожда обяви - Словакия,Хърватска, Сърбия и по голямата част от Източна Европа ! А дано :)
Прикачени файлове:
Харесано от: roverw

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 6 месеца #5707 от roverw
... няма да е зле до тогава и някоя и друга субсидия за електрически коли да има в нашата изстрадала Родина...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5722 от iceniko
Не се сдържах и днес отидох да видя Модел 3 в МЕТРО 1 София.
Разгледах на бързо и продължих.

Имаше имперфекции, които само който следи темите ще знае да провери и да гледа. Не съм ги снимал, мисля че няма защо, при положение че който я спечели - не мисля че ще прави проблем за 3мм разлика в хромираните лайсни от вратата до задния панел при положение че е *подарък*.

Колата определено не е толкова голяма колко Модел еС, дори бих казал че е супер размер. Издуфките на калниците над задните колела са доста по-изразени и видими от колкото на снимки.

С две думи - невероятна е!

Ето една снимка, пък който може - да отида да я види.

Прикачени файлове:
Харесано от: IvoAtanasov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5724 от firesword
iceniko и аз ходих и се снимах с нея.
Направи ми впечатление, че са взели модела с най-голям пробег, което за мен е от голямо значение
и има смисъл.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5731 от kirq4e
Няколко слаби точки, на които да се обърне внимание при получаване на 3-ката:
insideevs.com/features/377882/issues-tesla-model-3-guide/

Не е гаранция, че може да се върне за оправяне и трябва човек добре да е запознат с условията на договора.

А за промоцията на метро днес един чичка с пачка карти сканираше пред мен. Докато ми свърши търпението да го чакам забелязах, че 4-5 бяха с над 160 регистрации. Така че успех на всички :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5732 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Български тракер за Tesla Model 3 резервации
Лично аз, не вярвам че ще я спечели обикновен човечец.
Иначе на 19 ходих да разгледам електричките на Експото и от всички коли най-хубавата са я сложили чак от другата страна на Цариградско шосе в магазин на Метро.
Новият E-Soul грабна внимание, а относно представителите на различни марки когато ги попиташ за някаква информация относно електричките които предлагат, все едно ги питам Елон Мъск кога ще изстрелва следващата ракета. Два часа загуба на време в Експото и половин час обикаляне на Синьото Пате в Метро.
Е няма такава перла ...

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 5 месеца #5735 от kirq4e
3-ката е някакъв уникален инженерен шедьовър без да включвам автопилота. Възхищавам му се още повече след като чичо Бьорн пусна видеото за Scan My Tesla. Как с натоварване на статора на моторите затоплят батерията и я поддържат в оптимална температура за бързо зареждане направо ме смая.

Надявам се и в бъдеще да ни изненадват така и да задържат % печалба барем паднат цените и стигнат до нашия западнал край, че като гледам скептицизма на хората верно сме поне 10г назад

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.