Sidebar

22
Сря, Май
2 Нови блога

Наем на батерия от друга държава

Преди 4 години 2 седмици #1807 от stealthhack
Здравейте, от известно време ми се върти идея в главата. Има ли възможност при закупуване на електрически автомобил от чужбина да кажем Fluence Z.E(втора ръка). да подпиша договор за наем на батерията във Франция(примерно) и да докарам колата в България, за лично ползване?
Предполагам месечният наем се изплаща по банков път, а в нашите сервизи има възможност да се сервизират компонентите и възлите на автомобила.
Същият въпрос имам и за нов автомобил да кажем Zoe, закупуване на автомобила и наемане на батерията?
Благодаря предварително!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 седмици #1808 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Наем на батерия от друга държава
По-добре поразпитай в Рено България и в Омникар....
p.s. миналото лято имах подобна идея, получих уклончиви отговори. Дано да има развитие през '15 -та година

Преди 4 години 2 седмици #1809 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Наем на батерия от друга държава

stealthhack писа: Здравейте, от известно време ми се върти идея в главата. Има ли възможност при закупуване на електрически автомобил от чужбина да кажем Fluence Z.E(втора ръка). да подпиша договор за наем на батерията във Франция(примерно) и да докарам колата в България, за лично ползване?
Предполагам месечният наем се изплаща по банков път, а в нашите сервизи има възможност да се сервизират компонентите и възлите на автомобила.
Същият въпрос имам и за нов автомобил да кажем Zoe, закупуване на автомобила и наемане на батерията?
Благодаря предварително!

Това продължава да е вариантът за Рено електромобил и в момента - ако можеш да го вземеш от друга държава като се договориш там да плащаш наема на батерията - това е. Че щеше да е март, пък април, от стана май и още няма Рено електромобили (с батерия в цената) докарани в Омникар... :(

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 4 години 2 седмици #1810 от stealthhack
Отговор от stealthhack по тема Наем на батерия от друга държава
Имам дълбоки подозрения че ще получа адекватен отговор от Омникар, ще им звънна тези дни!

Преди 4 години 2 седмици #1811 от mumojem
Търси Юлиан Ангелов - той е мениджъра за електромобилите.

Преди 4 години 2 седмици - Преди 4 години 2 седмици #1812 от stealthhack
Говорих с него, каза че има правни проблеми при закупуването на нови/стари автомобили от чужбина поради наема на батерията, сключва се договорс банка която няма възможност да предлага наем на батерия закупена от една страна и експлоатирана в друга, друго интересно нещо разбрах че до края на Май месец идва Zoe в страната с изключителната цена от: 55 000лв. ориентировъчна цена с батерия! Тоя живот май няма да се возим на тролей без тиранти! :lol:
Каза също че имало хора "опарили" се от невъзможността да си вземеш батерия, за рендето, като са станали собственици на недвижимо имущество. :unsure:

Преди 4 години 2 седмици #1813 от mumojem
А, те за това ZOE идване говоря – малко остана!

Преди 4 години 2 седмици - Преди 4 години 2 седмици #1815 от rEVolution
Отговор от rEVolution по тема Наем на батерия от друга държава

stealthhack писа: ... разбрах че до края на Май месец идва Zoe в страната с изключителната цена от: 55 000лв. ориентировъчна цена с батерия! Тоя живот май няма да се возим на тролей без тиранти! :lol:
:unsure:

Това е чудесна новина!!!
Обаче имам резерви относно това, че цената е добра (наречена "изключителна") за България. Бърз поглед в mobile.de и дори без пазарлъци :) ме водят до цена 21066 евро без ДДС, което както и да го смятам с нашето ДДС става по-малко от 51000 лева.
suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-zo...t=ALSO_EXPORT&noec=1

Най-интересното идва обаче, когато погледна за по-големия брат на ZOE, наречен Nissan Leaf. Тук положението е 19664 евро без, съответно 23596 със ДДС, което пък е има-няма 47000 лева :woohoo:
suchen.mobile.de/auto-inserat/nissan-lea...t=ALSO_EXPORT&noec=1

Избрахте ли си вече електрическо возило, закупено от България е въпроса? ;) И защо да избирам ZOE пред по-евтиния и по-голям Leaf?

Преди 4 години 2 седмици - Преди 4 години 2 седмици #1816 от mumojem
Офертата NO BATTERY RENTING звучи добре, с мъничката уговорка Offer Valid only for Norvegian Customer :).

Причината е в това. че в Европа можеш да го купиш ZOE с батерията само в Норвегия и Англия. Борбата е да стане и в България (скоро). Затова цената о

На офертата за този LEAF определено не вярвам. Нов Accenta без батерия струва толкова (около 23,500к Евро), но с батерия е около 32,300. За мен е "твърде добре, за да е вярно", а ако е вярно – супер за който ще се сдобие

За употребявани коли е различно, защото няма как да купиш ZOE втора ръка с вкл. батерия, а при LEAF това е възможно.

Че ще изникват добри оферти, ще изникват - конкуренцийката ще ги раздвижи :cheer:

Преди 4 години 2 седмици #1817 от stealthhack
От където и да го погледна, повече от 15 000лв. за тролей не бих дал, просто стандартът ни на живот не е като на останалите страни, в мобилето.де се намират и по-добри оферти от типа на 8000-9000Euro за ION/C-ZERO/I-MIEV които за парите си и в предвид че са си с батерията, са чук оферта. Вчера търсих клон на RCI Banque в България или представителство но май нямат още(банката която отпуска лизингите, наемите, на батерийте на Renault).

Преди 4 години 2 седмици #1818 от rEVolution
Отговор от rEVolution по тема Наем на батерия от друга държава
Хммм, според мен в офертата за ZOE-то онзи дилър изобщо не ни брои за живи и тъй като знае, че в Норвегия и Англия става без наем, затова изрично го е написал. Пък и там пазара му е най-сигурен, нали? :)
Щом при нас ще има предложение за без наем, не виждам причина да не мога да си го купя за насам от въпросния търговец. :)

За цените... височки са, разбира се. Съгласен съм, че 15000 лв. цена за втора употреба за едно истинско возило като ZOE или Leaf би била перфектна и за мен, при което още утре бих се класирал. :)
Носят се слухове, че към края на годината Nissan ще ъпдейтнат Leaf с по-голяма батерия и от там цената на употребяваните возила би трябвало да падне значително.
Това, което е сигурно е, че това ще се случи неизбежно при излизането на вторите генерации возила към края на 2016 година и тогава ще стане наистина интересно. :)

Създадено с Kunena форум