Sidebar

20
Съб, Апр
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 10 години 2 месеца #694 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ
Не знаех за работата ти по този сайт КарамЕЛ. Готов съм и аз да помогна с каквото мога. Също така мога да изкажа и мнение по въпроса от гледна точка на потребител, а не на създател. Ако проявяваш интерес може да ползваш имейл Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. Там мога да предоставя повече лична информация за връзка.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #695 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Зарядни станции в БГ
Междудругото и на мен ми е интересно за този сайт. От каква помощ имаш нужда, колега?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #696 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
:lol: Цяла година вече го правя, версии чаках нови от програмисти, нам кво си - то беше идея да е част от eCars.bg, но реших да не ги мешам в крайна сметка и ще е отделен.

Благодаря за предложенията - ще се постарая скоро да има тестове версия да може да си кажете мнението!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #948 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ
Мога ли да публикувам тук инфо за зарядни станции, произвеждани от БГ фирма? Разбира се с нейно съгласие.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #949 от nio
Отговор от nio по тема Зарядни станции в БГ

mumojem писа: :lol: Цяла година вече го правя, версии чаках нови от програмисти, нам кво си - то беше идея да е част от eCars.bg, но реших да не ги мешам в крайна сметка и ще е отделен.

Благодаря за предложенията - ще се постарая скоро да има тестове версия да може да си кажете мнението!

Дай тестовата, ако е готова, да я тестваме! :cheer:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #959 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Зарядни станции в БГ
Аз бих се радвал да видя къде са въпросните станции. :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #960 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Аз ги намирам тук - www.plugshare.com/
Но май има още 1 куп сайтове, които дават информация.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 седмици #962 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
То трябваше да се развие зарядния локатор, който направихме - БГ версия на www.plugsurfing.com/ ама основателят на plugsurfing полека загуби интерес нещо, защото за 2 години почти нищо не се случи откъм инфраструктура в България.... Даже сега е само на 3 езика, преди беше на 20.

Затова продължаваме да действаме - трябва да напреднем.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1426 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Да посъживя малко темата.

Някой знае ли какви са контактите на Фулчарджър? (не че вече са ми дали карта де..).

Обсъждахме в една тема, че е нормално да са mennekes, тъй като иначе човек трябва да си мъкне контролера (нали правилно мисля?). Според сайтът pluginshare , всички са нормален евро контакт, но пак според там и на Експо центъра е такъв, а ви казвате, че там е mennekes. .. т.е. информацията в pluginshare може да не е попълнена коректно от подалите я..

Питам, защото се каня да си взема mennekes кабел, тъй като мисля да ходя с колата до Италия и да ползвам зарядните станции из Рим. .. та се чудех дали ще мога да си го ползвам и някъде в БГ..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1427 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Опс, корекция, гледал съм друга в pluginshare, тази на Цариградско изобщо я няма..(моята в Несебър съм я сложил) :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1428 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
На Цариградско няма Mennekes, както и на устройствата на Фулчарджър (те са с шуко).

Ето какво за локаторите – в момента работим по четвъртия ни електромобилен сайт - първият български локатор на зарядни станции за електромобили – там ще има всички станции в БГ и ще може да се добавят от потребители, като очаквам да го стартираме през септември. Името е... www.VsichkoTok.bg :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1430 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
т.е., трябва да носа стоковото си "зарядно", за да зареждам из БГ? .. няма вариант само с кабел? Не е ли глупаво това...? Българска му работа..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 8 месеца #1431 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Със сигурност ще има зарядни станции с Менекес портове в България, просто е въпрос на време. Засега трябва да зареждаш с кабела на колата с шуко щепсела, чиято контролна кутия служи за проверка на тока, който се подава към колата. Нуждата от тази контролна кутия отпада, когато има зарядно устройство (станция) с Менекес порт, защото контролерът е в самото устройство.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 6 месеца #1513 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Зарядни станции в БГ
В новия Ви сайт\локатор ще обхванете ли всички популярни стандарти? Или ще е строго профилиран.
По на запад от нас изскачат един куп карти, не винаги са удобни. Да вземем CCS/Combo map, Chademo, Tesla и те напират.
А на потребителя му трябва "просто ток"

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 6 месеца #1514 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Много точно го закова с това "на потребителя му трябва просто ток"!

Ще ги има всичките куплунги и щепсели в новия сайт с иконки и указания, но ще трябва още да почакаме да се обяви официален стандарт - би трябвало да е 7-пиновия Менекес (такъв е и куплунга на Tesla Model S за Европа).

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: zlatanski2014

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1527 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Зарядни станции в БГ
Случайно попаднах на ev-box.com, според тях в София вече има действаща бърза зарядна станция АС 22kW

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1528 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Ааа, това е на Риск Инженеринг в Бъкстон - тя е отдавна, но така и не отидох да я видя. Хайде ето повод да го направя и ще пиша.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца - Преди 9 години 5 месеца #1532 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,
Бих искал да попитам, знаете ли какви ще са зарядните станции(Chademo?, кВ?, конектор?), които се очаква да сe пуснат следващата година и къде ще са?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 5 месеца #1533 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
ChadeMo едва ли, но не е изключено все пак. Кога и къде ще има засега не можем да кажем за съжаление, защото няма заформило си инсталиране на бързи зарядни, ако за бързи питаш.

Но нещата ще се променят, затова е темата да я допълваме, а и нали работим по собствен сайт - заряден локатор - на него ще има всички станции и места за зареждане и всеки ще може да добавя обект. Вървим натам и се надявам до края на годината да заработи, да започнем да го пълним и да има информация за бързи зарядни.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 4 седмици - Преди 9 години 4 седмици #1750 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте.

Първият ми опит да заредя на обществена зарядно станция в БГ премина със смесен успех.
Става въпрос за новооткритата (засега единствена) в Бургас станция на А1 в общинския паркинг на ул. Гурко.

Първо малко се опитах директно да ползвам шуко контакта, който според информацията в медиите трябваше да е със свободен достъп. Оказа се, че трябва чип не само за тип 2 контакта, но и за шуко контактите. От там ни отне малко време с пазача да се справим с активирането (явно бях първия след откриването на станцията). Наложи се да звънна на тел. на А1 от сайта им. Номера е чипчето да се задържи повече време на прозорчето срещу съответния контакт.
Контролера си мина селф теста, колата бибипна и си тръгнах на разходка из Бургас.
Уви 2 часа по-късно като се върнах видях, че зареждането е спряло. Двете червени лампички на контролера мигаха, което ще рече проблем с контакта. Възможните причини според инструкциите на колата ми са или не добре заземен контакт (което обикновено се установява веднага след включване) или (по-вероятно) засечено напрежение извън диапазона (обикновено по-ниско). Колата беше заредила само 1 киловат, което ще рече, че зареждането е продължило 20тина минути.

Единственото за което мога да се сетя е, че (пак по информация от медиите) станцията използвала слънчевите панели докато може и после прехвърляла на ток от мрежата. Възможно ли е моментен пад на напрежението при това прехвърляне да е отчетено като грешка от контролера? По принцип такова нещо до сега не ми се беше случвало при зареждане. Или зарежда или не (ако е слаб или незаземен контакт. Така или иначе трябва да се оправи, защото ако разчитах на тази станция, щях да си остана на пътя.

Поздрави
Харесано от: mumojem, teodor.ivanov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.