Sidebar

19
Пет, Апр
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 6 години 6 месеца #3517 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

PETROV писа: Здравейте колеги,

От много много време очаквам "ДОБРИ НОВИНИ" за станциите на FULLCHARGER по бензиностанциите на GAZPROM. И нищо??? Има телефон, на който никой не се обажда.
Някой спомена, че познава шефката на FULLCHARGER?
Марто, моля те, вземи интервю от дамата и информирай елмобилното общество. Разбирам, че ти е някакъв конкурент, но постъпи като Елън /той разкри патентите на Тесла за конкуренцията/ в името на общото развитие на КарамЕла.


Авторските права на тази снимка са на Младен /виж горе в ляво/. Той по неизяснени причини не успя да я постне? А при мен /с късмета на начинаещия/ се получи от първи път?



Хехехе, еми тук е за всички, конкуренцията грам не е причина за несподеляне на информация. С удоволствие, а също подготвяме и материал за Spark програмата на Eldrive с община София.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3518 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ

bore писа: 0888 973 137
Весела Шаранкова
Това е номера на въпросната госпожа. Аз нямам добри отношения с нея и не мога да звънна.


Аз не знам някой да има добри отношения или впечатления от нея...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3519 от Ivanov
Отговор от Ivanov по тема Зарядни станции в БГ
Това получих преди малко от Елдрайв:

Здравейте,
Във връзка с интереса Ви към бързо-зарядна станция в гр. Велико Търново, искаме да Ви уведомим, че тя се монтира днес. Ще сме благодарни, ако имате електромобил или познат с такъв, който да направи днес тест (безплатен) на станцията.
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3520 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Видеото не е много стойностно, НО ИМА НЕЩО ИНТЕРЕСНО!
КАК СЕ ПРАВИ ЗАРЯДНА ИНФРАСТРУКТУРА .... В УКРАЙНА?
100 CHADEMO 50kW чакат да бъдат монтирани? А няколко стотин работят. made in china???
НО РАБОТЯТ!

www.autoenterprise.com.ua/
продават CHADEMO 100kW

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3521 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ

Ivanov писа: Това получих преди малко от Елдрайв:

Здравейте,
Във връзка с интереса Ви към бързо-зарядна станция в гр. Велико Търново, искаме да Ви уведомим, че тя се монтира днес. Ще сме благодарни, ако имате електромобил или познат с такъв, който да направи днес тест (безплатен) на станцията.


А къде се намира знае ли се?
Не я видях нито в PlugShare, нито в сайта на Елдрайв

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3522 от Ivanov
Отговор от Ivanov по тема Зарядни станции в БГ
Шела на кръговото.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3523 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Обадих им се, много се зарадваха че някой може да отиде =D
Изпратих Другаря Колев

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца - Преди 6 години 6 месеца #3524 от ivanp
Отговор от ivanp по тема Зарядни станции в БГ

Ivanov писа: Шела на кръговото.


Някой друг шел за тестване дали ще има скоро :whistle: ?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3525 от Ivanov
Отговор от Ivanov по тема Зарядни станции в БГ
Казаха, че имат договорка с Шел и ще има и на други места. Иначе е много добре, че някой ще може да я тества.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3527 от Ivanov
Отговор от Ivanov по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,

Дали някой може да потвърди, че станцията работи и може да се използва?

Благодаря

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца - Преди 6 години 6 месеца #3528 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Работи, но дали може да се използва вече с плащане и всичко не знам =)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца - Преди 6 години 6 месеца #3529 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Честито на всички!
Като станция на Елдрайв и CHAdeMo 0.72 BGN/min?
Г-н Колев казва ли къде на Шела е станцията?
Някоя снимчица?
А вече я има и на PlugShare!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3530 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ

Официално е обявена от Елдрайв.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3531 от mindfreeze
Отговор от mindfreeze по тема Зарядни станции в БГ
Хмм. По мои сметки, ако зареждаш там при оптимални условия (с много бързо зарядно, почти изтощена батерия, добра температура) 100км каране ще ти излезнат над 20лв . При не толкова оптимални условия, по-скоро над 30лв.
Аз не бих ги ползвал освен в краен случай, но и не бих казвал на хората за тях, защото убиват най-голямото предимство на електромобилите - евтиното зареждане. Дори с безплатен ток не мога да убедя дизелджиите да спрат да ми тровят въздуха, а камоли с такива цени.
Знам, че с конкуренцията нещата ще се оправят, но хората ще видят само големи цени и ще отпишат електромобилите за пореден път.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца - Преди 6 години 6 месеца #3532 от megamyrzel
Отговор от megamyrzel по тема Зарядни станции в БГ
Връзката между електромобил и обществена зарядна станция не е както между автомобил и бензиностанция. 85-90% от зареждането се случва в къщи или в офисен гараж на евтина електроенергия. Идеята на бързите зарядни станции, поне за мен, е да ти помогнат при дълго пътуване, което за повечето хора не е всекидневно. Т.е. дори и в няколкото случая за пътуване "до морето" да плащаш колкото за гориво, цялостната сметка пак ще е много по-благоприятна от бензин/дизел, без дори да отчиташ много по-приятното каране на електромобил в сравнение с автомобил с ДВГ. Ако пък пътуваш толкова често, че ти се налага редовно да зареждаш на бързи правотокови станции, с увеличаването на конкуренцията е много вероятно провайдър да може да ти предложи абонамент, който да е от полза и за двете страни. Значителна част от стойността на зареждането може да бъде намалена през увеличаване на интензитета на използване на станцията, а като прибавиш и възможността в такъв случай електроенергията да бъде договаряна на едро от търговец, картината може доста да се промени.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3533 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ

megamyrzel писа: Т.е. дори и в няколкото случая за пътуване "до морето" да плащаш колкото за гориво...

За жалост не плащаш колкото гориво. До 80% заряд на Лийфс ще платя 32лв., с които ще измина 80км. Един бензинов автомобил с големината на Лийфа ще измине същото разстояние с по-малко от 15лв. И ако тръгна на морето с него, първо ще спирам да зареждам най-малко 4 пъти, с най-малко 40 мин. престой, ако имам късмет никой да не зарежда, като пристигам на зарядните станции. Така пътят ще ми отнеме най-малко 8 часа с цена повече от два пъти по-голяма от бензинова кола. Така че пътуването е доста по-неудобно и доста по-скъпо от обикновена кола. Аз като фен не мога да приема този факт, какво остава за някой не-фен.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца - Преди 6 години 6 месеца #3534 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Може да чакаме КОНКУРЕНЦИЯТА да поправи нещата, но може да стане като при бензина / КОНКУРЕНЦИЯТА намирисва на КАРТЕЛ, не доказуемо???/.
Скоро ще разберем, когато FULLCHARGER обявят цените на техните станции.

Но има една друга група - КАУФЛАНД и ЛИДЛ. БЕЗПЛАТНО ЗАРЕЖДАНЕ!
И ние, най-заинтересованите не правим нищо за тях!
Какво да направим?
ДА ГОВОРИМ ЗА ТЯХ. ДА ГИ РЕКЛАМИРАМЕ. ТЕ ЗА ТОВА ГО ПРАВЯТ. И ТОВА МОЖЕ ДА ГИ СТИМУЛИРА ДА СЛОЖАТ ОЩЕ НЯКОЯ СТАНЦИЯ?
А останалите /както казва дъщеря ми "подмини тъпака с МЪЛЧАНИЕ"/.
Това е в нашите възможности, ако сме Караме ли, ЕлМобилно общество или нещо такова - НПО??? АКО НЕ СМЕ СЛЕДВАЩИЯ ЩЕ СЛОЖИ 1лв/мин.? Защо Не?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3535 от earendil
Отговор от earendil по тема Зарядни станции в БГ
Не знам дали е споменато в темата, но станцията на Кауфланд в Бургас вече работи.

Аз лично не успях да я позлвам .. може би поради спецификата на моя автомобил. До сега съм зареждал само на станции с контакт (тип2 - като станциите на електромобили.бг), а не с .. кабел/щепсел... както са тези на кауфланд.
Пробвах да ползвам кабела ми тип 2 към 1 като преход от техния щепсел за AC, но нещо не можах да го пъхна до края. Идеи?
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 6 месеца #3549 от Стоянов
Отговор от Стоянов по тема Зарядни станции в БГ
Привет, станцията на Елдрайв във Велико Търново не работи официално още.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3560 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Честита бърза станция Лидъл Самоков :)
Харесано от: cokey, PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.