Привет от форума на eCars.bg

Някои хора харесват, други все още не разбират, а трети не си падат по електромобилите. Теб какви електромобилни теми те вълнуват? Имаш ли вече електромобил, планираш ли да си купиш скоро, какъв точно търсиш? Вероятно ще намериш отговори във форума или пък можеш да помогнеш на някой съмишленик да открие такива. Айде, приятно ;)

× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Topic-icon Зарядни станции в БГ

Преди 1 седмица 2 дни #3517 от mumojem

PETROV писа: Здравейте колеги,

От много много време очаквам "ДОБРИ НОВИНИ" за станциите на FULLCHARGER по бензиностанциите на GAZPROM. И нищо??? Има телефон, на който никой не се обажда.
Някой спомена, че познава шефката на FULLCHARGER?
Марто, моля те, вземи интервю от дамата и информирай елмобилното общество. Разбирам, че ти е някакъв конкурент, но постъпи като Елън /той разкри патентите на Тесла за конкуренцията/ в името на общото развитие на КарамЕла.

Авторските права на тази снимка са на Младен /виж горе в ляво/. Той по неизяснени причини не успя да я постне? А при мен /с късмета на начинаещия/ се получи от първи път?

Хехехе, еми тук е за всички, конкуренцията грам не е причина за несподеляне на информация. С удоволствие, а също подготвяме и материал за Spark програмата на Eldrive с община София.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 седмица 2 дни #3518 от earendil

bore писа: 0888 973 137
Весела Шаранкова
Това е номера на въпросната госпожа. Аз нямам добри отношения с нея и не мога да звънна.

Аз не знам някой да има добри отношения или впечатления от нея...

Преди 1 седмица 1 ден #3519 от Ivanov
Това получих преди малко от Елдрайв:

Здравейте,
Във връзка с интереса Ви към бързо-зарядна станция в гр. Велико Търново, искаме да Ви уведомим, че тя се монтира днес. Ще сме благодарни, ако имате електромобил или познат с такъв, който да направи днес тест (безплатен) на станцията.
Следните потребители изказаха благодарности: PETROV

Преди 1 седмица 1 ден #3520 от PETROV
Видеото не е много стойностно, НО ИМА НЕЩО ИНТЕРЕСНО!
КАК СЕ ПРАВИ ЗАРЯДНА ИНФРАСТРУКТУРА .... В УКРАЙНА?
100 CHADEMO 50kW чакат да бъдат монтирани? А няколко стотин работят. made in china???
НО РАБОТЯТ!

www.autoenterprise.com.ua/
продават CHADEMO 100kW

Преди 1 седмица 1 ден #3521 от cokey

Ivanov писа: Това получих преди малко от Елдрайв:

Здравейте,
Във връзка с интереса Ви към бързо-зарядна станция в гр. Велико Търново, искаме да Ви уведомим, че тя се монтира днес. Ще сме благодарни, ако имате електромобил или познат с такъв, който да направи днес тест (безплатен) на станцията.

А къде се намира знае ли се?
Не я видях нито в PlugShare, нито в сайта на Елдрайв

Преди 1 седмица 1 ден #3522 от Ivanov
Шела на кръговото.

Преди 1 седмица 1 ден #3523 от cokey
Обадих им се, много се зарадваха че някой може да отиде =D
Изпратих Другаря Колев

Преди 1 седмица 1 ден - Преди 1 седмица 1 ден #3524 от ivanp

Ivanov писа: Шела на кръговото.

Някой друг шел за тестване дали ще има скоро :whistle: ?

Преди 1 седмица 1 ден #3525 от Ivanov
Казаха, че имат договорка с Шел и ще има и на други места. Иначе е много добре, че някой ще може да я тества.

Преди 1 седмица 13 часа #3527 от Ivanov
Здравейте,

Дали някой може да потвърди, че станцията работи и може да се използва?

Благодаря

Преди 1 седмица 13 часа - Преди 1 седмица 12 часа #3528 от cokey
Работи, но дали може да се използва вече с плащане и всичко не знам =)

Преди 1 седмица 12 часа - Преди 1 седмица 12 часа #3529 от PETROV
Честито на всички!
Като станция на Елдрайв и CHAdeMo 0.72 BGN/min?
Г-н Колев казва ли къде на Шела е станцията?
Някоя снимчица?
А вече я има и на PlugShare!

Преди 1 седмица 12 часа #3530 от PETROV

Официално е обявена от Елдрайв.
Прикачени файлове:

Преди 6 дни 22 часа #3531 от mindfreeze
Хмм. По мои сметки, ако зареждаш там при оптимални условия (с много бързо зарядно, почти изтощена батерия, добра температура) 100км каране ще ти излезнат над 20лв . При не толкова оптимални условия, по-скоро над 30лв.
Аз не бих ги ползвал освен в краен случай, но и не бих казвал на хората за тях, защото убиват най-голямото предимство на електромобилите - евтиното зареждане. Дори с безплатен ток не мога да убедя дизелджиите да спрат да ми тровят въздуха, а камоли с такива цени.
Знам, че с конкуренцията нещата ще се оправят, но хората ще видят само големи цени и ще отпишат електромобилите за пореден път.

Преди 6 дни 22 часа - Преди 6 дни 22 часа #3532 от megamyrzel
Връзката между електромобил и обществена зарядна станция не е както между автомобил и бензиностанция. 85-90% от зареждането се случва в къщи или в офисен гараж на евтина електроенергия. Идеята на бързите зарядни станции, поне за мен, е да ти помогнат при дълго пътуване, което за повечето хора не е всекидневно. Т.е. дори и в няколкото случая за пътуване "до морето" да плащаш колкото за гориво, цялостната сметка пак ще е много по-благоприятна от бензин/дизел, без дори да отчиташ много по-приятното каране на електромобил в сравнение с автомобил с ДВГ. Ако пък пътуваш толкова често, че ти се налага редовно да зареждаш на бързи правотокови станции, с увеличаването на конкуренцията е много вероятно провайдър да може да ти предложи абонамент, който да е от полза и за двете страни. Значителна част от стойността на зареждането може да бъде намалена през увеличаване на интензитета на използване на станцията, а като прибавиш и възможността в такъв случай електроенергията да бъде договаряна на едро от търговец, картината може доста да се промени.

Преди 6 дни 21 часа #3533 от rrumpe

megamyrzel писа: Т.е. дори и в няколкото случая за пътуване "до морето" да плащаш колкото за гориво...

За жалост не плащаш колкото гориво. До 80% заряд на Лийфс ще платя 32лв., с които ще измина 80км. Един бензинов автомобил с големината на Лийфа ще измине същото разстояние с по-малко от 15лв. И ако тръгна на морето с него, първо ще спирам да зареждам най-малко 4 пъти, с най-малко 40 мин. престой, ако имам късмет никой да не зарежда, като пристигам на зарядните станции. Така пътят ще ми отнеме най-малко 8 часа с цена повече от два пъти по-голяма от бензинова кола. Така че пътуването е доста по-неудобно и доста по-скъпо от обикновена кола. Аз като фен не мога да приема този факт, какво остава за някой не-фен.

Преди 6 дни 20 часа - Преди 6 дни 20 часа #3534 от PETROV
Може да чакаме КОНКУРЕНЦИЯТА да поправи нещата, но може да стане като при бензина / КОНКУРЕНЦИЯТА намирисва на КАРТЕЛ, не доказуемо???/.
Скоро ще разберем, когато FULLCHARGER обявят цените на техните станции.

Но има една друга група - КАУФЛАНД и ЛИДЛ. БЕЗПЛАТНО ЗАРЕЖДАНЕ!
И ние, най-заинтересованите не правим нищо за тях!
Какво да направим?
ДА ГОВОРИМ ЗА ТЯХ. ДА ГИ РЕКЛАМИРАМЕ. ТЕ ЗА ТОВА ГО ПРАВЯТ. И ТОВА МОЖЕ ДА ГИ СТИМУЛИРА ДА СЛОЖАТ ОЩЕ НЯКОЯ СТАНЦИЯ?
А останалите /както казва дъщеря ми "подмини тъпака с МЪЛЧАНИЕ"/.
Това е в нашите възможности, ако сме Караме ли, ЕлМобилно общество или нещо такова - НПО??? АКО НЕ СМЕ СЛЕДВАЩИЯ ЩЕ СЛОЖИ 1лв/мин.? Защо Не?

Преди 5 дни 9 часа #3535 от earendil
Не знам дали е споменато в темата, но станцията на Кауфланд в Бургас вече работи.

Аз лично не успях да я позлвам .. може би поради спецификата на моя автомобил. До сега съм зареждал само на станции с контакт (тип2 - като станциите на електромобили.бг), а не с .. кабел/щепсел... както са тези на кауфланд.
Пробвах да ползвам кабела ми тип 2 към 1 като преход от техния щепсел за AC, но нещо не можах да го пъхна до края. Идеи?
Следните потребители изказаха благодарности: PETROV

Преди 1 ден 19 часа #3549 от Стоянов
Привет, станцията на Елдрайв във Велико Търново не работи официално още.

Време за създаване на страницата: 0.179 секунди
Създадено с Kunena форум