Sidebar

20
Пет, Юли
5 Нови блога
Привет от форума на eCars.bg

Някои хора харесват, други все още не разбират, а трети не си падат по електромобилите. Теб какви електромобилни теми те вълнуват? Имаш ли вече електромобил, планираш ли да си купиш скоро, какъв точно търсиш? Вероятно ще намериш отговори във форума или пък можеш да помогнеш на някой съмишленик да открие такива. Айде, приятно ;)

× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Какво стана с "общинските" зарядни станции на ChargePoint?

Преди 2 месеца 3 дни #4103 от murry
Миналия уикенд бях около Ал. Невски и забелязах отделено паркомясто и зарядна станция на ChargePoint (от тези, които преди години имаше PR, че са безплатни за ползване и ги разположиха по центъра).

Обаче капачето й не се вдигаше и пишеше, че за да я unlock-неш трябва да посетиш mychargepoint.eu. Само дето сайта го няма вече.
Фирмата, която пише, че го е инсталирала също не успях да намеря нищо за нея.

Какво се случи със схемата?

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 месеца 3 дни #4105 от mumojem
Шъ предложим на общинъта да ги заменим с eCars-ки зареждачки. Може да се получи нещо.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 2 месеца 3 дни #4106 от murry
Ако не стане свиркай да правим гол протест. :D

Преди 2 месеца 3 дни #4107 от firesword
До колкото помня тея зарядни бяха обикновено шуко, и цената беше около 50ст на КВ.
И просто спряха в един момент, и куче влачи рейс.....

НАЙ-ДОБРЕ да се сменят с Ecars-ки! и аз съм ЗА! :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Преди 2 месеца 2 дни #4108 от mindfreeze
Пак някой е взел едни пари и е отбил номер.
Аз никога не съм виждал да работят тия зарядни и като цяло всичко в България свързано с ChargePoint и FULLCHARGER ми се струва като измама. Имат 2-3 фалшиви сайта и постоянно усвояват пари по разни проекти за зарядни станции, които после не работят. Газпром от години имат бързи зарядни от FULLCHARGER и никой не може да ги ползва. Устройства за десетки хиляди левове си събират прах.

Това май е техен проект (сигурно този за Газпром). eeagrants.org/project-portal/project/BG10-0022
Проекта се брои за успешен, защото за € 208,523 са успели да осигурят временна работа на 4 циганина - "4 temporary jobs for Roma people created."

Иронията е, че в навигацията на колата ми има зарядни САМО от FULLCHARGER и естествено нито 1 не работи, но колата постоянно ми показва къде е най-близката фалшива зарядна станция и не знае за нито 1 истинска.

Преди 2 месеца 2 дни #4109 от mumojem
Това с колите мисля, че е на ниво TomTom - преди години идва една мадама (нашенка) от централата в Англия, пък май беше обикаляла страната да гледа станциите. Но да, трябва да се промени - ще потърся контакта да видим. Поне това зная за TomTom.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Преди 2 месеца 2 дни #4110 от mindfreeze
Със сигурност е от ТomTom. Има доста хора в нета, които се мъчат ръчно да добавят станции (понеже навигацията е на sd карта), но не съм видял някой да успее все още.

Преди 2 месеца 7 часа #4111 от eltosho

mindfreeze писа: ...
Tова май е техен проект (сигурно този за Газпром). eeagrants.org/project-portal/project/BG10-0022
Проекта се брои за успешен, защото за € 208,523 са успели да осигурят временна работа на 4 циганина - "4 temporary jobs for Roma people created."
...

Хмм, след като тия зарядни са правени само за усвояване на едни пари, дали може някъде да се подаде сигнал, че изпълнителя е измамник?

Създадено с Kunena форум