Сряда, 06 Юли 2011 14:00

KleenSpeed EV-X11 би рекорда си на ReFuel SportElectric TT (Видео)

От
KleenSpeed EV-X11 развива до 225 км/ч

Kleenspeed Technologies вдига летвата при състезателните електро коли с производството на новия болид EV-X11, който спечели Refuel SportElectric TT. Пилотиран от шефа на компанията Тим Клинс, прототипът постигна средна скорост от 131 км/ч на Mazda Raceway Laguna Seca, финиширайки с почти четири секунди по-бързо от миналогодишната гонка с бърза обиколка от 1:38.858...

Компанията е подобрила новия UQM течно охлаждан PowerPhase 145 мотор, който осигурява мощност от 200 кс и въртящ момент 300 pound-feet of torque. Електро състезателят разполага и с лека 15.4 кВтч литий-полимерна батерия от GP Batteries. Мощността се предава към колелата със задвижващ ремък и е достатъчна за развиване на до 225 км/ч.

Kleenspeed победи и в клас конвертиране със своята Eiata – Mazda Miata оборудвана като електромобил като тестова разработка. С нея екипът е завъртял една обиколка за 2:22.972. Вижте най-бързата електро обиколка на Laguna Seca с това EV-X11 видео:

[От: Autoblog Green]

Прочетено 972 пъти Последна корекция Събота, 28 Декември 2013 13:00