Sidebar

05
Нед, Апр
3 Нови блога
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Моята Ампера

Преди 2 месеца 1 седмица #5912 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Моята Ампера
Още малко ъпдейт по темета със заключването на волана.
Само че този път освен обичайните надписи „service steering lock“ и „steering lock problem, turn wheel and try again“ се чуваше и продължително бръмчене на електромоторче… Изваждането на предпазителя P8 и после 3 минути без 12 волтов акумулатор не свърши работа… Изваждането на 800 лева и две седмици в Дженеръс докато пристигне ново устройство за заключване на волана реши проблема и този път се надявам да е окончателно! Защото се е наложило да преработят ел-инсталацията и куплунга за новия чарк, които е различен от оригиналния…
Естествено веднага разглобих старата кутийка - drive.google.com/file/d/1tiH_JBxchldPhQ1...q5u/view?usp=sharing
Вътре има платка, без нито един датчик за положението на палеца, който заключва волана.
drive.google.com/file/d/1VVBXtGze9vxjKyY...Qhh/view?usp=sharing
drive.google.com/file/d/1QbtWZNCSQeyXDEV...KHk/view?usp=sharing
drive.google.com/file/d/1na1USvFpbIkaZaH...Ugj/view?usp=sharing
Има само едно реле, което вероятно обръща посоката на въртене на електромоторчето (made in China) и някой следи за колко време реагира и кога се претоварва. Най-вероятно това реле (NEC Philipines) залепва от време навреме и това побърква компютъра. Крайния ефект при мен обаче е механичен – един алуминтиев чарк от който стърчи червяк се е отчупил безвъзвратно…
drive.google.com/file/d/1YZ9eu20NUtA03L7...yyl/view?usp=sharing
drive.google.com/file/d/1sONFv3QLrmQba97...JBX/view?usp=sharing
drive.google.com/file/d/18DJNB5aEOR63P7K...0Ww/view?usp=sharing
Надявам се новата различна кутийка, която са ми монтирали да е измислена по-умно… А за който не му се дават толкова пари вероятно ще си произведем такъв чарк, макар формата да е доста сложна и да има гнездо, в което е вграден магнит…
Между другото, ако някой знае как се прикачват по-лесно снимки да ме открехне...
Следните потребители изказаха благодарности: sweeper, anplmat

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.