Sidebar

25
Чет, Апр
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Туизито на eCars.bg

Преди 10 години 1 седмица - Преди 10 години 1 седмица #1196 от firesword
Отговор от firesword по тема Туизито на eCars.bg
Значи mumojem има една теория за всемирната черна дупка. Не ти ли се е случвало да ти изчезне нещо и да не може да си го намериш никъде :-D Може и хлебарките да попадат във време-пространствения континуум. Другата възможност е хлебарки-електротехници. В апартамента на баба ми преди си живееха в телевизора, радиото, малкия телевизор. Цели мезонети си бяха направили, докато въпросното нещо не направи някъде късо и айде на боклука :) Топли им там, пък и явно са фенове на насоченото движение на електрони - така де на тока :) Гледах в един филм, че Никола Тесла е вярвал, че електроните също имат душа и може да се разбереш с тях къде и какво да правят :-D

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #1197 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Айде много те моля, ако обичаш, намери го бързинко този филм и пусни линк :evil:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 седмица #1198 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

nio писа: Това е най-честия начин, по който паркирам. Браво, че и ти го правиш. Дори и да има места, пак така спирам и пестя едно парко място. :cheer:
Колкото до хлебарките, при мен няма, но за сметка на това не мога да се отърва от котките, спят вътре по цяла нощ, а денем отгоре на покрива. Цялото е изподрано от ноктите им. :(


Точно това ми минава постоянно в такива сутиации през ума, че мога да спестя място. То и защото си представям нечия реакция от типа "Ский го тоя как я е пльоснал тая въшка и цяло място взима" :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1253 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Новата сметка за тока дойде – бях решил да зареждам само на нощна и има подобрение от почти 2.5 лв спрямо предния месец - сега за 28 дена имам 6.77 лв ток.

Само дето започва да ми се отразява зле откъм отпускане на кесията :lol: - с тоя разход за цял месец направо ми се свиди като се сетя, че ако ми притрябва такси ще се бръкна за няма и половин час возене сигурно с повече от това :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1257 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
За какво ти е такси като имаш Туизи?!? Колкото до разхода на ток, при мен се движи около 15-18 лв месечно, но все пак зареждам ежедневно, дори в събота и неделя и почти винаги от празна батерия. Иначе и аз си купих таймер и зареждам само на нощна тарифа.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца - Преди 9 години 11 месеца #1262 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

nio писа: За какво ти е такси като имаш Туизи?!? Колкото до разхода на ток, при мен се движи около 15-18 лв месечно, но все пак зареждам ежедневно, дори в събота и неделя и почти винаги от празна батерия. Иначе и аз си купих таймер и зареждам само на нощна тарифа.


Не ми трябва, но ако се наложи и просто споделям как ми се е променило мисленето. Дори ми правят впечатление неща като това, че 6л вода в магазинчето под нас е 2 лв, а в Карфур 1.75 лв. Но тези 25 ст. за мен са дневното ми каране на Туизито :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1268 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
С тоя дъжд дето ни е заперкал тия дни понякога не мога да изкарвам туизито, но онзи ден нещо ми направи впечатление.

На един светофар не зная защо бях натиснал десния педал, че дори показваше две черти на датчика за консумация и като светна зелено и пуснах спирачката, потеглих по-пъргаво и по-бързо. Тогава не се замислих много и не го тествах повече, но определено ще го направя при първа възможност. От една страна е логично вероятно, като при колите с ДВГ като вдигнеш обороти на място и тръгваш по-бързо, но това е електромобил все пак и не вдигаш никакви обороти :lol:. Интересно е и като пробвам, ще пиша.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1303 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Все се каня да го добавя това и ето сега се сетих:

Когато скоростта падне под 15 км/ч регенерирането спира (стрелката насочена към батерията изчезва). Иначе казано няма смисъл да оставяш колата да спре сама, а може да й помогнеш с крачната спирачка, най-малкото за да не дразниш шофьорите отзад.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1306 от firesword
Отговор от firesword по тема Туизито на eCars.bg
Вчера и аз доживях да видя Туизито на ecars.bg :silly: Само че твърде късно, видях му само гърба , след моста на влюбените на НДК по Фритьоф Нансен. Бях около автобусната спирка на 94 :P
Интересно ако се спускаш по наклон, при рекуперация какво е чувството. Например аз като освободя от скорост, натискам спирачката за да ограничавам скоростта да не е прекалено висока от засилката, и като наближи завой намалявам доста, за да взема завоя. При електрото как е ? Има ли освобождаване от предавка? И по-скоро сигурно като си по нанадолнище не се юрва колата надолу защото рекуперира и това я задържа? Само при натискане на спирачката ли рекуперира?
Знам , че сме ги коментирали тея неща, но още не мога да си го представя....

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1307 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Различно е, зависи как е настроена - при Туизи е слабичка (6%), при е-Канго е много силна - пускаш го стръмно надолу и пак ще забие бързо носа. Туизито се носи повече като по инерция, намалява доста бавно като го пуснеш надолу и си има специфичен звук, защото не е обезшумено. При големите електромобили почти не се усеща.

Много са различни нещата и мога да те повозя на Туизи (това имаме) да добиеш представа :).

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1308 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Регенерацията е едно чудесно нещо. Като посвикнеш с автомобила и ако си спокоен шофьор може почти да не използваш спирачката. Защото щом вдигнеш крака от газта и колата започва да забавя. За да регенерира изобщо не се натиска спирачния педал, само се отпуска газта. При големите електромобили е по-лесно, защото регенерират по-силно и спирачния ефект е като при нормално натискане на спирачката. Така с малко усет може да караш въобще без спирачния педал, или шофиране само с един педал! B) Например аз съм ходил от Созопол до Поморие, през целия Бургас, без дори да докосна спирачка. Щом свикнеш общо взето е нужна при паркиране и при аварийно спиране. B) Отиди до Омникар, поискай Рено Канго ZE за еднодневен тест и ще видиш как е. Обади ми се преди това. Колкото до Туизи, там спирането само с регенерация е по-сложно, защото регенерацията е по-слаба и забавянето става по-бавно. За мен не е проблем, но определено влаченето преди светофар ядосва шофьорите отзад. Вината не е в нас, каращите Туизи, а в останалите водачи. Просто са свикнали да дават газ до последно и после да натискат спирачка. Ако на скорост върнат газта, и при тях има силен ефект на забавяне. Но това кой как кара е друга тема. Той бензина е от реката.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1309 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Приветствам ! :P Повози колегата, запали го по електромобилите! :) После ще му продадем един! B)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1316 от firesword
Отговор от firesword по тема Туизито на eCars.bg
Е, не беше целта да си изпрося поредната возия на вересия ... :lol: Но ако пак организирате някакво събитие ще гледам да дойда, че миналата година не бях много в час. Иска ми се да направят нещо с размерите на Peugeot 206, Suzuki Swift, и да изминава 300-400 км с едно зареждане.

Тея дни видях да зареждат Peugeot iOn на Стамболийски, изглежда много яко!

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1322 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Досега не се беше случвало да сме с Туизито навън в проливен дъжд, но одеве като взимах сина ми от училище ни пра хубавичко по пътя. Припомних си моментите от тест драйва, който водихме за Рено България миналата година, защото се возех отзад и леко завихря и пръска. Но сега синът ми остана абсолютно сух отзад с изключение на леко навлажняване на десния крачол на панталона над обувката. Карах на моменти с максимална скорост точно за да тествам какво ще се получи. Кой знае как са ни гледали хората от другите в задръстването по България, докато си валеше, а ние без прозорци :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1323 от nio
Отговор от nio по тема Туизито на eCars.bg
Ами и аз съм забелязал такова нещо. При дъжд колкото по-бързо се движиш, толкова по-малко вали вътре. Много добре е направена аеродинамиката на колата, мисля че е заради това. И аз махнах прозорците вече, че е доста горещо, а трудно се отварят. Освен това и двата ципа се развалиха, тези прозорци са доста некачествени. Сега ще им сменя циповете с други, по-стабилни.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1382 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Туизи вече е на 5600 км и от юни започнах да забелязвам нещо, което ни харесва - окачването стана някак по-меко и колата вече не тресе така, както като в началото, когато беше на около 3000 км. Просто вози по-приятно, като все пак окачването си остава твърдо, но вече не друса като преди.

Има и още едно наблюдение - не е някакъв особен проблем чак. Като си вадиш ръката от жабката и пластмасовите куки на капачетата, в които влиза заключващото палче, понеже са с остри ръбове и понякога се усещат неприятно на ръката. Трябва да се загладят леко, а най-вече трябва Рено да направят промени, за да не предизвиква това дискомфорт. Използвам постоянно лявата жабка и ако я направят с две странични куки, вместо една отпред би се получило по-добре.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца - Преди 9 години 9 месеца #1384 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Седим си на терасата на вилата с val4o89 , благодарение на когото сега на вилата си имам електро табло с автоматични предпазители и зареждането на Туизи си върви идеално.

Не щеш ли по улицата пред вилата профучава Туизи и само бипна, а дори не го видях, че бях с гръб - Вальо ми каза. Тичам по стълбите от терасата надолу и на улицата, едвам го видях в далечината. Бреее, викам си, как е възможно да минеш с Туизи през българско село, да видиш друго Туизи и да не спреш :lol:.

Не се върна наобратно още час и като се зареди нашия потеглихме към софето, ама егати случката!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1385 от firesword
Отговор от firesword по тема Туизито на eCars.bg
След тази стихия живо ли е Туизито, mumojem? Стискам палци да му се е разминало :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1386 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg

firesword писа: След тази стихия живо ли е Туизито, mumojem? Стискам палци да му се е разминало :)


Охооо, точно свалям видеото :cheer:

Одеве ни хвана пред президенството, смаза ни, после минахме през потопа, а Туизи БЕЗ НИКАКВИ ГРИЖИ. Правя блог.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 9 месеца #1387 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Туизито на eCars.bg
Леле, какъв неочакван тест се получи с Туизито... сгушени вътре двамата с Ангел от БАЕПС точно пред президентството, а тая адска работа плющеше около нас като луда - нереална градушка и много продължителна.

После през потопа яко ток и без никакви грижи до Оборище. Всичко е в блога - www.ecars.bg/blogs/elektromobili-1/651-r...wizy-gradushka-sofia

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.