Sidebar

28
Чет, Мар

Какво мислите за Bolt-a?

Преди 8 години 3 месеца - Преди 8 години 3 месеца #2113 от mumojem
Какво мислите за Bolt-a? е пусната от mumojem
Ей го че го разкриха Chevrolet Bolt – изглежда различен от концепта (по-голям ми се види).

Какво мислите за актуалния (засега) вариант?


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца - Преди 8 години 3 месеца #2114 от Marian Atanasov
Отговор от Marian Atanasov по тема Какво мислите за Bolt-a?
Ами приятен дизайн, като на съвременен автомобил и като че ли наистина изглежда по-голям (приятно по-голям) от концепта. Не съм сигурен каква аеродинамика за постигнали, не ми изглежда много аеродинамичен с тази броня отпред, но знае ли човек ;) Важното е да прави 300-те обещани километра.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2115 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Гледам по разни коментари под статии и блогове здраво хулене пада, че са копирали BMW i3, което се вижда най-вече от идентичния елемент на събиране зад задната врата, който при i3 е стеснено стъкло.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2120 от firesword
Отговор от firesword по тема Какво мислите за Bolt-a?
Е тоя болт, гайка няма ли си :lol:
Абе готино изглежда, макар че ми се ще да можем да видим и още снимки с по-хубаво качество и тогава да го оценим.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 3 месеца #2130 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Е през януари като го покажат официално, освен ако преди това някой пак не го прихване някъде по така :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2564 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Аматьорско видео от болт -чето. Доста просторно изглежда вътре...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2565 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Интересно как се е уредил да го пуснат вътре - егати, точно търсех снимки по нета за пространството на задната седалка хахах - и това ми дойде идеално да го видя - благодарско. Някак много ме кефи таблото така с полегатия екран и просторно изглежда - дано скоро да можем да го пробваме някак. Ще е да в Ampera-e вариант вероятно де, което може да е дори още по-гот :).

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2568 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Това е един от първите тестове на Болта:


Журналиста изминава 240 мили(384 км) плюс 17 мили оставащи. И няколко друго журналисти изминават над 240 мили с колата.
www.caranddriver.com/chevrolet/bolt-ev
www.thecarconnection.com/overview/chevrolet_bolt_2017


Ето и представяне на Опел Ампера E на база на Шевролет Болт на Парижкият панаир.
www.carmagazine.co.uk/spy-shots/vauxhall...-before-2017-launch/
Говорят за пробег над 500км?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2571 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Това с 500-те км е по NEDC и е супер трудно за постигане в реални условия. На мен въобще не ми допада нито системата, нито как автопроизводителите я използват да си рекламират електромобилите с почти непостижим пробег. Досега лъгаха и лъжат с емисиите, сега и на електромобилите прехвърлят подобни практики. Егати...

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2572 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Какво мислите за Bolt-a?
маркетинга е голяма работа. 101 чалъма ще измислят само и само да се продават по-добре...
Добре че сме си българчета, и ги усещаме овреме

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2573 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
На линка на който съм дал на carmagazine , има видео-клип(Opel Ampera-e London Paris Test Drive | AutoMotoTV) с пробег от Лондон до Париж или пише изминати 417 км и оставащи 80 км в батерията. Разхода е 12,1 квч/100км. Интересно е на на снимката където се вижда дисплея над и под 80 км има (минимален оставаш пробег 65км и максимален 94 км) , просто дисплея е така направен отгоре е максималния пробег, в средата е предполагаемият и отдолу е минималният очакван пробег. И 482 км да измине с една батерия или дори 450 км е голям скок в представянето на ел. колите. Някъде на тръгване от Лондон дисплея показва максимален - 665км, предполагаем - 564 км и минимален 462 км.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2576 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Гледах го току-що, благодарско за клипа - супер постижение, като щяха да му дойдат много добре и повече конкретни данни като средна скорост, температура, начин на шофиране.

400 км - отлично - още през 2016!!!

Щаслив съм да го видя :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2578 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Времето трябва да е топло като за 24 септември. На два пъти се вижда запаметена скорост на темпомата 88 и 72 км/ч. Така ,че не са карали много бързо. Както казах и 400 км ще е отлично постижение. Но скоро ще излязат други ревюта и ще видим и там какъв е пробега. Но ще е над 400 си мисля. Дори и в Америка го постигат с Болта.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2579 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Това вдига летвата за Tesla пък на свой ред, че те обявиха малко над 300 км първоначално, а сега има конкурент с 400 км. Различни коли са и Model 3 много хора го смятат за по-готин, а и всичко около Tesla е различно... но с тия 400 км за Bolt-а вече ми се струва, че и Model 3 ще го направят там да е някъде.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2581 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Разглеждане на Амперата:


Амперата ще зашлеви сериозно Модел 3. И ще е на разположение за покупка догодина. Като слушам тия от Опел, много сериозно говорят за пробег над 500км?? Явно поне 450 ще ги прави лесно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2583 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Засега го пиша за мен малко съмнително това с опела в теста на англичаните - в щатите няколко теста за 380 км и 30 остатък, а в Европа 417 км и 80 км остатък... Очакваме още тестове.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2584 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Caranddriver сайта говорят за изминати 238мили и оставащи 34 мили. Друг сайт казват минати 240мили оставащи 25мили. Така ,че 400 км ще се минават спокойно. При икономична езда може да се стигне до 420-430 км. Но първите тестове на Амперата ще са интересни.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2589 от earendil
Отговор от earendil по тема Какво мислите за Bolt-a?
Дааам, вече личи първия от проблемите на тази кола.. хората масово казват "амперата", вместо Ампера-е. Това е чиста маркетинг катастрофа.
Втория проблем от моя гледна точка е екстериора.. с тези показатели и цена имаше всички шансове да е сериозен тесла 3 конкурент.. но са я направили да прилича на econo-box.

Не ме разбирайте грешно.. интериора е ОК, таблото е също много добре.., а показателите (drivetrain-a) са чудесни.... но не се виждам в нея.. бих я взел за майка си.. не за себе си..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 11 месеца #3058 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Какво мислите за Bolt-a?
Шеви Болт(Опел Ампера Е) изминава 300-340 мили с едно зареждане на батерията:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 11 месеца #3059 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Какво мислите за Bolt-a?
Точно гледам видеото на Бьорн за 470 км с едно зареждане. Доста впечатляващ (нисък) разход. Вярно - супер подходящо време (и вероятно терен) в Южна Корея, но все си е над 450 км с един заряд, което е мега повече от първите електро коли, които в подобни условия правят до 190 км.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.