Sidebar

23
Вт, Апр
× Място за всякакви FIAT 500e теми, коментари и мнения.

Техническа поддръжка / Проблем с батерия ?

Преди 3 години 2 месеца #6258 от FityBell
Здравейте! Нова съм във форума, но се надявам някой да успее да ми помогне.
Карам Fiat 500е от близо 2 години /aмериканската версия- на Крайслер/. Колата е производство 2016 год. - на 38000 км.
Зареждам я в гараж, зарядното го включвам в разклонител, който е включен в контакта.
От около месец, след пълно зареждане на колата, понякога ми дава заряд на батерията 95% вместо 100% / при вече приключило зареждане/.
Та въпроса ми е дали има място в София където могат да направят някаква диагностика на батерията и на проблема като цяло, защото все пак не знам дали не е нещо друго - например нещо с компютъра или зарядното?
Питах в сервиз на Bosch /Юве Брадърс/,  там правят компютърна диагностика, но ми отговориха, че със софтуера, който имали, не се виждат данните за батерията.
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6263 от E-mo
Здравейте и добре дошла,

И други собственици на 500e наблюдават същото. Дори и при чисто нова кола.
www.fiat500owners.com/threads/1-week-old...reek-charger.137113/

Един от тях е минал диагностика във Fiat и е установено, че няма проблем в системата за зареждане и батерията. Възможни причини са пад на напрежението през нощта, промяна в процентите от 100 на 95 след продължителен престой на зарядното, както и особености на самото зарядно. Можете да откачите 12V акумулатор за 30 секунди - това рестартира системите на колата.
Харесано от: FityBell

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6285 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Техническа поддръжка / Проблем с батерия ?
Карай и не му мисли клетките с времето са с различно съпротивление и не се балансират добре ако не я зареждасх при 20 % остатък на заряда...нагоре ...а я заревда' при остатък 50 %...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.