Sidebar

29
Пет, Мар
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Един фен на EV който се побират в багажник на седан

Преди 9 години 1 месец #1697 от radosi
Здравейте, може би не съм точно за този форум но пък ми е интересно всичко което се отнася за електрическите коли, но за себе си прецених че да започна една конверсия .. ще ми отнеме толкова време и ресурс че ще е по удачно да работя в напревлението в което съм ефективен и да си купя заводски такав :) Разбира се това не означава че не искам да знам всеки един детаил и всяка една брънка от електрическият автомобил . Затова и е нахвъри на нещо по лесно което обаче е аналогично на e-cars. От да кажем година си разработвам електричеки картинг .. с някой непланирани паузи било то заради доставки или заради отцъствия, преди седмица бях горд да се повозя вече на реализираната версия ;)



много и се радвам и макар че още има доста работа по нея, си я карам вечер за да не ме сгази нещо ;)

Сега работя по ефективно спиране до 0 защото електрическите спирачки натоварват доста ремъчните предавки (друго звено което трябва да оптимизирам) а и не спират така както ми се ще ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 месец #1698 от mumojem
Опаа привет Радо, добре си дошъл, какво ти е, че да не си за този форум :cheer: ? Я какво возило си измайсторил.

Където го караш, изглежда по-топло? Пусни някой и друг технически детайл и снимки.

Поздрави
Мартин

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 1 месец #1699 от radosi
Не е много топло но все пак е десетина градуса ;) не успявам да изхарча бътерията заради премръзване - южна франция.

Задвижва се от 2 мотора по 2KW (на 24V) - Батерия 24V 10 Аh. Понеже към момента всичко е много грозно, не сам изпринтил 3d боксовете за контролерите и не сам прекарал окабеляването в рамката не сам правил снимки .. обичам да са изпипани нещата ако ще се снимат :) Максималната му скорост е около 45км/ч и се ускорява прилично.

Всичко тежи около 8кг и както ми се искаше се побира лесно в малкият ми седан.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.