Sidebar

19
Пет, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Нова ампера на хоризонта

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2649 от svetlyo_74
Нова ампера на хоризонта е пусната от svetlyo_74
Привет на всички.
Започвам нова тема щом има нова АМПЕРА на хоризонта.
Както бях споменал по рано в темата на Пепи, колата я взех за да карам хлапето на другият край на града всеки ден на училище.
И понеже през ден по 50 лева за нафта в джипа давах и то писва накрая.
Сега филма е друг - 0 лева за гориво, всеки ден 90 км с дозареждане разбира се.
Както и Пепи беше споменал тази кола не може да се асоциира с марката опел, защото тя е много различна от всичко останало на пазара.
Колата е 2012 г. закупих я от дилър на Опел от Германия, но не араби или турци а немци.
На 54500 км. с пълна сервизна история.
Даже преди да ми пратят колата за България и направиха обслужване за тяхна сметка, както и зареден до горе резервоар с гориво.
Както се казва - евала/данке/воала на немците.
Тук ще ти източат горивото а там ти сипват до горе.
Дойде с летни гуми, но днес я преобух с хубави фулди за зимата.
Това е кола, която докато я караш те кара да се усмихваш, но някак си по друг начин, защото ,съм се усмихвал и на примерно на бмв 535 битурбо, само че там хем се смееш хем трепериш.
Докато тук е само удоволствие.
В обявата на колата пишеше German edition, но не зная каква е разликата и дали има въобще.
За съжаление навигацията и е само за западна европа.Ще питам Дженеръс дали има за България.
Колата без да преувеличавам е премиум кола с нищо не отстъпваща на трите водещи марки/имал съм от всички и мнението ми е честно.
Щом жена ми и свикна за 3 дни и ми каза къде съм блял толкова години, че чак сега сме я купили.
Пожелавам на всички ви много здраве и безаварийно.
пс.Пепи ако можеш дай инфо какво обд2 да си купя или е без значение марката.
Също така четох във форумите, че на Амперата / само на Амперата, Волта не/се заключвало нещо си на кормилото.
Беше споменал, че и ти си имал същият проблем, ако можеш да кажеш как да ъпдейтна и аз софта.
Поздрави на всички,
Светльо

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2655 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Нова ампера на хоризонта
Ами честито. Очакваме още впечатления като ги имаш. Ето как се оправя проблема за който питаш:
Solution!!!
You have to remove the F8 fuse (LHD CLM) for the left had drive Volts in the left fuse box or F2 fuse (RHD CLM) for the RHD Volts in the right fuse box.
Then you have to turn on the car. At that time, you don't hear the lock clicking, since it's not powered. Then turn the car off, put the fuse back in the slot and turn the car on.
The car gets back alive!

Additionally - to turn off the car, when this bricking error occurs, the usual procedure to turn the car off, by pressing the brake pedal and pressing the blue ON/OFF button, doesn't work. You can turn off the car by pressing the blue ON/OFF only, without having the brake pedal pressed.
gm-volt.com/forum/showthread.php?96818-I...ff!&highlight=URGENT

В английският форум се казва че се сменя тази част: OEM GM Steering Column Module 23484342.
Колата изглежда чудесно. Колко е средният и разход до момента? За целият и живот? Обновяването на софта доколкото разбирам не решава този печално известен проблем. За навигацията май няма голям шанс за карта за България. Може би няма да е подробна и ще е стара 2012/2013.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2656 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Нова ампера на хоризонта
Честито! Със здраве да и се наслаждаваш :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2657 от earendil
Отговор от earendil по тема Нова ампера на хоризонта
Супер!
Честито!

В момента съп по пътищата на Испания и не мога да пиша подробно,но..

Модула за заключване няма смисъл да се сменя. Проблемът е софтуерен. Решава се с ъпдейт на BCM (body control Manager). Просто да сложат последната версия. Съобщението пак излиза от време на време, но не заключва колата.

За навигацията, уви, нямаме шанс. Ъпдейт няма и да има. ползвал съм я в Италия и Австрия и много ме е яд, че Европа свършва до там..

Ще пиша повече като се върна..

Безаварийно!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2659 от firesword
Отговор от firesword по тема Нова ампера на хоризонта
Честито и от мен :) Много безаварийни километри, и чакаме още впечатления и отзиви.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2664 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Нова ампера на хоризонта
Благодаря на всички за отзивите и пожеланията.
Отговарям на зададените въпроси.
Колата е с разход от 3/100 - така пише на дисплея.
Което е супер , като разход за навъртени 50 000 км досега.
Доста изчетох в английският форум speakev.com/forums/ampera-volt/
Както и в щатският за волт gm-volt.com
Може и да съм с ''ъпдейтнат''софт за кормилната уредба и да не знам - ще ви държа в течение, ако се появи съобщението - ето линк към него да видите каква грешка дава.

Още веднъж благодаря на всички и не забравяйте, че това ни чака всички ни, просто е въпрос на време.
see the link below
www.168chasa.bg/article/4753494

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2692 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Нова ампера на хоризонта
Споделям пресни впечатления за колата,
Вече изминати 1000 километра почти на електричество.
Сега със застудяването от средно 10 - 12 градуса сутрин в 7.00 часа успявам да изминавам около 50 км на ток.
Естествено с някой техники, като регенериране на енергия, каране на Л, когато е възможно и парно на еко вариант.
Много съм доволен, който е на кантар да закупи такава кола - направо му казвам да купуваПепи можещ ли да ми снимаш какво табло си си направил за зарядното в гаража си, че сега е малко неудобно при мен- висят кабели и т.н.
Поздрави

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2693 от earendil
Отговор от earendil по тема Нова ампера на хоризонта
Моята кутийка си е час по всичко.. :) (виж прикачените файлове)

ПВЦ ел. табло поръчано по интернет.. 30 х 40 см май беше. Два контакта вътре и импровизирана стойка за контролера и куплунга..
Под капака има два прореза, за да минава кабела и да се затваря плътно кутията.

София си е по-студена.. аз все още минавам 60 км с парно на еко.

Претопляй колата сутрин ако има видимост към нея.. (15 мин преди тръгване) дистанционното хваща много отдалече.


Като пукне пролет и ще почнеш да минаваш по 70-80 км :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2695 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Нова ампера на хоризонта
Екстра е таблото.
Нещо такова ще направя и аз.
Леекичко ти завиждам за 10-те километра които правиш отгоре, но си на по топличко местенце.
Преди малко ми се наложи да изляза инцидентно за малко от нас и реших да изкарам джипа, че съвсем го зарязах откакто съм с електричката. То бумти то шуми то нафта гори - а бе ужас :)) едвам го изтърпях това излияние.Друго си е пълната тишина по време на движение с амперката.
Поздрави,

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2698 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Нова ампера на хоризонта
Хехеее супер, радвам се, че ти е кеф на душата с електричката друже :)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2892 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Нова ампера на хоризонта
Привет на всички.
За много години.
Пожелавам на всички много ел - безаварийни километри.
Та по въпросааа.
Отивам днес с жената до Лидъл на Бул.''Ляпчев'' и какво да видя. - Новата Тесла джипката седи си и си се зарежда.

Уникална само така може да се опише .
Нещо зимата бая ми смъкна пробега.
Хем съм в подземен гараж и 35 - 37 км. сутрин ми исписва, когато тръгвам. (този пробег е при темп. - 15 - 20)
При вас как е ?
На тази зарядна станция аз как мога докато съм в магазин а да се зареждам?
огледах и трите кабела - не влизат на Амперката :(
Сигурно трябва да си купя зарядно за такива мобилни станции.
Някой ако знае от къде и на какви пари да каже, както и точно какво зарядно да се вземе. - Тука Хаджистойков да помага с решение.
Пепи , ако го прочете този пост да ми пусне на лични мобилният си номер, че евентуално ще ходя към морето и ще се радвам да се запознаем и Амперките да запознаем също :)
Поздрави,
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2893 от ivand911
Отговор от ivand911 по тема Нова ампера на хоризонта
Колеги, карате електрически коли, та трябва вече да сте се запознали с видовете контакти за тях. Амперта е с контакт Тип 1. Тия които са били на тази станция са били вероятно Тип 2. Тип 1 се ползуват от японските коли основно. И от Ампера 1. Тип 2 ползват повечето европейски коли като BMW, VW. Тип 2 се налага в Европа, и затова производителите предлагат повечето нови коли за европейският пазар с Тип 2. Да зареждаш от контакт Тип 2 ти трябва кабел преходник Тип 2 към Тип 1. Или ако има нормално шуко да зареждаш с твоето зарядно от колата. Ако станцията е само с кабели Тип 2 сигурно няма да можеш да зареждаш там.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца - Преди 7 години 3 месеца #2895 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Нова ампера на хоризонта
Мда, за Амперата става само с кабел Тип 1 към Тип 2 - имаме налични и сега, но ще го пуснем в онлайн магазина като стане готов през февруари.

На всяка DC зареждачка, която има и AC опция винаги е кабел с Тип 2 щепсел или с вграден Тип 2 контакт.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2896 от earendil
Отговор от earendil по тема Нова ампера на хоризонта

svetlyo_74 писа: Привет на всички.
Нещо зимата бая ми смъкна пробега.
Хем съм в подземен гараж и 35 - 37 км. сутрин ми исписва, когато тръгвам. (този пробег е при темп. - 15 - 20)
При вас как е ?
На тази зарядна станция аз как мога докато съм в магазин а да се зареждам?
огледах и трите кабела - не влизат на Амперката :(
....
Пепи , ако го прочете този пост да ми пусне на лични мобилният си номер, че евентуално ще ходя към морето и ще се радвам да се запознаем и Амперките да запознаем също :)
Поздрави,


Здрасти,
нормално за тези температури. Нашите коли са с 10 квч използваем капацитет.. като отидат 5 квч за топлене на кабина и батерия и пробега става наполовина.. Нали се сещаш, че с 6 кв печка, за 30 мин и са заминали над 3 квч (има още около 0.3 квч консумация по електроника.. без отоплението на батерията). На ел. коли с големи батерии не им се отразява толкова много.. в процентно отношение.. но откъм пробег пак толкова им пада . около -40 км. Разбира се има вече и много по-ефективни откъм отопление електрички от нашите.. все пак амперата е разработвана 2008-2010 г.
Ще ти помогне малко ако използваш опцията за зареждане към момента на отпътуване.. Така примерно ако имаш ежедневна рутина (пр. тръгване в 8 ч.) колата ще е свършила току що да се зарежда и ще е с топла батерия, което помага.
За кабела - всички са отговорили.. трябва ти тип 1 към тип 2 кабел с който ще можеш да ползваш всички AC публични зареждачки.. да се надяваме да са все повече такива по моловете... аз чакам такава в мол Галерия Бургас като манна небесна :) По магазини като ЛИДЛ за 30 мин няма кой знае каква файда за нашите коли.. за 30 мин ще качиш 1.7 квч.. което ти е 12 км летен пробег. Ти си прецени според ежедневието ти дали си заслужава за теб инвестицията в такъв кабел.
Пускам ти на лично тел. номер, за да звъннеш като си в моя район.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2897 от svetlyo_74
Отговор от svetlyo_74 по тема Нова ампера на хоризонта
Колеги,
Благодя на всички за отговорите.
Иначе съм много доволен от колата.
Вече изминати над 5000 км без проблеми.
Поздрави

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2898 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Нова ампера на хоризонта
Подобно е положението и при Renault ZOE - отзиви от три коли при скорошните доста ниски температури - пробег 85-100 км (за сравнение едната на топло при еко режим си прави до 180 км).

Съответно за няколко дена компютърът свиква с това и сутрин си показва по-малък пробег. Сега е така, надявам се с подобряване на технологиите при батериите влиянието на студа да бъде все по-малко.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2899 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Нова ампера на хоризонта
При Нисана е по-драстично - при -15-20 е с пробег 40-50км. Лятото пробега е 120-130км.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2901 от earendil
Отговор от earendil по тема Нова ампера на хоризонта

mumojem писа: Подобно е положението и при Renault ZOE ....


Уж са с термопомпа.. явно файдата не е толкова голяма при колите и затова и Тесла не са се мъчили с термопомпата..

А за нисана.. - ужас.. с този зимен пробег отива на територията на Ампера (минус двигателя)...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2953 от Mario62
Отговор от Mario62 по тема Нова ампера на хоризонта
Абе хич не сбъркахме ние с тия Амперки! Не знам защо няма да я продават в Европа втората генерация... Само ме притеснява ако Тръмп пореже помощите за екологични превозни средства да не закъсаме с поддръжката...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2955 от earendil
Отговор от earendil по тема Нова ампера на хоризонта
Защо.. защото продадоха почти единични бройки в цяла европа.. не им излиза сметката за разходите по дистрибуция и обучение на сервизи. Но грешката си беше ицяло тяхна. Никаква реклама.. никакъв интерес да я продават.. Напълно незапознати дилъри и продавачи.. Да не говорим, че почнаха с цена от 95 хил лв.. Генерация 2 сега би била към 70 хил лв... което сваля един евентуален лизинг до 1000 лв/месец.. Много повече потенциални копувачи.. Да не говорим за увеличения пробег и т.н.

За поддръжката - надали. Принципно са задължени да осигурят рез. части и поддръжка за мин 10 год. след продажбата ако не се лъжа..
Моята е на 4 години.. живот и здраве след още 6 ще има много чисто ел. алтернативи на пазара с нормални цени и пробег.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.