Sidebar

29
Пет, Мар
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

TESLA Model X, S - зимни гуми

Преди 7 години 4 месеца - Преди 7 години 4 месеца #2674 от PETROV
TESLA Model X, S - зимни гуми е пусната от PETROV
Зимата наближава, кварталните улици не ги чистят, а за сметка на това са и стръмни.
И както препоръчва производителя си поръчах гуми и по необходимост и за удобство джанти.

Winter tires: 265/50/R19, 110W - 19x8,5j - 35mm offset /еднакви за предни и задни/

Защото летните са различен размер отпред и отзад. От тук добавих още данни за джантите:

www.wheel-size.com/size/tesla/model_x/2016/

отвор 64.1мм, болтове 5х120

За 15 дни гумите дойдоха и ги монтирах и ... изненада забравил съм за сензорите за налягане и сега колата "плаче" и иска да отиде на сервиз. На вентилите има сензори /TPMS/ Tire-pressure_monitoring_system/. Кой модел е съвместим с Тесла, ако някой знае да каже?
Разбрах /прочетох/, че в сервизните центрове на Тесла оригинални ги продават 50$/бр. Във Виена колко ги дават незнам, но като отида ще напиша.

От форумите разбирам, че с Модел S положението е същото, затова си позволих в заглавието на темата да спомена и двата модела.
А и колегите с S както се видя на срещата в НДК имат повече опит и винаги може да споделят нещо полезно. Моля тези с които не се видяхме или не си разменихме контакти да ми пратят телефон или мейл на - Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца - Преди 7 години 4 месеца #2681 от cokey
Отговор от cokey по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Аз тая тема не я видях и бях пуснал друга . Нищо и тук да си кажа.

Аз сложих каквито предлагат Тесла. На моите си джанти.
Отпред Pirelli Scorpion Winter 265/45/20
Отзад Pirelli Scorpion Winter 275/45/20

Поръчах и ги сложих в Диана на Цариградско, във VIP-а. Няма никой, 45 минути всичко, обядваш в кафето и е супер. Датчиците за налягането сами се нулираха, аз нищо не съм правил.
Човека каза че са сменяли Тесли, знаят как. Даже гумите на следващата бяха там да чакат :)

За Model X не знаеше как да я вдигне с подемника, но му показах от интернет къде трябва да легнат лапите.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2755 от PETROV
Отговор от PETROV по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Зимата, както се вижда дойде изведнъж. Синоптиците казаха 10 см. а на нашата улица снега беше 30 см.
Но все пак по голямата част бързо се стопи и сега има малко.
Та какво исках да разкажа.

Първо каране на сняг и на лед с Тесла Х.
Излишно е да казвам, че улиците в махалата не бяха чистени въобще. А някои са доста стръмни.
Изкарвам от гаража с вълнение да разбера, като е Тесла джип/SUV/, колко е джип и колко 4х4?
Карам по равното - върви нормално, е това не е новост всички го могат. Избирам най стръмната улица на около - Шумако и давам право нагоре. Катери без напрежение. Тук разликата по скоро е в тишината с която катери. Нали знаете на стръмно даже автоматика включва ниска предавка и колата доста "ръмжи".
Стоварвам "пътниците" и вече сам и малко по смел решавам да пробвам нещо. Спирам на едно стръмно и вече отъпкано и излъскано място и давам рязко "газ" да видя как ще превъртят гумите.
ГАЗ и .... нищо колата потегля плавно/бавно/ и никакво превъртане. Спирам и нов опит и ... пак същото.
Мисля си ... електроника, електроника, а ма въобще да не превърти?? ... може нещо да се е повредило?
Карам карам по нанадолното с "повишено внимание", защото нагоре 4х4 , но надолу и 16х16 няма спиране на леда. Но акселерацията е голям помощник, някак ти е сигурно, ако колата не ускорява сама и не ти се налага да натискаш спирачка.
И излизам на Околовръстното, а то "олизано" и полято, така че чист мокър асфалт. А ми е на мисъл за "повредата" при рязкото потегляне и решавам да пробвам пак рязко /без да спирам, така от движение с 50 км/
Е веднага се разбра, че няма повреда. Ускорението се беше върнало в НОРМАТА.
Когато ми изпадне удобен случай ще пробвам и на чист лед.
Харесано от: mumojem, firesword, Георги

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2757 от mumojem
Отговор от mumojem по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Еми пак ще има блог - :lol:
Предният яко се чете!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2758 от PETROV
Отговор от PETROV по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Стига да е интересно на колегите.
Пък и да провокира някой да сподели негови преживявания и опит

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2760 от mumojem
Отговор от mumojem по тема TESLA Model X, S - зимни гуми

PETROV писа: Стига да е интересно на колегите.
Пък и да провокира някой да сподели негови преживявания и опит


Това със споделянето е супер ценното - хайде давайте хора, споделяйте като Петър :cheer:
Ето колко полезно инфо се получава така!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2762 от cokey
Отговор от cokey по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Горе долу същото - лепне по снега на равно и нагоре. Надолу обаче не съм много доволен, една уличка в Княжево я свлякох цялата на ABS, без да успее да спре. То и коли нямаше де.

Управление имаш изцяло, волана е ОК и може да се маневрира, но колата си се хлъзга надолу и няма спиране. Даже на дисплея ми се изписа "Car is skidding, take control", сякаш аз нарочно го правя =D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2767 от PETROV
Отговор от PETROV по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
На заледено каквато и да е колата, дори с нови гуми си е страшно.
Когато спускам стръмно и заледено се опитвам да карам махимално бавно на ниска предавка /примерно втора или дори първа/ така наречената "моторна спирачка" и никакво натискане на спирачка /само в краен случай и то не винаги с щастлив край от моя опит/.
С кола автоматик /имах ML/ минавах на "ръчни" скорости.
При Теслата ми се видя по интересно да карам в режим на максимална регенерация. При сухо време, като си вдигнеш крака от газта /без да пипаш спирачката/, колата толкова силно намалява от регенерацията, че даже са направили да светват стоповете /вижда се на таблото/. Иначе кола зад теб без нищо може да се бутне.
И сега на спускане по стръмна заснежена, частично заледена улица, ако не натискам малко педала на газта колата почти спира. И няма никакво желание да се засили по инерция и не се налага /и е нежелателно/ да натиснеш спирачка. А не се съмнявам, че при натискане на спирачка при лед, ще има пързаляне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2768 от stealthhack
Отговор от stealthhack по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Интересно ми е при загуба на сцепление на някой от мостовете, деактивира ли се за кратко регенерацията? :unsure:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 3 месеца #2769 от PETROV
Отговор от PETROV по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Моя опит от каране на сняг/заледено с Теслата е два дни.
Така, че не знам. Това което сега се сещам е, че на тази стръмната улица при сухо време при регенерацията винаги на таблото отива в зелената зона, а на заледеното спираше, но не влизаше в зелената зона т.е. реална регенерация нямаше. Вероятно електрониката установява, че няма добро сцепление и не се стига до реална регенерация.
При следващия сняг ще пробвам пак и ще разкажа.
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3545 от dkraev
Отговор от dkraev по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Как сте?

Идва време за зимни гуми и като новак трябва да наваксвам. Май за момента ще слагам на стандартните ми 19-ки джанти, та въпросът е какви гуми?

Можете ли да изкажете препоръка?

Поне по това, което четох в нета, има два спора... (1) Дали да се заложи на различен размер отпред/отзад, Тесла принципно го прави, и (2) Дали да се заложи на препоръчаните от Тесла марки - за зимни Пирели Sottozero, а за летни - Michelin или да се търси друг вариант.

В Австрия/Германия хората масово залагат на Nokian WR4, като тиха зимна гума, но аз нещо им нямам много доверие. А и май ще сменям гумите направо в София в Диана.

Какъв е Вашият опит?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3547 от cokey
Отговор от cokey по тема TESLA Model X, S - зимни гуми
Аз горе съм писал какви сложих, доволен съм първата зима. И на дълъг път с лед са идеални

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.