Sidebar

19
Пет, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Kia Soul

Преди 6 години 6 месеца #3540 от mury
Kia Soul е пусната от mury
Както писах в другата тема,където се опитах леко да се представя,огледал съм се в това малко и компактно електрическо авомобилче.Падам си по различния дизайн,точно заради това ми харесва Soul.Бих искал ако може от първа ръка,да науча малко повече за това зверче,доста изчетох за него в нета,мисля че ще задоволи желанията на мен и моето 3 членно семейство.За пробега разбрах,че си го покрива точно,дори и понякога малко повче,което мен ме устройва.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3554 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Kia Soul
Май няма много собственици на киата все още, или поне не пишат във форума. Но някоя компания го беше закупила като такси за София и ако си от града може да проучиш въпроса и да се повозиш/поразпиташ таксиджията. Аз поне ако търсех киата бих го направил.
Иначе не знам киа дали имат бройка за тест драйв. Ако някой колега знае да не си трае.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца #3555 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Kia Soul
Има, ще ги помоля лично, че нещо се подмотват и не фърлят око на форума :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 5 месеца - Преди 6 години 5 месеца #3559 от nedij
Отговор от nedij по тема Kia Soul
имаха, и ходихме с 1 колега да покараме(преди година и нещо). Останахме много доволни от изпълнението и возията ... :)
Единственото, което ни разочарова беше, познай, цената - доста височка, както и на повечето електрички в БГ. Явно сме си алчни типове! :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 11 месеца - Преди 5 години 11 месеца #4043 от abn
Отговор от abn по тема Kia Soul
Пътувах преди една година от София до Търговище. София - В.Търново , темпомат - 90км/ч, без климатик стигна с остатък 22 км. Разстояние - около 215 км. Като включат ABB DC станция на Шел при Микре автомобила ще се ползва смело по отношение на скоростта и климатика.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 11 месеца #4079 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Kia Soul

abn писа: Пътувах преди една година от София до Търговище. София - В.Търново , темпомат - 90км/ч, без климатик стигна с остатък 22 км. Разстояние - около 215 км. Като включат ABB DC станция на Шел при Микре автомобила ще се ползва смело по отношение на скоростта и климатика.


Ммм изненадващо добро постижение - това със старата батерия ли? И с новата да е, пак е доооооста добре.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 11 месеца - Преди 5 години 11 месеца #4084 от abn
Отговор от abn по тема Kia Soul
Тази е
- с 30 kW батерия. Принципно я дават за 250 км пробег, но на 50 kW DC зарядна съм я пълнил не повече от 225 км. Дори от В.Търново към София бях тръгнал с пробег 207 км и въпреки това стигнах.
АМ "Тракия" в момента е по-добре оборудвана. Зарядните станции са през около 100-120 км. По този маршрут се пътува дори и с VW E-Up

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца - Преди 5 години 10 месеца #4127 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Kia Soul
Аз много харесвам външният, много разчупен дизайн на Киа-та. Вътрешното оформление не ми е любим, но това не значи, че не е добро - въпрос на вкус.
За градски автомобил - без проблем.
Тръгнеш ли по магистралата - разходът се увеличава много бързо, освен ако не караш с 60км/ч. Височината на купето определено си казва думата. Вътре е достатъчно просторно и за 5-членно семейство. Много ми харесва достъпността до багажника с цялата врата. Не е от най-тихите електромобили. Предполага дизайнът пак е главната причина.

Заслужава си парите, ако е купен на старо. Нов... по-добре Нисан Л30 с 6.6кв зарядно за тези пари...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.