Sidebar

25
Чет, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Рекуперация

Преди 2 години 5 месеца - Преди 2 години 5 месеца #6427 от Filbor
Рекуперация е пусната от Filbor
Ако се прави рекуперация и колата намаля скоротта си светят ли стоповете, когато не се натиска спирачката?
Може би да, или? Кога всъщност светят? Ако е нанадолнище и прави рекуперация, но леко се натиска педала на газта, за да се поддържа някаква скорост тогава би трябвало да не светят. Дали е така или?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6428 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Рекуперация
Citroen C-Zero - не. Дори и при най-силната рекуперация. Може би трябва. Предполагам, че много често тези зад мен се чудят какво прави тоя и как по стръмно надолнище намалява скоростта без да светят спирачките. И естествено изводът е само един. И особено, когато съм на неутрална малко да си спестя заиграването на крака, и превключа на D или B. За щастие все още нямам инциденти. Чел съм, че Renault Kangoo ZE е имал доста инциденти заради силната си рекуперация.

Бързо търсене из нета показа, че повече производители започват да включват задните светлини: VW e-UP (само някои нива и то при определена скорост), Tesla Model 3, Kia e-Niro, Hyundai Kona, Nissan Leaf (e-pedal ON), VW Golf, BMW i3.
Все повече са започнали да отчитат силната рекуперация. Кой, кога и при какви условия ги активира официално не съм намерил информация.
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 5 месеца #6429 от oritomov
Отговор от oritomov по тема Рекуперация
Tesla Model S включва стоповете при силна рекуперация

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.