Sidebar

29
Пет, Мар
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

Не правете така

Преди 5 години 8 месеца #4256 от mumojem
Не правете така е пусната от mumojem
Един жокер дойде да пуснем такава тема и ето я:

Стартираме с кофти пример:

Хубава кола - MINI плъгин хибрид, но оставена повече от 2 часа и половина на Лидл Самоков без да се зарежда, блокирайки AC кабела.

Добавяйте още, че явно имаме нужда от дисциплиниране, та да е подсещанка за това тази тема.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4264 от murry
Отговор от murry по тема Не правете така
Примери могат да се дадат доста. Особено от не-ел коли, които блокират тези места. Вика му се "I've been ICEd". Първо лафа е почнал като колите с двигател (Internal Combustion Engine) са блокирали тези места, после като и други електрички са почнали да блокират местата или като не зареждат, или като вече са се заредили.

В щатския Волт форум доста е дискутирана тази тема. Има две точки, особено за плъгин хибридите:

1) Не е фундаментално важно да се заредим
2) Винаги отнема повече време, понеже он-борд чарджърите зареждат по-бавно батериите

Там хората са стигнали до следното заключение - на таблото се оставя телефонен номер и ако някой има нужда да зареди и няма как, просто звъни на собственика на автомобила. Аз дори да не съм се заредил напълно мога да се прибера на бензинец, така че с удоволствие ще отида да изключа колата и да я преместя за някой, който няма план "Б".

Марто, маркетинг възможност е т'ва за вас - едни готини талончета/бележки с текст "Ако имате нужда да заредите и моя автомобил пречи, можете да ме потърсите на телефонен номер 08X-XXX-XXXX, за да освободя станцията" и вашия бранд с удоволствие ще държа в колата и ще слагам на таблото.

По-миналия уикенд бях до Пловдив и заредих там на станциите на Елдрайв - като отидох от 2 места беше свободно едно - на другото една женица се мъчеше да се пребори със станцията и да си зареди Renault Zoe-то. Помогнах, включих моята и се махнах. Върнах се три часа и половина по-късно (колата не беше заредена напълно все още). За това време някой на зор ако трябваше да зареди щеше да духа супата малко. И ако е на зор и може да ми звънне да се махна - супер!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4265 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Не правете така
Вчера ме чака един голф в Бургас, че трябваше да заредя за пътуване. Онзи ден дойде един Йоник на другата зареждачка, но пак трябваше да ме чака, че тъкмо се бях закачил, в общи линии инфраструктурата куца, а явно колите се увеличават.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4267 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Не правете така

murry писа: Марто, маркетинг възможност е т'ва за вас - едни готини талончета/бележки с текст "Ако имате нужда да заредите и моя автомобил пречи, можете да ме потърсите на телефонен номер 08X-XXX-XXXX, за да освободя станцията" и вашия бранд с удоволствие ще държа в колата и ще слагам на таблото


Антъй де - шукарни идеи като идват просто трябва да ги подкараме. Благодарско Мъри, вкарваме задачка на дизайнера и действаме. Скоро показваме!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 8 месеца #4268 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Не правете така
Да, идеята е добра. Преди доста години видях на един автомобил бележка " Ако преча 0888*********** ", та взех идеята и я прилагам от тогава.
Пробвах с това , но българина трябва да му го напишеш на формат А4 с големи букви за да го види.
Идеята е добра, след нея следва толерантността на хората,а там ще е разковничето.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.