Sidebar

20
Съб, Апр
× Мда, не всичко е електромобили. Ако не намираш подходяща категория за темата, която искаш да пуснеш, току що я намери :)

SPARK

Преди 4 години 10 месеца #5556 от Voltt
SPARK е пусната от Voltt
Моля да обсъдим новината от Spark от вчера, а именно:
Бихме искали да Ви уведомим, че от 31 май 2019 г. се променя един от компонентите в ценовата политика на SPARK. Наемните цени остават същите, но се въвежда допълнително таксуване след изминаване на 200 км в рамките на един 24 часов наем. При преминаването на 200 км се въвежда допълнителна такса за всеки километър. Допълнителният компонент се активира само при преминаването на прага от 200 км и само ако това се случи в рамките на една 24 часова наемна сесия. Ако наемете електромобил през SPARK за повече от 24 часа, за всяка 24 часова сесия ще има отделно отчитане на изминатите километри.

и най-вече:
За нас е от изключителна важност да ПОДОБРЯВАМЕ НЕПРЕКЪСНАТО качеството на предлаганата услуга И Т.Н. И ПР. И Т.П.

Как бихте коментирали?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5557 от murry
Отговор от murry по тема SPARK
Дочух от познат, че имало случаи, в които хората наемат спарк за 24 часа и извършват нерегламентирани таксиметрови превози с такива - все пак е мега далавера - 59лв за Ъп и 89лв за Кона с практически безплатно зареждане. До колко е вярно не мога да кажа, но може да е реакция на това.

Иначе ако притеснението е в разхода на електричество за по-дългите пътувания, една сметка за Пловдив и обратно е следната

300км (round trip) по 17 разход по 0,20лв на kWh е 10лв ток за пътуването. При включени 200км имаш 100км за заплащане, които за Кона ги хващат на 0,30ст/км, следователно 30лв отгоре. Не е малко, защото така трип-а с колата ти излиза 120лв.

А може и да е механизъм за намаляване на извънградските пътувания, тъй като по този начин прихода от колите е по-нисък, а им се трупат повече километри.

Просто размисли, разбира се, нямам идея какъв е повода да се въведе :)
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5558 от murry
Отговор от murry по тема SPARK
Всъщност към горната сметка трябва да се добави и 10 или 15лв винетка, така че става съвсем скъпичко. :)
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5559 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема SPARK
Алчността няма граници :).
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5560 от Voltt
Отговор от Voltt по тема SPARK
Благодаря за коментите. За таксиджийството е интересно, но мисля, че бакшишите сами биха се опазили от такава "конкуренция". Иначе е интересно ако има данни за подобни услуги в други страни как е решено. Аз повече клоня към ограничаване в града (то важи предимно за Кона-та и Лийфа по-малко според мен, които са реални за извънграда) само и естествтено за cut cost както му викат пишман мениджърите и маркетолози)))

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5561 от Voltt
Отговор от Voltt по тема SPARK
:) нямам какво да добавя..краткостта е сестра на таланта:).... напълно съм съгласен

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца - Преди 4 години 10 месеца #5562 от mumojem
Отговор от mumojem по тема SPARK
Интересна промяна, според мен провокирана до голяма степен от това, че колите са базирани в София. Ако ги има пръснати по градове това с по-големите разстояния ще седи по различен начин. И аз не зная за таксиджийскята идея доколко е вярно, но винаги има две страни - като потребители не харесваме увеличенията в цените, но пък като инвеститори/търговци/продавачи на услуги се опитваме да извлечем максимума. Изглежда тънкостта е когато си във втората позиция да можеш да балансираш максимално добре, а това изкуство се овладява, когато си в състояние да виждаш нещата еднакво добре от която и позиция да го правиш. Трудна работа :D

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5563 от Voltt
Отговор от Voltt по тема SPARK
Правилно ...и особено приказките за това как Спарк много обичал природата почват да избледняват...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 10 месеца #5567 от Voltt
Отговор от Voltt по тема SPARK
мдаммм погледнах на първо време близнакав Литва www.espark.lt/en/ та всичко е ясно...)))

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.