Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Български тракер за Tesla Model 3 резервации

Преди 4 години 5 месеца #5736 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Български тракер за Tesla Model 3 резервации
Приложението е уникално. Още от сега му виждам опцията за диагностика. Толкова много неща могат да се проверат дали работят правилно благодарение на това приложение, че не е истина.

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5872 от Jivko
Здравейте колеги,
От хората направили резервации преди 3 години, има ли вече някой от тях с получена (взета) и движеща се Тесла 3 в България?
При направена резервация преди 2-3 години, и все още да не е доставена колата, ми заприличва на 80-те да чакаме да ни дойде реда за нова кола :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5873 от mindfreeze
До колкото знам, още даже не пращат покани за поръчка от България.
В момента схемата е да си поръчаш в друга държава. Ако имаш познат там, може да си я купиш на негово име и после да си я купиш от него. Но трябва колата да направи 6 месеца и 6000км, за да се внесе в България като стара кола, иначе се плаща още веднъж ДДС.
Аз си поръчах преди 3 месеца в Германия и още чакам, но казаха, че ще дойде точно за коледа.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5874 от iceniko
На предишната страница има една снимка на Модел 3 в София.

Преди около месец-два забелязах или същия или един друг, който влизаше най-вероятно за фолио в един шоп на Черковна. Само спекулирам, естествено не съм сигурен дали изобщо е така.

При имането на резервация, след логване на тесла.ком - няма никакво инфо, освен че може да се cancel-не резервацията да ти върнат парите.

Мисля че имаше туит от Мъск последните 2-3 месеца, казващ че 'скоро' ще се опитат да отворят и Other Europe, наскоро пуснаха за Румъния - но тях ги добавиха официално на сайта като избираема страна. Ние не сме били никога до колкото знам, а сме в Other Europe категорията.

Ако някой я е получил - то това е супер, но най-вероятно е или бил предишен собственик, или са я поръчали за др. държава - съответно са я взели така. И последния вариант - импорт от САЩ.

Форума е прекалено малък, и се съмнявам хората които са с Модел 3 в Бъглария изобщо да участват в него. Не е изключено, просто се съмнявам.

Поздрави!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5875 от murry
Познавам няколко души с Модел 3 и никой не си я е получил от резервацията. Всичко - от Германия, Австрия и Швейцария. С врътки, за да се вземе, разбира се. Подозирам, че ще отворят доставки за България през 2021.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5876 от oritomov
Аз познавам двама с 3-ки. Единия купена от (немец или холандец), втория "просто" купена в Германия.
За да вземеш кола в Германия трябва да си извадиш номер. В ЕС ДДС се плаща само един път.
Аз се отказах да чакам края на април когато Мъск каза "може би догодина", а прекратих резервацията когато отвориха пазара за обратен волан. Купих си 2-ра ръка S. Не бих си купил американска по купища причини

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5877 от Jivko
Относно покупка на second hand дали Х, S или 3-ка, как може да се провери за некакви проблеми - я софтуерни, я състояние на батерията при липса на сервиз в БГ. Ако ще се взема на късмет си е доста рисковано да дадеш 40 -- 50 Е на доверие.
Гледам, че в mobile.bg вече има няколко обяви за Tesla. Даже има няколко S - ки със съмнително ниски цени на фона на останалите.
И като спомена за номер - какъв точно номер трябва да се извади?

Поздрави!!!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца - Преди 4 години 3 месеца #5878 от mindfreeze
Цените са ниски, защото са внесени от САЩ след катастрофа (там са писани тотал щета). А американска тесла в европа е половин тесла. Някои от проблемите са:
- няма интернет
- няма мобилно приложение
- няма навигация
- няма ъпдейти
- няма трифазно зарядно
- бързото зареждане става само с адаптер, който е само до около 43 KW
- supercharging може и да работи с неофициален адаптер, но не се знае до кога

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5879 от MaxZ

Jivko писа: Относно покупка на second hand дали Х, S или 3-ка, как може да се провери за некакви проблеми - я софтуерни, я състояние на батерията при липса на сервиз в БГ. Ако ще се взема на късмет си е доста рисковано да дадеш 40 -- 50 Е на доверие.
Гледам, че в mobile.bg вече има няколко обяви за Tesla. Даже има няколко S - ки със съмнително ниски цени на фона на останалите.
И като спомена за номер - какъв точно номер трябва да се извади?

Поздрави!!!

За механичното състояние на Теслите може да се проверят и в нормални сервизи, не са извънземна технология. И ако се знае за какво да се гледа по задвижването при определени модели, ще се избегнат непредвидени разходи. За софтуера и батерията най-лесно е да се ползва Scan My Tesla и Bluetooth адаптер. Но си трябват познания за конкретния модел, приложението все още не казва ако нещата са извън норма. В бъдеще може и да се развият.
П.С. Надявам се автокъщите у нас които имат Тесли да се сещат да ги зареждат от време на време, че след толкова седене ако им падне батерията трудно се съживяват (особено на студено) :(
Харесано от: iceniko

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5884 от Rafre


Някои все пак са се добрали до 3-ки.
Прикачени файлове:
Харесано от: iceniko, Dave

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5885 от roverw
Според данни на МВР - към 02.12.2019 има регистрирани 107 ППС с марка Тесла.
Общо електрическите леки автомобили са 1135, а хибридните такива - 8114
Данните са ето тук data.egov.bg/data/view/2756010d-01f1-40b0-83a1-3dc698f15977
Не виждам разбивка по модел обаче - щеше да е интересно...
Харесано от: Dave

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 3 месеца #5886 от PETROV
марка Тесла
84 от 0 до 5 години
24 от 6 до 10
общо 107

за 2019 г
15 нови с първа регистрация в България
26 употребявани или нови, но вече регистрирани в друга държава.
общо 41

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6216 от Dave
Така като гледам в София и по специално в района на Драгалевци и Симеоново има вече бая Тесли. Всеки ден виждам поне 1-2 по пътищата. В смисъл като се има в предвид че това е кола която все още е като Додж или друга американски внос, тия бройки които се забелязват са впечатляващи.

В този ред на мисли смятам, че тръгне ли завода в Германия, който към днешна дата (декември 2020г.) е на етап завършване на първа фаза и стартиране на втора фаза (това е новина от вчера - започва разчистване на втора част от плантацията за картони), смятам София ще се напълни до 2-3 години с Тесли значително.

Ако някой има по точни данни да ги сподели, в този линк на МВР ми се струва че информацията е стара.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6218 от MaxZ
Към 1-ви Ноември в България се водят на отчет 1825 електромобила или 0.06% от всички автомобили. От тях 144 са Тесли или 8% от всички електромобили.

А и забравих да се похваля. Отказах се да чакам резервацията и си взех втора ръка 3-ка B)


В България ще се напълни с Тесли когато можеш официално да си я купиш тук и след като отворят сервиз. Дотогава е само за ентусиасти.
Прикачени файлове:
Харесано от: carpe_diem, oritomov, Carl Zeiss, Dave

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6219 от Dave
Евала и аз съм ходил на Пловдивския чарджър :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6254 от IvoKirilov
Някой да има скорошно инфо как се канселира резервация за модел 3? В акаунта няма такава опция, а за колата е платен депозит от 1000E.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6255 от MaxZ
За канселиране пишеш на Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
С информация че искаш канселиране и защо. Трябва да изпратиш и инфо за банкова сметка къде да ти върнат парите.
Bank Name
IBAN
Currency
BIC/SWIFT
Account Holder

Ще ти отговорят и ще ти кажат че до 15 работни дни ще дойдат парите.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6256 от iceniko
Иво Кирилов

Миналата година си поисках парите за резервацията чрез мейл. От първия път - след седмица финансите ми бяха преведени по дадена от мен сметка. Пълната сума. Нито някой ми е звънял, нито са ме разпитвали за потвърждение и т.н.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6260 от IvoKirilov
Благодаря и на двамата за инфото! Всъщност се обадих в един от центровете - в Щутгарт и поисках да ми я канселират по телефона. Човека беше супер мил и цялата процедура беше не повече от 3 минути.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6261 от MaxZ
Интересно, и аз звъннах преди това но в Холандия и от там ме пратиха да пиша мейл. Явно зависи на кого попаднеш.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.