Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Български тракер за Tesla Model 3 резервации

Преди 7 години 11 месеца #2301 от cokey

mumojem писа:

cokey писа: Аз резервирах в 6:25 сутринта, наше време. Още не беше почнала презентацията.


Значи точно когато чаках да пусна блога с първите снимки :cheer: Заредил си се рано!


А мен ме е яд, щото аз мислех че ще отворят резервациите по време на или след презентацията, и се мотах и не цъкнах по-рано.
Нещо не съм разбрал явно или те са пуснали по-рано. Можеше да съм няколко (десетки) хиляди напред :P Не че има кой знае какво значение. След 2 години или 2 години и 3 седмици...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 11 месеца #2304 от mumojem
Изтеглиха го с 1 час напред онлайн резервирането и мислех да пиша блог, но дали на фейса за по-кратко ли пуснах, не помня. Сега пък мен ме хвана яд, че ето можел съм да помогна.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 11 месеца #2318 от firesword
На мен ми се отваря графиката и без регистрация ето на този линк - model3tracker.info/public_model3tally.php
Обаче като гледам се движи изцяло по туитовете на Елон Мъск, няма връзка със системата за резервации на Тесла.

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 11 месеца #2329 от mumojem
Точно така се движи, че те официално инфо (поне засега) не дават.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2544 от iceniko
Здравейте!

Присъединиявам се и аз с моята резервация на Модел 3. Не бях много решителен на 4.1.2016, за това резервирах тази седмица. Прецених, че така или иначе нямам средствата, през следващите 2 години ще успея с първоначалната вноска, малко спестени, изграждане на 3 фазен тип 2 контакт в гаража (надявам се 22кВ), и ако сме късметлии (мисля че ще сме!) и суперчарджъри в България! :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2545 от mumojem

iceniko писа: Здравейте!

Присъединиявам се и аз с моята резервация на Модел 3. Не бях много решителен на 4.1.2016, за това резервирах тази седмица. Прецених, че така или иначе нямам средствата, през следващите 2 години ще успея с първоначалната вноска, малко спестени, изграждане на 3 фазен тип 2 контакт в гаража (надявам се 22кВ), и ако сме късметлии (мисля че ще сме!) и суперчарджъри в България! :)


Опа привет и благодарско за включването - дано още да има, че да се вижда как се увеличаваме КарамЕЛите :cheer:

Поздравления за смелостта да се метнеш по течението и айде всичко да ти се нареди!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2547 от cokey

iceniko писа: Здравейте!

Присъединиявам се и аз с моята резервация на Модел 3. Не бях много решителен на 4.1.2016, за това резервирах тази седмица. Прецених, че така или иначе нямам средствата, през следващите 2 години ще успея с първоначалната вноска, малко спестени, изграждане на 3 фазен тип 2 контакт в гаража (надявам се 22кВ), и ако сме късметлии (мисля че ще сме!) и суперчарджъри в България! :)


Честито :)
За тока си започни процедурата отсега ти препоръчвам ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2548 от iceniko
Благодаря за посрещането mumojem и cokey! :)

Благодаря и за съвета относо тока, надявам се "проекта" да започне в началото на 2017-та. Ако имам въпроси, ще се обръщам към вас, тъй като изчетох всичко което "продуцирате".

Радвам се, че има някакво ЕЛ-общество в България! :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2549 от cokey
Ще има скоро блог през какво се минава за ти прекарат 22кВ трифазен ток ЧЕЗ. Ако си в София е директно приложим, при другите дружества е подобно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2554 от MaxZ
Поздравления!
Май вече ставаме трима които се знаят с резервации. Ако искаш може да се добавиш в model3tracker.info

А аз тъкмо получих нещо много приятно.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2555 от mumojem
Ей готино това писъмце - ще го бутна на фейса да се изкефят хората - нали нямаш против :)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2556 от MaxZ
Нямам против ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2557 от cokey

MaxZ писа: Поздравления!
Май вече ставаме трима които се знаят с резервации. Ако искаш може да се добавиш в model3tracker.info

А аз тъкмо получих нещо много приятно.


Яко :woohoo:
Завиждам, аз нямам :lol:

А иначе сме 4 в България, според model3tracker

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2558 от mumojem
А колко ли има дето не са се регнали :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца - Преди 7 години 6 месеца #2559 от MaxZ

cokey писа:
Яко :woohoo:
Завиждам, аз нямам :lol:

А иначе сме 4 в България, според model3tracker


Принта на модел3 го получих по адреса на кредитната карта с която направих резервацията, а не по адреса който съм въвел в MyTesla. Да го имаш предвид. Иначе би трябвало и ти скоро да получиш, те сигурно са ги изпратили всичките накуп за България (всичките 4 :woohoo: ).

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 6 месеца #2560 от iceniko
Супер! Поздравления!

Първоначално мислех че благодарствените писма са само за хора, направили резервацията в първите няколко дни. Не смятам, че ако съм направил резервацията миналата седмица, ще получа подобно.


Другото, което е че реално аз си направих резервацията с друга карта (не Българска), и ако се изпрати на адреса който отговаря ще трябва да ми я препращат до тук.


Аз лично се регистрирах в модел 3 тракер-а миналата седмица, така че би трябвало да съм там.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2621 от iceniko
@cokey Исках да попитам само, видях в скрийншота ти от резервациите, че Model X-a ти е готов? Получил ли си доставка, би ли могъл да споделиш допълнителна информация с процедурата за България и разбира се, ако може да се повозя :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2623 от cokey
Ами на 16-ти на събирането на клуба ще се видим :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца - Преди 7 години 5 месеца #2635 от iceniko
Здравейте отново!

Съжалявам, че нямах възможност да се появя на 16-ти, имах невероятно много въпроси и информация да споделя. Надявам се следващия път да успея.

Въпросите ще продължавам да си ги имам, тъй като не съм запознат нито с процедурите по закупуване на нов автомобил в България (нито със стар), нито с регистрация, изискване на документи и всякакви подобни административни дейности, та още повече за електромобили и в частност за Тесла!

Бих предложил да бъдат вкарани някои теми или блог постове относно точно процедурите, с които един нов собственик би се изправил в бъдеще. Също така имам предложение, да има най-добре в главната страница на сайта както такъв "наръчник"/блог-пост, така и един описващ подробно всички мерки необходими при изграждането на зарядна станция в домашни условия (включително и административни процедури).


Сега един съвсем реален въпрос, тъй като не съм го виждал никъде, а чета редовно teslamotorsclub.com, electrek и teslarati:
Писмото с картичката от Илън за резервацията на Модел3 само за първоначалните резервации ли важи или за абсолютно всички? Това е важно, тъй като в началото на темата прочетох, че писмото се изпраща до адреса свързан с картата, с която е платена самата резервация. Тъй като до преди година не живят в България, адреса ми не е тук, и бих искал да знам ако трябва да се свържа с хората там да ми препратят писмото ако пристигне.

Благодаря много за информацията, и се надявам (и ще се опитам) да бъда колкото се може по-активен във форума и темата тук.

п.п. ако коментара ми не пасва за темата, нека бъде преместен там където му е мястото, съжелявам :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2636 от mumojem
Клубът тепърва се развива и предстои много да се срещаме, та ще наваксаш :)

Всичките препоръки са чудесни и много уместни, има някои от тези неща направени, но трябва да се изровят от вече хилядите през годините и да се подредят на удобно видно място най-отпред. Има и още препоръки за такова удобство, така че го задействаме да стане скоро :).

За Модел 3 въпросите очакваме включване от информирани форумци.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.