Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Български тракер за Tesla Model 3 резервации

Преди 7 години 5 месеца #2639 от MaxZ

iceniko писа: Писмото с картичката от Илън за резервацията на Модел3 само за първоначалните резервации ли важи или за абсолютно всички?


Виждал съм хора да получават картичка които са направили резервация 2-3 седмици след първите. Дали има някаква дата след която спират или всички ще получат, не знам.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 5 месеца #2640 от cokey

MaxZ писа:

iceniko писа: Писмото с картичката от Илън за резервацията на Модел3 само за първоначалните резервации ли важи или за абсолютно всички?


Виждал съм хора да получават картичка които са направили резервация 2-3 седмици след първите. Дали има някаква дата след която спират или всички ще получат, не знам.


Аз от април до сега не съм получил ни една картичка. На нито един от адресите ми :)
Но резервацията си я имам. Така че не си го слагай на сърце - и да не дойде картичка, колата ще дойде ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 4 месеца #2666 от iceniko
Благодаря за отговора.

Чакам я, края на 2018 - началото на 2019. :)

/my body is ready

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3312 от MaxZ
Някой гледа ли днес последното представяне на модел 3 и предаването на първите автомобили. Малко разочароващо ми се видя. Само казаха пробега и цените на пакетите, почти никаква друга информация за колата. Хубаво че има блогъри та да видим по-подробно интериора.
И друго в сайта вече може видим кога се очаква твоята доставка. На мен ми се мени постоянно, между края на 2018 и началото на 2019.
3.tesla.com/model3/delivery-estimate

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3313 от iceniko
Честно казано, моите очаквания бяха абсолютно реални. Явно не съм хвърчал прекалено много в облаците.

Ивента като цяло беше леко скучен, но след това, всички блогъри както казвате, "добре че ги има"! Видеото на Бьорн, за сега е най-добро от тест драйва.

Абсолютно пре-доволен съм от резултата! Също така и от собстевените си очаквания за доставка. Сайта ми казва началото на 2019-та, както и предполагах, още по-реалистично според мен между началото и средата на 2019-та. Все пак резервирах септември месец, мин. година (нарочно).

До тогава ще се разбере дали ще просъществува суперчарджъра в Пловдив. Ако бъде реализиран, няма да ми е необходим ъпгрейда изобщо. Колкото до екстрите - да, premium package можеше да е яко, но реално погледнато бюджета говори сам за себе си. Най-хубавото, е че за (предполагам) 1000 евро ще може да избера друг цвят от черния.

Нямам търпение да я видя "на живо" и да се повозя! :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3314 от eltosho

MaxZ писа: Някой гледа ли днес последното представяне на модел 3 и предаването на първите автомобили. Малко разочароващо ми се видя. Само казаха пробега и цените на пакетите, почти никаква друга информация за колата...


Аз поне не се сещам за почти никакви важни характеристики на колата, които не бяха ясни още преди представянето или не бяха съобщени на него. Май съвсем нарочно не направиха зрелищно представяне, и в момента имат прекалено много резервации. На tesla.com вече има достатъчно технически данни и информация кога и колко бройки ще се доставят. Само не са казали цените за Европа. Но при условие, че има година до началото на доставките извън САЩ е разбираемо.
Харесано от: iceniko

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3315 от PETROV
Ако някой има въпрос да пита. Доста неща се видяха и коментираха от блогърите най вече. Днес почти всички бяха на "живо". В следващите няколко дни очаквам по детайлни коментари от всички които бяха там. Тесла много внимаваха да не се видят разни неща - не разрешиха да се отворят багажниците нито от зад, нито от пред. Не даваха да се пипа по менютата на екрана? Не казаха като цифри мощността на батерията. И въпреки това се ВИДЯХА НЯКОИ НОВИ ИНТЕРЕСНИ РЕШЕНИЯ и комбинации от команди от екрана и бутоните на волана. И ИНТЕРИОРА.
Реално тези 30 коли които показаха днес и раздадоха /на служители на Тесла/ са все още тестови автомобили. Освен това са решили първите няколко хиляди да са за живеещите в района на Сан Франциско /да могат при нужда лесно да ги сервизират в завода, а не в сервизните центрове по света, където още не познават Модел 3/
Явно опита от пускането на Модел Х ги кара да са много предпазливи. Елон Мъск няколко пъти признава, че с Модел Х са се изхвърлили в началото, с желанието да направят "перфектната" кола???

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3316 от PETROV
Най феновете на Модел 3 /според тях/ отговарят на въпроси??

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3317 от rrumpe
First drive на MotorTrend:
www.motortrend.com/cars/tesla/model-3/20...-first-drive-review/

Много снимки и видео.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3329 от Rafre
На мен ми дава delivery estimate Late 2018, въпреки че резервацията ми е едва от края на ноември.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3330 от iceniko
Същото и при мен. Резервацията ми е от Септември мин. година - late 2018

На сайта на тесла има обяснение кой модел кога ще започне да се произвежда и за кои региони - кога ще започнат доставките. По мои наблюдения или ще е тогава, или early 2019.

Така или иначе дори да е готова края на 2018-та, ако аз не съм подготвен с финанси/документация/план, ще отложа с няколко месеца докато се наредят нещата.

Интересно ми е кои ще са първите бройки в България, по-точно дали ще са на хора от форума тук.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3331 от Rafre
Да, хубавото е, че Тесла дават възможност да си отложиш поръчката като в същото време не губиш ред (поне така го пише във FAQ*). И аз бих се възползвал от известна отсрочка ако до края на следващата година не съм си уредил посочените от теб неща.

* "...The invitation to configure your Model 3 will have a link which will allow you to either configure your vehicle, or save your place in line and wait until later to order. We will continue to send invitations to reservation holders on a rolling basis,..."
Харесано от: iceniko

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4370 от shoyl
Един въпрос за тези с резервации на Model 3 - имате ли промяна в estimate delivery за последната година?
Аз имам резервация от скоро и ми показва early 2019, което ми се струва малко вероятно, при положение, че за Европа доставките ще започнат едва следващата година.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4371 от PETROV
През 2016 бяха много точни. Първо казаха края на третото тримесечие, след това дадоха дата - 26 септември.
На 15-ти ми се обадиха, че на 22.09 мога да я получа в Тилбург, Холандия.
Чакат ви готини емоции. . . Като ги докарате, ще разкажете и ще покажете.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4375 от iceniko
Промяна няма - Early 2019.
По мое (спекулативно) мнение, вероятността да са готови съвсем в началото на 2019 с всички доставки за Европа е малка.

По-реалистично е да си дадете срок от сорта на "първото тримесечие на 2019-та". Според това е по-вероятно. Независимо от това, кога сте си направили резервацията.

п.п. с оглед на последните събития/промени в живота и "reality check" - не мисля че ще я взема, по-скоро ще задържа резервацията колкото се може повече, тъй като това е единственото, с което мога да помогна за каузата.
п.п. 2: има много фактори, които играят за колата... повечето ги покривам но при положение че не искам да се "изхвърлям" както повечето сънародници - не мисля, че е правилно решение. Ако имаше истински лизинг (не изплащане по български) - нямаше да се замисля. И така... живота продължава :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4376 от Rafre
Моята резервация е от ноември 2016. Дълго време ми беше Late 2018, но преди около 3-4 месеца се смени на Early 2019.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4378 от oritomov
(Да, щеше да е чудесно да не сме точно "другата Европа")
Моята също беше Late 2018, а сега е Early 2019. Аз обаче съм я планирал за по към средата на годината.
Обичам да шофирам и много ще се забавлявам да си я докарам.
Много неща не са ми ясни - как и кога точно се заплаща, например.
При всички случаи ще пробвам да преговарям с лизингови компании

ix.14 Tesla Model S 85; CCS, LTE

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 7 месеца #4380 от Rafre
За тези които обмислят вид финансиране на покупката, ето един вариант на който попаднах преди време:
www.procreditbank.bg/bg/kredit-ekomobilnost/page/1338#usloviya

Пише до 30к евро, но вероятно може да се договори по-голямо самоучастие с цел да се върже цената на базовия М3.
За лихвата не мога да кажа нищо, защото нямам база за сравнение...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4637 от IvoAtanasov
Отговор от IvoAtanasov по тема Български тракер за Tesla Model 3 резервации
Ако някой чака доставка на Model 3 и иска да се подготви преди да седне зад волана.
Tesla Model 3 Owner`s Manual

Най-много ме е страх от неизползван потенциал!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4671 от mumojem

IvoAtanasov писа: Ако някой чака доставка на Model 3 и иска да се подготви преди да седне зад волана.
Tesla Model 3 Owner`s Manual


А, интересно, да видим и Евро версията кога ще излезе, та да разберем колко ще е АС зарядното.7

Някой с прясна заявка или информация за доставки?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.