Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Tesla Model 3 теми, коментари и мнения.

Model 3 - финанси, анализ, размишления

Преди 7 години 2 месеца #2961 от MaxZ
Един такъв въпрос:
Предполагам като купуваш Model S/X защото няма представителство тук, плащаш на Тесла без ДДС и после тук в България го плащаш.
А как стои въпроса със софтуерните опции които можеш да закупиш след време? Някой ще ти търси ли ДДС-то ако си ги закупиш след като си регистрираш колата? В другите страни където има представителство ти взимат директно и ДДС като се ъпдейтваш.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2962 от cokey
Отговор от cokey по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления
Не, всичко останало го плащаш на място с вече начислено ДДС. Само за внос на нов автомобил в ЕС, ДДС-то се плаща в страната в която се регистрира.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 7 години 2 месеца #2972 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления

MaxZ писа: Един такъв въпрос:
Предполагам като купуваш Model S/X защото няма представителство тук, плащаш на Тесла без ДДС и после тук в България го плащаш.
А как стои въпроса със софтуерните опции които можеш да закупиш след време? Някой ще ти търси ли ДДС-то ако си ги закупиш след като си регистрираш колата? В другите страни където има представителство ти взимат директно и ДДС като се ъпдейтваш.


Много интересно, дори не се бях замислях над това - послезно и благодарско на Младен за пояснението.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3337 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления
Включвам се отново в темата, леко грубо влизам с лакът.

Мина доста време от последните ми писания тук във форума. От тогава излезе и последната информация за Model 3, както и много снимки, видеа, детаили за цени, пакети, ъпгрейди и т.н.


Реалността ме тресна по главата като парен чук. Колкото и да ми харесва Модел 3, колкото и голям фен да съм, задачата се оказва непосилна просто спрямо стандард на живот / финанси и т.н. За сега смятам да задържа резервацията си и да не я отказвам все още, тъй като има много време до като дойде колата до Холандия.

И все пак се замислих за кола, която може да ми свърши работа, и все пак да бъда част от "Ел" ентусиастите (все още). Разгледах и изчетох много по темата. За момента съм се спрял на 3 варианта - трите най-реалистични и възможни ми по джоба и начин на живот варианти, разбира се.

А те са: Opel Ampera, Renault Zoe, Nissan Leaf. И трите варианта са в диапазона 10-12к евро, което вече е съвсем окей за мен.

Opel Ampera - най-реалистичния вариант, даващ ми пълна свобода и отговарящ перфектно на ежедневието ми. 50-80км пробег в зависимост от сезона са ми пре-достатъчни за ежедневно каране в София, от-до работа, и ако има нещо допълнително - също. Вилата е на 35км от квартала (който е в края на София), което автоматично ще рече, че мога да си карам и до там само на ток. 1-2-3 Пътувания през годината до черноморието - без проблеми с ДВГ, както и всякакви други по-далечни пътеществия.

Renault Zoe - най-апетитния вариант, даващ ми 100% ел experience, отговарящ напълно на ежедневието. Единствените ми съмнения са - дълъг пробег до черноморието, нищо че знам за съществуването на всичкоток.ком и че има зарядни станции. И следващото "съмнение" - батерията. По-специално leasing-a на батерията. Тъй като гледам Zoe-та по европейския пазар, почти всичките (до сега не съм намерил поне) са без батерия в цената, това което се дава като цена е към 60 евро / месец за батерията с официален договор към Рено. Ако някой има опит с това - нека сподели мнение за всеки случай.

Nissan Leaf - най-компромис варианта, даващ ми напълно спокойствие в града, и после пак на зарядни станции с по-дълго пътуване до морето.


При положение че Теслата ми се изплъзва (освен ако случайно не ми "паднат от небето" средства), това са 3те най-реални варианта за хибрид/100% ел кола за момента. Разглеждах и нови/стари коли с ДВГ, но просто няма нещо, за което бих си дал парите, и което да е хибрид. Така или иначе искам първата ми кола (EVER!!!) да е или хибрид или 100% ел. Все пак съм чакал 30 години за нея :)

Поздрави на всички!

п.с. всякакви мнения и коментари са добре дошли!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3338 от Rafre
Отговор от Rafre по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления
А 3-те изброени в диапазон 10-12к евро имаш предвид, че толкова вървят употребявани?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 7 месеца #3339 от iceniko
Отговор от iceniko по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления
Да.
Ampera - 10-13k евро, има под 100к км има и около 100-150.
Zoe - 10-12к евро, батерията на лизинг от Рено за около 60 евро / месец.
Leaf - там директно всичко е включено.

Адски много искам Модел 3, просто финансово е доста out of my budget.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 1 месец #6568 от albertnakali
Отговор от albertnakali по тема Model 3 - финанси, анализ, размишления
Не знам колко актуална е тази тема сега, но отдавна мечтая за Tesla

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.