Sidebar

24
Сря, Апр
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 6 години 10 месеца #3228 от petko_voyvoda
Отговор от petko_voyvoda по тема Зарядни станции в БГ
Готово, добавих я, само че имам нужда от помощ при видовете контакти, защото не знам как да добавя другите два, които са налични. Системно видях как се добавят, просто не съм достатъчно вещ, за да ги определя както трябва.
Харесано от: PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3229 от lldenev
Отговор от lldenev по тема Зарядни станции в БГ
Супер, много благодарим и продължавай в същия дух!

За контактите не се притеснявай, виждат се много добре на снимката и ние ще ги добавим.

Благодарско отново!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3230 от eltosho
Отговор от eltosho по тема Зарядни станции в БГ

PETROV писа: Добри новини от Тесла. Много яко се работи в Хърватска. Суперчарджера при Slavonski Brod е готов и чака разрешение за ползване до 5 дни. Това е на 200 км от Белград.

До Суперчарджера в Maribor, Slovenia са 315 км. /бензиностанция и МакДоналдс/


Според supercharge.info скоро ще има суперчарджър и в Загреб :-)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца - Преди 6 години 10 месеца #3231 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
И според PETROV също близо до Загреб се строй SC /от 14 дни/

PETROV писа: Добри новини от Тесла. Много яко се работи в Хърватска. Суперчарджера при Slavonski Brod е готов и чака разрешение за ползване до 5 дни. Това е на 200 км от Белград...

... А в напреднало строителство е нов суперчарджер 10 км преди Zagreb на една бензиностанция /GPS 45.766601, 16.233971/ и се строят още два - Otočac и Vrgorac.

Дано почнат и в Сърбия скоро??


И "малко" уточнение:
1. Състоянието "Permit" за Slevonski Brod на мен ми се искаше да е "Разрешение" за ПОЛЗВАНЕ, но истината е, че се оказа "Разрешение" за СТРОЕЖ! И строителството е започнало едва днес. Извинявам се за грешката в "превода".

2. Но пък SC Vrgorac вече е завършен и е в експлоатация. Даже има снимка на plugshere.com ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца - Преди 6 години 10 месеца #3232 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
И един интересен факт, който ще ни насочи къде да очакваме бъдещия SC Plovdiv, с пример от Zagreb.
Вижте къде го сочи сайта на Тесла ...

www.tesla.com/en_EU/findus#/bounds/45.93...e=zagrebsupercharger

.... и къде го строят в действителност!

supercharge.info/?Center=45.784538,15.98...&Zoom=11&RangeKm=257

Така че ще го очакваме някъде около Пловдив? Ще трябва да изчакаме. Някой ако чуе нещо, да сподели?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3233 от eltosho
Отговор от eltosho по тема Зарядни станции в БГ

PETROV писа: И според PETROV също близо до Загреб се строй SC /от 14 дни/


Това съм го пропуснал :-)

Лошото е, че според картата на Тесла нито българските, нито сръбските локации са за 2017г....

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3235 от bore
Отговор от bore по тема Зарядни станции в БГ
Проблема за Сърбия на Тесла според мен е и този, че колата там губи връзка с интернет, 3G няна.
Тесла първо тръбва да направят договор с доставчик и след това да мислят са места за зарядни.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3236 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ

eltosho писа:

PETROV писа: И според PETROV също близо до Загреб се строй SC /от 14 дни/



Лошото е, че според картата на Тесла нито българските, нито сръбските локации са за 2017г....


От къде виждаш кои SC са за 2017?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3240 от ivanp
Отговор от ivanp по тема Зарядни станции в БГ
Сега след като има бързи станции в София, Благоевград, Стара Загора, Бургас и Варна, някой чувал ли е за планове скоро да се постави DC 50 кВт станция около Пловдив? Много ми се иска да се пробвам да стигна до морето това лято и само липсата на подобна станция ме спира :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца - Преди 6 години 10 месеца #3241 от eltosho
Отговор от eltosho по тема Зарядни станции в БГ

PETROV писа:
От къде виждаш кои SC са за 2017?


От картата със локациите в сайта на Тесла: www.tesla.com/findus

Като кликнеш върху бъдещите суперчарджъри на някои пише "Target opening by end of 2017" а на други не.
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3242 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Полезно, ще го следим това.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3248 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Малки размисли за бавните зарядни станции.

Преди няколко години бях в южна азия. В хотела се оказа, че се дават мотопеди под наем. Взех един и тръгнах да разглеждам наоколо. Когато дойде време, започнах да търся бензиностанция, за да върна мотопеда с пълен резервоар. Питах няколко местни хора за "gas station" и всички казваха - Ей тук наблизо! Обикалях, обикалях и немога да я намеря?? По пътя само едни колиби и от време на време магазинче /тип "смесен магазин", нещо между сергия и навес - бях разгледал едно, две, но не посмят от "хигиенни съображения" да си купя нещо/. Понеже не виждам хора на улицата, спирам и питам в "магазинчето" къде съм изпуснал Бензиностанцията и човека ми казва: Тука е! Това е БЕНЗИНОСТАНЦИЯТА!! Колко бензин искате???... и гордо ми показва туба с бензин и няколко /за удобство специално подготвени пълни еднолитрови/ пласмасови бутилки от Кока-Кола. След кратък /но традиционен за региона/ пазарлък за няколко цента, купувам 2-3 литра и щастлив се прибирам. Видя ми се екзотично и симпатично. От всяко "магазинче" може да си купиш 1 литър бензин. Яко.
Сега като говорим за "бавните" зареждачки, това бих го нарекъл "бавна" бензиностанция.

От няколко месеца планирахме едно пътуване до град в който има зареждачка. По план трябваше да минем 297 км, но забравихме едно лекарство за децата и се наложи да се върнем до аптека и станаха 360 и с около 15 км в батерията стигнахме до Зареждачката. Супер. И сега ... с мощните 3 kW до пълно зареждане са необходими около 28-30 часа. Същата скорост на зареждане може да се постигне от ВСЕКИ ШУКО контакт, във всяка българска къща. Понеже тръгнахме от София в събота сутрин и с непредвиденото забавяне пристигнахме около 21 часа, това означава, че не може да си тръгнем в неделя?? а най-рано в понеделник. За сравнение, с бензинова кола тоя ефект може да се постигне ако резервоара се пълни с капкомер, с 1 л. бутилки би било много бързо.

За щастие нашият план включваше да останем няколко дена, а в хотела се оказа, че имат "обикновен" СЕЕ трифазен контакт и за 5 часа /през ноща/ батерията беше 100%.

"Ако те хване ток, хвани го и ти :) " firesword

Мен явно ме е "хванал", и сега се опитвам и аз да го ХВАНА ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3249 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
PETROV , от днес има нов лаф:
"На всеки удар може да отвърнеш, освен на токовия!"

П.С. и на мен много хора ми казват Петров, заради баща ми, просто не знаят че не нося неговата фамилия :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3250 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Хммм, че толкоз ли е силен тоз ток бре еееегати :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3251 от firesword
Отговор от firesword по тема Зарядни станции в БГ
Не помня дали беше публикувано:
search-ext.abb.com/library/Download.aspx...artId=&Action=Launch

Спецификациите на ABB за най-хубавата има зарядна станция Terra 53, каквито вече мисля има на Кауфланд и Лидл. Най-хубавата конфигурация е:
Terra 53 CJG: CCS, CHAdeMO and 43 kW AC connector

Гледам че входната мощност му е 98KVA , така че явно могат само 2 от 3 порта да работят на пълна мощност :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3252 от eltosho
Отговор от eltosho по тема Зарядни станции в БГ

firesword писа: ...
Спецификациите на ABB за най-хубавата има зарядна станция Terra 53, каквито вече мисля има на Кауфланд и Лидл. Най-хубавата конфигурация е:
Terra 53 CJG: CCS, CHAdeMO and 43 kW AC connector

Гледам че входната мощност му е 98KVA , така че явно могат само 2 от 3 порта да работят на пълна мощност :)


Май не може да зарежда едновременно CCS и CHAdeMO. (ако съм запомнил правилно)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца - Преди 6 години 10 месеца #3253 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Станцията на Кауфланд в Стара Загора вече работи. Анатоли я е тествал /може да разкаже впечатления?/.
Токущо морето се приближи /за елмобилите от София/ с няколко часа!
Същото се отнася и в обратна посока.
Сега чакаме Кауфланд Бургас /обещаха до края на месеца/ и В.Търново /не знам кога/.

Браво и на ELDRIVE за станцията в САНДАНСКИ /сервиз Peugeot-KIA/, и Гърция стана "по близо".

Сега ако си например от Добрич /знам че има доста Тесли/ отиваш на море в Гърция без притеснения.
Само преди една година щеше да е мъка.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3255 от actionmonster
Отговор от actionmonster по тема Зарядни станции в БГ
Преди около месец бях в Стара Загора и на излизане посока магистрала Тракия ми се видя че на Газпром има зарядна станция. Гледам картата но няма нищо. Някой има ли информация привидяло ли ми се е или наистина е монтирана? Според новините на Кауфланд също има втора зарядна станция в София на ул. Скопие 1, която също липсва на картата(според прес съобщението функционира). Това със зарядната мрежа ми се струва много несериозно - някой инсталира зарядна станция, но почти никой не разбира и остава скрита за неопределно време.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3256 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Да се "слагат" зареждачките на картата си е наша работа :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 10 месеца #3257 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зарядни станции в БГ
Зарядната станция на Кауфланд в София на ул. Скопие 1 изглежда вече е добавене в www.plugshare.com/
Харесано от: actionmonster

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.