Sidebar

20
Съб, Апр
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Зарядни станции в БГ

Преди 6 години 4 месеца #3702 от dkraev
Отговор от dkraev по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,

Страхотна идея. Принципно аз съм готов за краудфинансиране на такива проекти и бих се включил.

ABB са наистина май най-надеждното решение. Цените, от които може да се направят отстъпки, са:

- Terra 51 ( 50KW DC CHAdeMO, 25.000-28.000 Евро)
- Terra 53 ( 50KW DC CCS с Combo-2, 29.000-35.000 Евро), а във версия с ChaDeMo около 40.000-43.000 Евро.

Според мен ChaDeMo, като цяло, е the way to go.

Поздрави,
Митко

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца - Преди 6 години 4 месеца #3703 от ivanp
Отговор от ivanp по тема Зарядни станции в БГ

dkraev писа:
Според мен ChaDeMo, като цяло, е the way to go.


Може ли да споделиш защо мислиш така? Освен Нисан, всички останали ползват и ще ползват CCS.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3704 от dkraev
Отговор от dkraev по тема Зарядни станции в БГ
Малко ме сгащи, защото не се изразих съвсем точно. Като ChaDeMo визирах тройна станция, тип ABB Terra 53, която поддържа CCS, ChaDeMo & AC Mennekes.

Поздрави,

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3705 от ivanp
Отговор от ivanp по тема Зарядни станции в БГ
Така съм съгласен :)

Между другото, да си питам пак...някой знае ли какво се случва със станциите на Газпром? Ще стане скоро година от както са ги сложили и си ръждясват неизползвани...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3706 от Херувим
Отговор от Херувим по тема Зарядни станции в БГ
Мястото е едно, но е на еднакво отстояние от Капитан Андреево и Капитан Петко Войвода

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3707 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

Херувим писа: Здравейте, момчета! Нека и една дама се включи по темата :) От доста време обмислям възможността да поставя зарядна станция, разполагам с място, трифазен ток, плюс това се намират и много близко до две ГКПП-та. Споделям го с вас за да сондирам мнения, относно това кой тип и на каква марка да заложа, ако пък някой има и конкретни оферти, съм готова да ги обсъдим. Благодаря ви и безаварийно пътуване на всички!



Aаааа ми да си предложим наща АЯ :cheer: Кви са тия мити децета тука аааа :lol:

elektromobili.bg/magazin/1-zaryadni.html

Най-много засега мога да предложа ИДА СМАРТ AC станции, ма те не са са Тесла бързаци дето искат да напълнят за половин час и да бегат :whistle:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3708 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ

cokey писа:
Относно марки и модели, има китайски SETEC -- $15,000 за 50kW и $25,000 за 100kW плюс $350 доставка (и отделно мито, ДДС). Имам даже оферта от тях, и аз мислех да слагам някъде около Търново/Свиленград, но проблемът с мястото и тока е голям...


Мръсник, пазех ги тия цени като очите си, а ти ги издаде в ефир. Замина ни конкурентното предимство :lol: :lol: :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3709 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ
Бате, всеки може да пише на SETEC и Winnie Li да му отговори :D Не е няква тайна това
Но съжалявам де... Ама цените са ориентировъчни, да знаете ;)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3710 от cokey
Отговор от cokey по тема Зарядни станции в БГ

mumojem писа: Най-много засега мога да предложа ИДА СМАРТ AC станции, ма те не са са Тесла бързаци дето искат да напълнят за половин час и да бегат :whistle:


Аз на ГКПП искам да пълня и да бегам =)
Виж на синя зона в центъра искам АС, бавничко няма проблем. Само дето нито едното не същестува тук...

Вашата АЯ всъщност е супер подходяща да се наслагат такива по стълбовете на уличното осветление, като един друг проект в една друга държава ;)
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3711 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зарядни станции в БГ
Ми не става дума за какви станции точно говори Херувим (добре дошла във форума) и аз си предлагам нашите :cheer:

За ГКППто - дори не знам дали искам да спирам, камо ли да седя дълго време - та ще бегам и аз там хахах

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3712 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Зарядни станции в БГ
Мен и АС на ГКПП-то ме устройва, имам си бързичко бордово, та мога да се пошляя 2-3 часа.
Иначе благодарско за издаването на супер секретните ценички, че и аз съм заинтересован да боцна една станция в един момент.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3716 от actionmonster
Харесано от: firesword, PETROV

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3718 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
В статията за АВВ има една "скрита" карта на станциите доставени и монтирани от АВВ в България. От картата става ясно, че освен станциите със стратегическия си партньор ЕЛДРАЙВ те смятат за свой и безплатните станции на ЛИДЛ и КАУФЛАНД. Направи ми впечатление червената точка в Ямбол??? която я няма в картата на Елдрайв??? Вероятно в Ямбол някой е сложил АВВ TERRA 53 за коята "никой" не знае????
Ако някой има път може да потърси??
Готино е, че на картата са показани предвидените за 2018 станции:
Видин Монтана Правец Горни Дъбник Плевен Микре Шумен Енево Русе Добрич Студена Кюстендил Банско Пловдив Сливен и втора на другия Шел Любимец.
Може би доста от тези станции ще са на бензиностанции ШЕЛ???

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3719 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

Прикачени файлове:
Харесано от: cokey

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3720 от dkraev
Отговор от dkraev по тема Зарядни станции в БГ
Не казва много тази статия, но има някои индикации. На първо място е важно, че разбираме, че АББ май продава станциите на Лидл/Кауфланд/ЕлДрайв на база на някакво сътрудничество или преференциални цени, иначе не биха им позволили така публично да правят позитиви на база, че само станциите са техни.

Предполагам, че голяма част от обявените за догодина са покрай ЕлДрайв/Шел. Бройката от 15 пасва доста точно. Добри новини като цяло!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца - Преди 6 години 3 месеца #3725 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
Да вероятно повечето станции за 2018 са за проекта Елдрайв/ШЕЛ, защото селата Горни Дъбник, Енево и Микре са места с бензиностанции ШЕЛ.
Общия брой за 2018 е 17. Изброените по горе + още една в София!
Като си спомним, че 2016 нямаше нито една, новините са много радостни!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 4 месеца #3727 от miro
Отговор от miro по тема Зарядни станции в БГ
Здравейте,

От няколко седмици в ринг мол стояха монтирани две зареждачки без означения. Днес когато минах обаче вече си имаше окачени табели и местата са маркирани за зареждане за ел автомобил - еldrive естествено. Честито... надявам се някой ден и аз да се включа с Model Y :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 3 месеца #3741 от ivanp
Отговор от ivanp по тема Зарядни станции в БГ

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 3 месеца - Преди 6 години 3 месеца #3742 от PETROV
Отговор от PETROV по тема Зарядни станции в БГ
С други думи това е в бензиностанцията на SHELL-Ямбол СЕВЕР, т.е. Шела в посоката от Бургас за София, след отбивката за Ямбол. От северната страна на магистралата?
www.google.bg/maps/place/Shell/@42.53380...907?hl=bg&authuser=0
ето още един линк към сайта на Шел България:
www.shell.bg/motorists/shell-station-loc...ZGVzZWxlY3RlZD10cnVl
Интересно, че в описанието на услугите които предлага бензиностанцията

"Услуги и удобства
Магазин, Тоалетна, Подходящо за камиони, CLUBSMART карта, Кредитна карта, WiFi"

"СРАМЕЖЛИВО" НЕ СЕ СПОМЕНАВА ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕЛЕКТРИЧЕСКИ АВТОМОБИЛИ. Имам предвид и бензиностанциите в Елхово и В.Търново???
Интересно защо ЕлДрайв не са се похвалили, но вече я има и на картата в техния сайт. С обичайното 0.72 BGN per min, 500V, 125A - CHAdeMO & CCS.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 6 години 2 месеца #3791 от megamyrzel
Отговор от megamyrzel по тема Зарядни станции в БГ
В края на декември направих пътуване с Renault Zoe София - Добрич и сглобих едно видео от него. Интересното беше, че еднакви зарядни станции при сравнително подобни условия (температура, степен на заряд на батерията, ...) зареждат с различна мощност, въпреки, че би трябвало да са вързани еднакво. В Стара Загора бях приятно изненадан, че на станцията на Кауфланд няма ограничение за времето за зареждане. На Кауфланд в Бургас се оказа, че Type 2 конекторът има проблем и никой от магазина не може да ми каже с кого да се свържа за това. После писах и на контактният им център - същия резултат. За станциите на Киа е добре да звъннете един телефон предварително, за да се уверите, че за включени и на каква мощност всъщност работят.

<iframe width="560" height="315" src="
" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen>
Харесано от: firesword, E-mo

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.