Sidebar

16
Вт, Апр
× Това са електро колонки и зарядни станции, контролери и други подобни неща.

Мобилно зарядно за инсвънредни ситуации

Преди 4 години 7 месеца #5683 от bgbigbrother
Здравейте,

След като закъсах (изтощих батерията без да има зарядна станция около мен) веднъж с моя e-up реших че трябва да имам източник на енергия за извънредни ситуации.
Тъй като не намерих никъде в мрежата такива, реших да си направя собствен. В момента това е само прототип. Ако имате идеи как да се направи по компактно и удобно ще се радвам да ги споделим.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 7 месеца #5684 от murry
Източника на енергия какъв е? Чак довечера ще мога да гледам видеото, затова питам :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 7 месеца #5685 от sweeper
Ето един испанец как си е удължил електропробега на Амперата :

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 7 месеца #5686 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Мобилно зарядно за инсвънредни ситуации
Браво колега за идеята, ентусиазма и изпълнението! Обаче не е практично. В моята глава са се загнездили 2 проекта. Единият е подмяната на всички клетки със "по-истински", защото нека не се лъжем, 150-200км пробег си е шега, а не автомобил. Друго би било да сложа 50-60квч, нещо което братята руско-говорящи са правили вече, и да знам, че минавам 400-600км със електричката без да ме интересуват точки за заряд, температури, затворени пътища и прочее. И другата идея е да сложа един 8-10кв бензинов генератор с електрически стартер, вързан към батерията, който да мога да запаля с копче и да увелича пробега или позаредя на място батерията си. Така разбира се електричката се превръща във Плъг-ин, но проблема с пробега е решен.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.