Sidebar

31
Вт, Ян
× Това са електро колонки и зарядни станции, контролери и други подобни неща.

Зареждане в домашни условия.

Преди 2 седмици 15 часа #6564 от Nekrad
Здравейте. 
Ще си купувам и внасям електромобил от Китай. Намерих нещо на прилична цена с много добри отзиви и оценки, но понеже нямам никаква представа от електромобили искам да попитам тук за зареждането. 
Разгледах няколко теми, но не намерих това което ме интересува. А именно Станция за зареждане. Как стоят нещата ? Трябва ли задължително да си закупя или има някой по евтин вариант. Казано иначе, парите са ми малко, но пък ако се налага, ще си купя. Или просто си я включваш към контакта :) 
Също така, ако е задължителна станцията, Препоръчайте ми нещо на прилична цена. 
Прикачам и снимка с данните на колата, понеже някой може да попита за тях. 
Освен това да кажа че живея в еднофамилна къща и имам условия да си сложа станция из двора :) 
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 седмици 10 часа #6565 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Зареждане в домашни условия.
Привет :)

Кой е точния модел на колата? Повечето модели на BYD са с 84 кВтч батерия пък тук пише 110 кВтч и 6 часа бавно зареждане.

Ако е със 7,4 кВт бордово зарядно, както са повечето модели на BYD нещо не излизат сметките дори за 84 кВтч батерия с АС зареждане няма как да се зареди колата за 6 часа. 

За кола с голяма батерия има резон да си вземеш станция, за да може да разчиташ на адекватен пробег с по-кратко зареждане. Такава батерия с 3 кВт от контакта ще има да я чакаш много време да се зарежда.

Варианти за станции много и зависи дали търсиш нещо обикновено или смарт станция.

От нашия каталог можем да ти предложим тази домашна зарядна станция като вариант за къща. Инсталирали сме на много хора по страната такива.

Do good, and do not talk about it!
Харесано от: Nekrad

Преди 1 седмица 1 ден #6567 от Nekrad
Отговор от Nekrad по тема Зареждане в домашни условия.
Извинявам се за забавянето, просто тези дни ми бяха натоварени и забрвих.
За модела точно не мога да кажа, защото в китайските обяви винаги има няколко различни варианта.
И когато тръгна да купувам ще искам точни данни за да попитам пак. В момента набирам информация.
А преди два дни от Технотест се опитаха да ме убедят, че немога да озаконят колата, но от КАТ ми казаха че няма проблем...