Sidebar

26
Пет, Апр
× Това са електро колонки и зарядни станции, контролери и други подобни неща.

Зареждане в домашни условия.

Преди 1 година 3 месеца #6564 от Nekrad
Здравейте. 
Ще си купувам и внасям електромобил от Китай. Намерих нещо на прилична цена с много добри отзиви и оценки, но понеже нямам никаква представа от електромобили искам да попитам тук за зареждането. 
Разгледах няколко теми, но не намерих това което ме интересува. А именно Станция за зареждане. Как стоят нещата ? Трябва ли задължително да си закупя или има някой по евтин вариант. Казано иначе, парите са ми малко, но пък ако се налага, ще си купя. Или просто си я включваш към контакта :) 
Също така, ако е задължителна станцията, Препоръчайте ми нещо на прилична цена. 
Прикачам и снимка с данните на колата, понеже някой може да попита за тях. 
Освен това да кажа че живея в еднофамилна къща и имам условия да си сложа станция из двора :) 
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 3 месеца #6565 от Stefo
Отговор от Stefo по тема Зареждане в домашни условия.
Привет :)

Кой е точния модел на колата? Повечето модели на BYD са с 84 кВтч батерия пък тук пише 110 кВтч и 6 часа бавно зареждане.

Ако е със 7,4 кВт бордово зарядно, както са повечето модели на BYD нещо не излизат сметките дори за 84 кВтч батерия с АС зареждане няма как да се зареди колата за 6 часа. 

За кола с голяма батерия има резон да си вземеш станция, за да може да разчиташ на адекватен пробег с по-кратко зареждане. Такава батерия с 3 кВт от контакта ще има да я чакаш много време да се зарежда.

Варианти за станции много и зависи дали търсиш нещо обикновено или смарт станция.

От нашия каталог можем да ти предложим тази домашна зарядна станция като вариант за къща. Инсталирали сме на много хора по страната такива.
 

Do good, and do not talk about it!
Харесано от: Nekrad

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 3 месеца #6567 от Nekrad
Отговор от Nekrad по тема Зареждане в домашни условия.
Извинявам се за забавянето, просто тези дни ми бяха натоварени и забрвих.
За модела точно не мога да кажа, защото в китайските обяви винаги има няколко различни варианта.
И когато тръгна да купувам ще искам точни данни за да попитам пак. В момента набирам информация.
А преди два дни от Технотест се опитаха да ме убедят, че немога да озаконят колата, но от КАТ ми казаха че няма проблем...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 1 седмица - Преди 1 година 1 седмица #6587 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Зареждане в домашни условия.
Края на миналата година си купих подземен гараж в София. Има ключ с осветление и използва общ ток. Той няма собствена партида за ток. В началото на февруари започнах процедурата за Извършване на проучване за присъединяване на 15kW. Понеже имам електронен подпис и процедурата я извърших без да ходя в Центъра за обслужване на клиенти. Искаха два вида документи: Документ за собственост и Документ за наличието на законно построен обект. Аз и на двете прикачих едно и също: копие от нотариалния акт. Друго, което се чудех и след проучване попълних е, че попадам в 3-та категория по осигуреност на електроснабдяването. Платих си по електронен път: 97.08 лв: Обещан срок за изпълнение 14 дни. Няколко дни по-късно ми звънна служител от ЕРМ Запад и ме попита за ключовете за входа и ел. таблото. Казах му, че не живея на този адрес и нямам достъп до там. Дори не знаех колко входа има този блок. За щастие преди това се бях запознал с човек от блока, който ми каза, че ще ми съдейства. Така се обадих на този собственик. И той ми каза, как така искат ключ след като би трябвало те да си имат. Звъннах пак на служителя от ЕРМ Запад и той изпъшка как и къде трябвало да търси този ключ, но все пак ще се опита да го намери. Скоро той пак се обади и каза че, бил намерил ключовете и утре щял да ходи на проверка. Викам си ур-а-а-а. Обаждам му се след два дни да го питам дали е успял вчера. Каза, че са му дали ключове от грешен адрес и не е успял. Викам си "гадост". Но днес имат работа в моя квартал и ако мога да осигуря ключове. Предишните дни правих проучване колко входа има блока и дали имам достъп през общия подземния гараж до тях. Така разбрах, че имам достъп до входа, който е по-близък до моя гараж. На помещението с ел. таблата имаше някакъв номер и бях решил, че е телефонен номер на човека, който има ключове и проверява електромерите. Реших да се обадя. От другата страна вдигнаха и измънкаха нещо. После ги попитах за ключа за ел. таблото. Тогава ми казаха, че не се занимават с ел. табла, а с канцеларски материали: пак греда. Тогава звъннах на собственика от блока. Той искаше да знае кога точно ще минат. Говорих пак със служителя и исках да знам кога може, а той каза, когато ние кажем. След това пак се обадих на собственика и му казах дали е удобно между 10-11 и каза ОК. После пак звъннах на служителя и му казах между 10-11 и малко преди да дойда той ще звънне. Като звънна се приготвих и отидох пред входа. Когато се появи звъннах на собственика и той се появи с ключовете: алелуя влезнахме. Казах им, че съм се опитал да звънна на номера от вратата на помещението с ел. таблото, а те ми казаха, че това не е тел. номер, а абонатен номер. Ха-ха-ха "Майтап бе Уили", а аз звънях и се оказа реален номер. Служителят снима и видя, че има място. Благодарих на собственика и чао, чао. После питах служителя дали може 15 кВ трифазен, защото за това съм кандидатствал. А той отговори, че трябва да проучи дали има възможност за такава мощност и после пита "Ама за какво ти е трифазен?" Казах, че имам електрически автомобил и да си го зареждам. Той отговори, че ги е проучвал, но не ставали още, например в сравнение с дизела... А аз като чух дизел и тотално изключих и не знам какво каза. Само му отговорих, че не съм я взел, че да съм на далавера. И така чао чао и ме гледаше вече с по-други очи. На другия ден преди края на работния ден петък получих известие, че има резултат от проучването. Като влизам с електрония подпис всеки път иска двойна проверка с изпращане на СМС, но сега нещо стана и натиснах бутона няколко пъти, а то прати няколко СМС с кодове. В крайна сметка не уцелих верния код няколко пъти и ми блокира потребителското име и ми изписа да отида в център за обслужване на клиенти. Така не разбрах решението.  В понеделник на обяд отидох до офиса им за обслужване на клиенти, а там 10-тина души преди мен. Изчаках 40-тина минути и накрая дойде моя ред. Служителката не успя да ми отключи потребитеското име – поредна греда. Но поне разбрах, че съм одобрен и каза, че в 99% се одобряват. Откакто подадох заявлението бяха минали 14 дни: браво.
Преди да отида до центъра за обслужване на клиенти си бях взел копие от нотариален акт и си бях попълнил заявлението за следвашата стъпка: Искане за сключване на договор за присъединяване:
electrohold.bg/documents/4427/%D0%97%D0%...B5%D0%BB_wjzUomb.pdf

Срок на изпълнение 30 дни. След две седмици им се обадих да питам до къде са стигнали и още не бяха готови. Тогава ги питах и за електронния подпис и ми казах, че съм ходил в центъра за обслужване на клинети и не ми помогнаха. Казаха ми, че ще се обадят на някой човек от поддръжката и ще бъде готово скоро. И наистина скоро имах достъп до потребителското си име с електронен подпис, но вече не ми трябваше, защото бях започнал не-електронната процедура. След още една седмица ми се обадиха да отида в център за обслужване на клиенти за сключване на договор. И си казах ур-а-а-а значи е готово и имам и елетромер само за 3 седмици и се чудех как не са ми поискали този път ключ за достъп до входа и кога ще си платя за до 15кВ.
Отидох на следващия ден и се оказа, че чак сега сключвам наистина  Договор за присъединяване на обекти на клиенти към ел. мрежата ЕРМ Запад. Като започва да тече нов срок от 30 дни за издаване на партида и монтиране на електромер. Направиха ми фактура и си платих 696 лв за мощност от 7 до 15 кВ. Изчаках 3 седмици и им се обадих и изведнъж казаха, че било готово. Мисля си, като е готово защо не ми се обадиха. Попитах ги „Ама електромер има ли?“ Ами не още, но трябва да отида до центъра за обслужване на клиенти да попълня заявление.
Отивам на следващия ден към 14 и нещо и ур-а-а, никой не чака на опашка, а аз ще съм следващия. Сядам и ми дават заявление да попълвам. Ама аз ли съм само собственика, носиш ли копие от нотариален акт. Ама нали съм ви го давал пак ли трябва? За щастие го намери в системата им и си го изпринтиха. Питат има ли изходящи кабели за връзка между електромера и гаража? Казах не още. Пита за точния ми телефонен номер, защото май липсвала една цифра. Аз си мисля заради това ли не ми се обадиха, че е готово, иначе по-предишния път ми се обаждаха. Дадоха ми абонатен номер. Срок на слагане на електромера е 7 дена. Казаха ми, че когато ми сложат кабели да отида пак при тях, да подам отново заявление, за да се свържат с бушоните към електромера и да го пломбират. Тръгнах си и скоро звъни номер, не го чух добре и докато вдигна, той престана за звънни. Обикновенно не връщам обаждания на непознат номер, но сега го направих и бинго служител от ЕРМ Запад. Каза, че са получили заявка за слагане на електромер и искат да минат преди Великден. Казах има още на следвашия ден да минат сутринта. Той попита „Има ли място къде да се сложи електромера?“  Казах му има. Отново странен въпрос: нали първия служител направи снимки и има данни, защо ме питат мен дали има място. Той отговори, че негов колега сутринта ще се свърже с мен. ОК.На другия ден по-точно вчера става вече 11 и никой още не ми беше звънял. Тогава звъннах аз и служителят: ама не се ли е обаждал и чакай малко. Затваряме и след малко другия ми звъни, че след 10 минути ще е на обекта. Приготвям се и отивам. Звънка и пита кой вход. Казах му и хоп идва. Питам го имаш ли ключове. Каза, че има, а аз стискам палци да са верните и ур-а-а-а правилните ключове. Влезнахме сложи електромера и подписах протокол. Най-после тази мъка свърши от 6-ти февруари до 13-ти април.
_______
Сега следващия етап е да се свържа с вас (eCars):
От гаража до ел. помещението има 30-40 метра. Значи ще ми трябва такъв трифазен кабел. От помещението с ел. таблата кабелите се спускат по една PVC тръба. Долу обаче минават през един друг гараж, който човека си го е затворил и не знам дали не трябва да му намеря собственика, защото кабелите излизат от неговия таван.  После мисля е лесно да се  прокара кабела до моя гараж и една станция от вас АЯ - 11кВ. Освен тази станция може ли и два контакта шуко. Като може да се монтира и кутия с бушони в гаража също. Колко ще струва тази услуга и оферта?
Харесано от: sweeper, Carl Zeiss

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 11 месеца 5 часа - Преди 10 месеца 4 седмици #6597 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Зареждане в домашни условия.
... Понеже от eCars са постоянно много заети, то наех друга фирма и резултатът е това:

Прикаченият файл 1_2023-05-25.jpg не е намерен

 

Прикаченият файл 2_2023-05-25.jpg не е намерен


Следващите снимки са от друг обект. Там не е гараж, а паркинг и контактите са видими извън моето място, поради което предпазителите са в кутия, която се отваря/затваря със секретен ключ:
 

Прикаченият файл 3_2023-05-25.jpg не е намерен


 

Прикаченият файл 4_2023-05-25.jpg не е намерен

Прикачени файлове:
Харесано от: sweeper

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 месеца 4 седмици #6599 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Зареждане в домашни условия.
Съвсем вярно - не успяваме с откликването - добре че си задействал и направил нещата - поздравления.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: Filbor

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.