Sidebar

26
Пет, Апр
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 10 месеца #1938 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Имам нужда от помощ. Не мога да намеря начин да видя оставащото време за зареждане и процента на батерията по време на зареждане. Пробвах какво ли не, но всичко изисква колата да е отворена и на контакт. На Канго при зареждане се изписва на дисплея и свети постоянно. Едва ли Нисан са по-ограничени от Рено.
Дайте едно рамо. :(

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца - Преди 8 години 10 месеца #1939 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Дали няма да е дори по-удобно да си метнеш LEAF приложението на телефона:
itunes.apple.com/us/app/nissan-leaf/id407814405?mt=8
или за Андроид ако ти е такъв - play.google.com/store/apps/details?id=co...phone.android.nissan

Ето и още едно приложение - www.leaflinkapp.com/

Те показват на телефона колко се е заредила колата и други информацийки.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1940 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Всичко е хубаво, само има една малка подробност. Всички приложения работят при активиран CARWINGS, а това за съжаление не мога да направя. Просто не може да се свърже и не става активирането.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1942 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.






Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1943 от k.i.
Отговор от k.i. по тема Nissan Leaf Бургас
Впечатляващи резултати ... и дневния и месечния!

Браво!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1945 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Реееедим едно блогче за целта :cheer:

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.

Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1946 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Nissan Leaf Бургас
Мали 4000 км. за 1 месец. Аз за половин година правя толкова. Евала:)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1947 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Дам, човек като "джитка" почти без пари, върти повечко километри.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1948 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Това е само на електричката. Имаме и още една семейна кола - дизел.Нейния пробег е чувствително по-малък - 30 хил. годишно

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца - Преди 8 години 8 месеца #1995 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Тази схема е достъпна само в САЩ. В България ще дойде, но ще е след време.

П.С.
Пропуснах да добавя цитат с коментара към който беше насочен моя коментар. На страница 3 беше, доколкото се сещам...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1996 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Опита ли да се свържеш чрез имейл с Каруингс? Според мен, докато автомобилът не започне да се предлага официално от Нисан дилъри, Каруингс няма да работи в страната...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1997 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Имам нужда от помощ. Не мога да намеря начин да видя оставащото време за зареждане и процента на батерията по време на зареждане. Пробвах какво ли не, но всичко изисква колата да е отворена и на контакт. На Канго при зареждане се изписва на дисплея и свети постоянно. Едва ли Нисан са по-ограничени от Рено.
Дайте едно рамо. :(


Само 2 начина има:
1. Физически да си в колата, стартираш и намираш с бутончето информацията на дисплея, която те интересува.
2. Каруингс - активиран в колата и с инсталиран на телефона софтуер можеш да провериш информацията. Често се бъгва, но е готино. Също така с Каруингс можеш да си включиш климатика на колата дистанционно и лятото да ти е хладно, зимата да ти е топло като отиваш да вземеш колата.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1998 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Ш

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.
Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Човече, не знам как караш, ама такъв среден разход е мечта! Явно имаш МНОГО лек десен крак. 11.3кВч/100км... Аз едва ги докарвам до 15.1 :sick: хахаха... Е, нежната половинка също кара колата (при всеки удобен случай се мята на нея) и допринася за средния резултат. Сега не се учудвам от разстоянието изминато с 100% батерия, което си споменал в предишен коментар.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #1999 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Категорично съм с 3,3 kW зарядно. Ще помоля Теодор за помощ - за нула време ще ми спретне една станция. Колкото до зарядното - оригиналното за шуко пише че поддържа зареждане level 2 - на 240 волта. Ама у дома явно зарежда на 16 А и затова е бавно. А ако сменя предпазителя на таблото с 32 А? Ще има ли промяна?

evseupgrade.com/?main_page=products_all

Тук се продават подобрени зарядни, които се включват в домашния контакт. Не искам да говоря наизуст, но мой познат има такъв с 20А и колата се зарежда за около 8 часа от 5 до 100%. "Бабешките" кабели, както ги наричат, отнемат 12-13 за същия заряд. Те са направени така, че да не създадат проблеми с домашното ел. захранване...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #2001 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас

peposhi писа: Ш

nio писа: Малко интересно инфо. Преди няколко дни имах вызможност да направя едно по-продылжително пытуване с Лииф. При потегляне показа 164 км заряд, но напредване на километрите нещата се промениха. При половин батерия бях минал 90 км и оставаха още 94. При това обырнете внимание на средната скорост! След две междинни зареждания за по час-два успях да измина в този ден общо 245 км.
Между другото днес става един месец от регистрацията и за това време сым изминал 4082 км.


Човече, не знам как караш, ама такъв среден разход е мечта! Явно имаш МНОГО лек десен крак. 11.3кВч/100км... Аз едва ги докарвам до 15.1 :sick: хахаха... Е, нежната половинка също кара колата (при всеки удобен случай се мята на нея) и допринася за средния резултат. Сега не се учудвам от разстоянието изминато с 100% батерия, което си споменал в предишен коментар.


Амперата с 90 км/ч до Бургас и обратно прави 12-13 кВч/100 км :) В никакъв случай не съм най-бавния на пътя :) Има фъндък да го докарам и до 11 кВч без проблем, но нямам нерви да се влача с 80 км/ч :)
Разбира се, като си карам в района на сл. бряг / несебър съм винаги на спорт и изобщо не гледам разхода на киловати :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 8 месеца #2002 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас

earendil писа: Амперата с 90 км/ч до Бургас и обратно прави 12-13 кВч/100 км :) В никакъв случай не съм най-бавния на пътя :) Има фъндък да го докарам и до 11 кВч без проблем, но нямам нерви да се влача с 80 км/ч :)
Разбира се, като си карам в района на сл. бряг / несебър съм винаги на спорт и изобщо не гледам разхода на киловати :)


Хмм, предполагам по-високите средногодишни температури и климатът в България оказват влияние (освен човешкия фактор) специално при Нисан Лийф, защото батерията е без система за температурна регулация като i3, например. Тестовият ЕА беше със среден разход над 19кВч/100км, а има собственици на Лийф във местния фейсбук форум с 12/100, макар и единици.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #2015 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Nissan Leaf Бургас
Да питам - трябва ли контакта да е заземен за да се зарежда колата със зарядното за домашни контакти?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 7 месеца #2018 от peposhi
Отговор от peposhi по тема Nissan Leaf Бургас
Задължително!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 6 месеца #2021 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Здравейте! Отдавна не съм се включвал, тук по морето лятото определено не е отпускарски сезон... ;)
От постовете по-горе се създава малко грешно впечатление за автомобила, който използвам. Този разход от 11 кВт на 100 км е най-ниския който мога да постигна, без да се влача и да създавам предпоставки за ПТП. Иначе нормалния ми разход през летния сезон се движи около 13-14 кВт за 100 км. Все пак в името на рекорда при много нежно шофиране по равнинен път съм падал и под 9 кВт за 100 км.
Между другото Лиифа вече е на повече от 12 х.км. Върви и върви и върви.... :cheer:
Харесано от: drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 6 месеца #2026 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Всичко това е чудесно.. само да помоля и теб да отделиш 10 мин, да отвориш куплунга и да снимаш къде и какво съпротивление е сложено...., че още не моге да ползвам зарядната на Гурко..
В бургаските молове успя ли да уредиш зареждане?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.