Sidebar

15
Чет, Ное
3 Нови блога
Привет от форума на eCars.bg

Някои хора харесват, други все още не разбират, а трети не си падат по електромобилите. Теб какви електромобилни теми те вълнуват? Имаш ли вече електромобил, планираш ли да си купиш скоро, какъв точно търсиш? Вероятно ще намериш отговори във форума или пък можеш да помогнеш на някой съмишленик да открие такива. Айде, приятно ;)

× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Зов за ПОМОЩ! Американски LEAF

Преди 4 седмици 14 часа - Преди 1 седмица 2 дни #4556 от lopche
Привет на всички електрико-любители! От скоро съм част от групата - горд собственик на Nissan Leaf 2014г. Всичко е супер и от колата съм повече от доволен, НО колата е американка и съм поредния случай (четейки бездънния нет) на внесен американски Лийф БЕЗ SD карта...
Борих се по всички бъзможни канали, включае да се опитам да я поръчам през Нисан София, откъдето казаха, че освен, че струва $1000, не могат да поръчват части за американски VIN-ове.......

След дъъълго блъскане на главата в стената и мноого четене, прибегнах до закупуване на софтуер и хардуер за декодиране/отключване на всички модели навигации за японски явтомобили (включае за миличкия LEAF). Комплекта струваше 10 торби с пари, поръчах го от Русия, което само по себе си представляваше безумен риск и все пак дойде И РАБОТИ :woohoo: Отключва и заключва карти за нисана без проблеми. Да обаче - освен безумното кодиране на картата, към навигацията и кретанското заклчючване на файловата система на картата, която японците са направили, се оказва че И версията на програмата има значение :pinch: , респоктивно, картата трябва да бъде копирана от точно такава версия, каквато е моята навигация - ерго от Американска...

Дългото писание в заключение - сърдечно моля, ако някой от Вас притежава американски LEAF (с навигация), или познава някой, които има, МОООЛЯ за 10 минути с колата, за да мога да копирам картата...

Сърдечно благодаря предварително!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 седмици 2 дни #4565 от rrumpe
Отговор от rrumpe по тема Зов за ПОМОЩ! Американски LEAF
Честито, със здраве да си я караш:)
Ако никой с американски лийф не отговори можеш да помолиш някой, който продава такъв да ти услужи. Потърси в сайтовете за продажба на коли.
Или ако не намериш карта, помисли за подобен вариант:
www.ecars.bg/forum/Nissan-LEAF/314-navig...-audio-na-us-leaf-sl

Преди 1 седмица 2 дни #4663 от lopche
Отговор от lopche по тема Зов за ПОМОЩ! Американски LEAF
Малко нова имформация - оказа се, че не е задължително колата да е с 4 камери и реално същото оборудване, за да бъде същата версия софтуера - видях една тема в английски форум и грешката е същата, като при мен, като оборудването на колата е доста по-различно.

Та накратко - нова молба: Ако имате време и желание, извадете си SD картата (зад капачето, зад екрана) и рестартирайте колата - ако случайно, в дясно, ви изпише "NAVI-1: 064" моля обадете се!

Благодаря предварително!

Създадено с Kunena форум