Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Citroen C-ZERO/Mitsubishi i-MiEV/Peugeot iOn теми, коментари и мнения.

Mitsubishi i-MiEV

Преди 9 години 3 месеца - Преди 9 години 3 месеца #1614 от Dyulgerov
Mitsubishi i-MiEV е пусната от Dyulgerov
Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 3 месеца #1615 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Mitsubishi i-MiEV

Dyulgerov писа: Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .


Въййй, ма защо си трайкате вий бре Дюлгеров :lol:? Бива ли тъй да държите на тъмно електромобилната общност по такива светли въпроси?

Ще помогне и още как банка да се оборудва с електромобили, пък ако му се врътне и един подобаващ PR на положението идеално ще стане :cheer:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4733 от Georgi Dyankov
Отговор от Georgi Dyankov по тема Mitsubishi i-MiEV

mumojem писа:

Dyulgerov писа: Преди няколко дни едно "пиленце" ми каза, че Прокредит банк били поръчали Mitsubishi i-MiEV за служебни автомобили. Щяли да са доставени за около 8 месеца. Дали е вярно ще покаже времето, но ако е така ще е добре за популяризирането на ел. автомобилите :lol: .


Здравейте, интересувам се от някакво мнение за Mitsubishi i-MiEV , защото смята да си купувам такова ЕПС.
Интересува ме има уред, който да показва колко е дистанцията до изчерпване на батерията - до следващо зареждане ?
Колко струва като нов акумулаторът и ?
Може ли колата да се зарежда на AC станция Тип 2 до 22 kW с кабел Тип 2 към Тип 1 и за колко време ще се зареди на 100 % ?
Разпитва за да посъбера малко повече информация за превозното средство.

Предварително благодаря

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4734 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Mitsubishi i-MiEV

Georgi Dyankov писа:

mumojem писа:
Здравейте, интересувам се от някакво мнение за Mitsubishi i-MiEV , защото смята да си купувам такова ЕПС.
Интересува ме има уред, който да показва колко е дистанцията до изчерпване на батерията - до следващо зареждане ?
Колко струва като нов акумулаторът и ?
Може ли колата да се зарежда на AC станция Тип 2 до 22 kW с кабел Тип 2 към Тип 1 и за колко време ще се зареди на 100 % ?
Разпитва за да посъбера малко повече информация за превозното средство.

Предварително благодаря


Здравей,
и аз напоследък взех да се замислям за подобен автомобил - Citroen C-ZERO/Mitsubishi i/Peugeot iOn . Намерих в ютуб един канал на човек, който има Peugeout iOn и има доста видеа - тук

Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4735 от murry
Отговор от murry по тема Mitsubishi i-MiEV
Нямам опит с модела, но след преглеждане на Wikipedia статията:

Зареждането от празно до пълно през AC би трябвало да отнеме около 7 часа на 230V. Има Chademo възможност да зареди за около 30 минути, което е готино.
Ако говориш за толкова range остава на колата - всеки електромобил го пише това като се качиш в него и го запалиш. Както на конвенционалните автомобили, ще променя тази цифра според стила ти на шофиране и консумацията в последните километри (т.е. ако се качиш на магистрала и караш със 120 ще намали оставащия range в рамките на няколко минути). На тия работи им казват "guess-o-meter", защото смята ориентировъчно колко заряд остава в батерията и ти пресмята колко горе-долу ти е консумацията и така ти показва оставащите километри.
Харесано от: Georgi Dyankov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 4 месеца #4740 от Венелин
Отговор от Венелин по тема Mitsubishi i-MiEV
Здравейте
Карам същата кола но с емблемата на Пежо....
Има доста точен " горивопоказател" и допълнително намаляващо число на километрите които може още да се изминат.
На останалите въпроси са ви отговорили вече....

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.