Sidebar

26
Нед, Май
1 Нови блога
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Белият лебед на Вальо

Преди 1 месец 3 седмици - Преди 1 месец 3 седмици #5415 от ElectricCarMan
Отговор от ElectricCarMan по тема Белият лебед на Вальо
Storage % на литиевите батерии е 40-50%. Аз лично моя го оставям на 55% защото от време на време се включва сам да дозареди 12 волтовия акумулатор.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 месец 2 седмици #5458 от betaserk
Отговор от betaserk по тема Белият лебед на Вальо
Здравей, супер ти е колата и дано и аз се вредя да си купя една, имам само един въпрос ако може, за колко време се зарежда от контакта 220 V, рових в нета, но не намерих инфо.

Преди 1 месец 1 седмица #5473 от Касъклиев
Отговор от Касъклиев по тема Белият лебед на Вальо

betaserk писа: Здравей, супер ти е колата и дано и аз се вредя да си купя една, имам само един въпрос ако може, за колко време се зарежда от контакта 220 V, рових в нета, но не намерих инфо.

Здравей,

да ти кажа честно не съм засичал с точност. Активирал съм таймера и я оставям да се зарежда нощта след 23:00 до 07:00. Ползвам и режима, който предпазва батерията като я зарежда до 80%. Само петък и събота вечер съм направил да се зарежда до 100%, защото почти всеки уикенд пътувам до някъде и ми трябва 100% батерия :).

Иначе моята е с 3.5кВт часа бордово зарядно т.е. с повече от 3.5кВт за час и да искам не мога да зареждам. Г/д 20кВт/часа ми е използваемият обем на батерията т.е. това в идеалният случай означава 20/3.5 часа зареждане от 0 до 100 %. Или около 6 часа :)

Създадено с Kunena форум