Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Renault Twizy теми, коментари и мнения.

Измерване на Twizy зареждането с енергомер?

Преди 10 години 16 часа - Преди 10 години 16 часа #1047 от mumojem
Точно навреме я пускам статистиката, че си видях сега ми е излязла сметката за тока в нета:

За 30 дневен период ми е 9.04 лв (50 стинки за крушките, та за туизито са към 8.50 лв вероятно. Връзва се с това. че зареждам средно по 3 кВтч на вечер, по 10 ст. > 30 ст. на вечер > по 30 дена > към 9 лева.

Значи това е при мен положението - зареждам вечер за 30 ст. и на другия ден имам към 30 км с тях си покривам спокойно. Правил съм и по 40, което си е точно половин батерия при икономично каране или 2/3 от батерията при ръчка.

Всъщност много не карам икономично, за да виждат как върви електромобил яко, че не искам да оставям впечатление как се влачели тия на ток :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 8 часа #1048 от firesword
Еee mumojem, страшни числа си извадил. Благодариме за труда. Много е показателно.
Имам предложение да теглиш една колона, колко квч се пада на процент от зареждането.
Примерно за първи ред 57%-7% - заредил си 50%.
3.2квч/50 = 0.064, и така ще видиш кога ти е най-икономично зареждането.
Същото може да се направи и за времето - колко мин е 1%. Там ще се наблюдава/сравни бързината на заряда.

Мисля, че тези числа мога да се завъртят още някак да се изкарат интересни данни....

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 6 часа #1049 от mumojem
Па колко му е, ще врътна още някоя и друга колона :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1062 от nio
Браво, чак сега видях тези данни. Супер. :cheer: От вчера и аз меря зарежданията, ще пробвам със и без удължител, с различни дължини, да видим има ли загуби.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1065 от mumojem
Днес ще допълня малко табличката и мисля малко да пробвам зареждане директно от контакта също за да видя дали има разлика. Под пробвам имам предвид, че старият Бенз ми закрива контакта и Туизито не стига до него, което налага използване на удължител. Та имам тук едно приятелче ще помогне да изкараме друг контакт по към вратата, да може да се включва директно. И за някакво електромерно табълце или стенно устройство си мисля, да може да автоматизирам нещата - това тепърва ще проверявам с Теди от А1 Еко какво и как ще се слага.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1072 от stasos
То хубаво ще изкарате контакт,но каква е разликата от нов контак и удължителя.Метража пак си се трупа.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1073 от mumojem

stasos писа: То хубаво ще изкарате контакт,но каква е разликата от нов контак и удължителя.Метража пак си се трупа.


Поне да не се мотае това черво из краката ми и около колата, барабар с енергомера включен в него – веднъж да взема да го забравя и като мина отгоре му и е фитка :lol.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: stasos

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1082 от nio
Вече и аз имам резултати от измерване на зареждането на Туизи. За разлика от администратора, при мен измерванията са за пълно зареждане, тъй като в повечето случаи така зареждам вечер у дома. Всички зареждания са повторени по три пъти с цел максимално точни резултати.
3%-100% - 6,56 кВт
0% - 100 % - 6,76 кВт.
При нощна тарифа 10,4 ст. с ДДС това са 70 стотинки за пълно зареждане нощем.
При дневна тарифа 18,4 ст. с ДДС това е 1,24 лв за пълното зареждане. Цените са за битови абонати на ЕВН.
Таймера който си купих е с цена 19,99 лв. При разлика в пълно зареждане от 54 ст. дневна спрямо нощна енергия, инвестицията в таймера ще се избие след около 40-45 зареждания./все пак не всеки път зареждам от 0%/, тоест за два месеца. Супер, купете си таймери и зареждайте само нощем! Според мен има смисъл. От месец ползваме таймерите на всички електроуреди у дома, и забележете сметката ни за ток падна с 42% при съпоставимо потребление / не се отопляваме с ток/.
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1083 от mumojem
Охооо, как сме на другия край, не администраторе :lol:

Друго си е да си мернеш, а? :whistle:

Ето че се потвърждава, че взима около 6.8 кВтч реални за цяла батерия (използваемият капацитет е 6.1 кВтч, което дава около 10% загуби).

Това е, хора, разход 70 ст. или 1.25 лв за една батерия!

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1086 от nio
Имам и снимка, забравих да я публикувам преди малко.


Добре съм, благодаря!
В момента тествам зареждане с помощта на удължител. За да са съпоставими резултатите направих два абсолютно еднакви удължителя, от еднакъв кабел, с еднакви щепсели и контакти, с дължина 10 м и 25 м. Резултатите са изненадващи за мен, но ще ги пусна след като ги повторя за да съм убеден в достоверността им. Ще се изненадате и вие, убеден съм. Скоро!
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1088 от firesword
Иха и на мен ми стана супер интересно! С нетърпение чакам информацията от зареждането през удължителите!
И аз ползвам нощната тарифа - всичко у нас е с отложен старт - пералня , миялна :)
Колкото до зареждането с таймер, навремето като тийнеджър ползвах такъв да си зареждам батериите, защото
зарядното не спираше само като са готови :) След това го подарих на един колега, който си беше направил няква сложна система на бойлера, част от която включваше да му се пуска бойлера малко преди да стане за да е топъл за сутрешния душ :lol:

Поздрави и благодаря за споделянето! Успех!

П.С. - сайта се скапа съвсем. Всички DNS сървъри ми казват изведнъж, че тоя домейн ecars.bg го няма !? Накарах го да ми се отвори като си добавих ръчен резолв към IP адреса на доставчика, но предполагам, че другите още не го виждат?

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1089 от nio
Ще споделя с вас, дано не ми се смеете...
Купих още два таймера, единия ще го сложа на бойлера, така че да може да се включва само на нощна тарифа. Другия е за парковото осветление в комплекса, в който живея. Таймера ще се комбинира със сензори за светлина и движение, за да може лампите да работят само в определено време и само при движение. Колегата спомена по-горе за бойлер, и реших да ви кажа. B)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1090 от eltransbg
ми ти после ще сложиш и фотоволтаици...
А до колкото разбрах последното в тази мода е бойлер с двоен нагревател - един от мрежата и един от фотоволтаика.
Изпитанията са минали и от скоро Елдом ще почнат да го предлагат на пазара (дано не се сметне за реклама - не работя там ;) )

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1091 от mumojem
Ааа няма грижи, даже е полезно инфо :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1095 от nio
По въпроса с фотоволтаиците - имам разработен проект за захранване на цялото ми жилище от слънчева и вятърна енергия. Направи ми го Теодор от А1 Еко от Исперих. Събирам пари и скоро ще вържа всички общи части на комплекса ни и на моята къща. А ЕВН ще останат само резервна мощност, системата е проектирана с батерии за нощно захранване. Доста е интересна, предвидено е над 20 % от енергията да идва от вятъра, все пак живея на брега на морето и духа доста често. Проучвам въпроса за поставяне на двупосочен електромер. Ако ЕВН се съгласят, а по закон са длъжни, ще ми отпаднат батериите, а с това и около 1/3 от цената на системата. Денем върти електромера в едната посока и подавам ток, нощем си дърпам от мрежата.
Караваната също е измислена, но там е по-сложно. Батериите са доста тежки и решихме да сложим литиеви, въпреки по-високата цена.
PS. Не му е много мястото на този пост тук, може администратора да го премести ако реши.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 9 години 11 месеца #1098 от mumojem
Ох, с тези местеници, по-добре да не го пипам, че нещо от местеното се повреждат темите. Нека седи, пък ние ще продължаваме да си говорим за Туизи тук. За този проект и всякакви такива ще видя какво имаме като раздел или категория, ако не ще създадем, защото това тепърва започва да се развива с ВЕИ енергията.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 4 години 2 месеца #5893 от Димитър
Отговор от Димитър по тема Фотоволтаици??
С волтаици зааряд на литиево йонни аккута.....не е добре. БМС ако те издъни 1000% е сигурно ...пакета почва да гори и къщата също. Разбери се с ИВН да изхвърляш и после да си го вземаш....при мен е така имам около 24 бр 240 Ватови панела с мрежов инвертор на фирмата САЙ. Работи перфектно. Ако не си купил аккута ...замисли се.
Поздрави Димитър
Хасково

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.