Sidebar

16
Вт, Апр
× Ако всеки каже по нещичко за себе си, след като се регистрира, ще си имаме нещо като приветствена книга. Пишете в нея :)

Забелязано по пътищата

Преди 5 години 6 месеца #4543 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Забелязано по пътищата
Миии като цяло може да влезе в Законови, хем че не е супер и за там - трябва да огледам :cheer:

Иначе, няма нищо уредено официално, няма правила, няма санкции. Засега се разчита на благоразумие.

Но давам един интересен пример. На паркинга на Била до България Мол има зарядна станция. Бяла е, едва ли говори нещо на повечето хора и до миналата седмица на двете места пред нея постоянно имаше ДВГ коли. За моя изненада отивам преди 4-5 дена и по пътя си мисля дали ще е блокирана, че ми беше удобно да заредя малко докато напазарувам (последното е важно поне за мен, защото идеята на магазина е такава, да се ползва от клиенти - важи и за всеки друг обект с подобна инвестиция). И какво да видя - празно. Но си имаше причина - местата бяха боядисани в зелено с маркировка, че са за зареждане на електромобили.

Оттогава са свободни - хората очевидно се въобразяват. ОК, един път видях паркирано там Porsche и още един път имаше кола на едното място, но шофьорът беше вътре. Като цяло се радвам много, че има съобразяване и вярвам, че ще продължи да е така.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4544 от Voltt
Отговор от Voltt по тема Забелязано по пътищата
Благодаря за бързия отговор! Значи има още какво да се регламентира вероятно. Аз имах предвид естествено означени и боядисани ( мисля в червено или зелено според случая ) и заети. Понеже едва ли някой от охраната или служебни лица ще имат мерак да се разправят с "жипаджийте"...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4545 от Voltt
Отговор от Voltt по тема Забелязано по пътищата
Благодаря за бързия отговор! Значи има още какво да се регламентира вероятно. Аз имах предвид естествено означени и боядисани ( мисля в червено или зелено според случая ) и заети. Понеже едва ли някой от охраната или служебни лица ще имат мерак да се разправят с "жипаджийте"...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4546 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Не е уредено. Нито тук, нито в Щатите (гледайки по щатските EV групи).

Там му казвам да си ICEd (от Internal Combustion Engine).

И си е част от живота...

В България хората спират на места за инвалиди. Електромобилите са осезаемо доста по-надолу в моралната стълбица на хората и ще мине бая време :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 6 месеца #4548 от Voltt
Отговор от Voltt по тема Забелязано по пътищата
Да, за съжаление си е абсолютно вярно за оценката на електроколите у нас:( все пак в Германия или Франция например едва ли толкова безцеремонно паркират на такива места,
но както казвате това си е част от живота...остава да се надяваме да имаме късмет като зареждаме, не че е чак толкова масово явление, но си има място

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4573 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Напротив, навсякъде се случва на местата за ел. автомобили да спират други коли - във Виена съм виждал Кайени точно като при нас.

Да не забравяме, че за повечето хора сме некви еко-веган-мекокитковци :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4692 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Забелязано по пътищата
Интересно, но откакто сложихме знак за зареждане на станцията на Била и най-вече като боядисаха местата в зелено, определено има съобразяване - случва се рядко да видя някой да е спрял - но е факт, че хората се съобразяват дори при претъпкан паркинг.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4714 от Carl Zeiss
Отговор от Carl Zeiss по тема Забелязано по пътищата
Вчера на Метро във Варна двете зелени места бяха "обсебени " от НЕ електрички ! За момент се замислих, ако бях с EV и трябваше да зареждам как бих се почувствал !

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4715 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Лесно - носиш си 5 метра кабел и ги запушваш :)
Харесано от: Voltt

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4763 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Забелязано по пътищата
Ако не се лъжа има 3 в София в момента, какъв е шанса 2 една до друга :D
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4766 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Тази електрическата ли е? Че не се вижда много като зуумна :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4767 от shoyl
Отговор от shoyl по тема Забелязано по пътищата
Да, има надпис electric долу в дясно

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4768 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Множат се Кони-те :)

Между другото стикерите за електромобили са вече до номер 702 (поне една от EMCA i3-ките е с такъв номер). Моя стикер е 338 и е от м. Март тази година - това са си близо 400 автомобила за 7-8 месеца :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4769 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Забелязано по пътищата
Лятото ми де наложи да паркирам в зелена зона, в София, до СУ. Попитах човека с билетчетата как се процедира с електричките, защото за 10 дни в България няма да се регистрирам в общината. Той попита в централата и в моя случай нямаше проблем да паркирам без стикер за електричка според правилата за ел.коли.
Може би не е лошо да се поиска ел. колите да са със спесифична регистрация като тук в Норвегия(EL, EK, EV), съобразено с нашите закони за тегистрация.
Харесано от: mindfreeze, murry

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4771 от murry
Отговор от murry по тема Забелязано по пътищата
Ти пък... така как ще ме псуват на "тъпа майна" или "нагъл шоп"? :D

Готино е, че са проявили разбиране за ситуацията. Иначе стикерите се вадят лесно. Сега, защо трябва да се "подновяват" всяка година не знам, но не мисля, че дори да не го подновяваш ще изгубиш някаква привилегия.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 5 месеца #4773 от sorcererals
Отговор от sorcererals по тема Забелязано по пътищата
Ахахахаха. И ти си прав.
Иначе да, голямата привилегия. Аз бях тръгнал да си купувам билетче, но човека се оказа “в час” с електричките и сам повдигна въпроса за стикера. Та стана дума, че за 10 дни в България няма да си губя времето за стикери, по-лесно, бързо и евтино ми е да си платя, а той взе, че ме изненадА и попита в централата, а те влязоха в положение. И те така
Дееба и наглата норвежка майна :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 3 месеца #6244 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Забелязано по пътищата
Какво ми се мярна вчера по варненските пътища:
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 3 години 2 месеца #6253 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Забелязано по пътищата
И такива животни имало:
 

Днес забелязах и един ID.3 да си пърпори тихо по нашите улици, но не успях да го снимам.
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 2 години 4 месеца #6461 от kirq4e
Отговор от kirq4e по тема Забелязано по пътищата
Може би първата Dacia Spring (поне първата, която срещам)

 
 
 
 
 
 
 
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 1 година 8 месеца - Преди 1 година 8 месеца #6518 от Filbor
Отговор от Filbor по тема Забелязано по пътищата
Бях само чувал истории как си зареждат електричките от терасата. Но сега вече го видях с очите си.
От 2 или 3 етаж над партерния опънат кабел, който влиза в купето през десен заден прозорец.
Вътре в колата се прави прехода Шуко към Type2. После кабел Type2 излиза през предния шофьорски прозорец и се свързва с колата.
Разбира се кабелите са притиснати в горната рамка на прозореца със стъклата.
Нощно зареждане, за да се използва нощната тарифа.
Следователно и ...   нощни снимки и не са 100% ясни:


Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.