Sidebar

28
Чет, Мар
× В 'разгърнат вид', всичките електрически джаджи за зареждане би трябвало да наричаме зарядна инфраструктура.

Какво стана с "общинските" зарядни станции на ChargePoint?

Преди 5 години 10 месеца #4103 от murry
Миналия уикенд бях около Ал. Невски и забелязах отделено паркомясто и зарядна станция на ChargePoint (от тези, които преди години имаше PR, че са безплатни за ползване и ги разположиха по центъра).

Обаче капачето й не се вдигаше и пишеше, че за да я unlock-неш трябва да посетиш mychargepoint.eu. Само дето сайта го няма вече.
Фирмата, която пише, че го е инсталирала също не успях да намеря нищо за нея.

Какво се случи със схемата?

Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4105 от mumojem
Шъ предложим на общинъта да ги заменим с eCars-ки зареждачки. Може да се получи нещо.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4106 от murry
Ако не стане свиркай да правим гол протест. :D

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4107 от firesword
До колкото помня тея зарядни бяха обикновено шуко, и цената беше около 50ст на КВ.
И просто спряха в един момент, и куче влачи рейс.....

НАЙ-ДОБРЕ да се сменят с Ecars-ки! и аз съм ЗА! :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4108 от mindfreeze
Пак някой е взел едни пари и е отбил номер.
Аз никога не съм виждал да работят тия зарядни и като цяло всичко в България свързано с ChargePoint и FULLCHARGER ми се струва като измама. Имат 2-3 фалшиви сайта и постоянно усвояват пари по разни проекти за зарядни станции, които после не работят. Газпром от години имат бързи зарядни от FULLCHARGER и никой не може да ги ползва. Устройства за десетки хиляди левове си събират прах.

Това май е техен проект (сигурно този за Газпром). eeagrants.org/project-portal/project/BG10-0022
Проекта се брои за успешен, защото за € 208,523 са успели да осигурят временна работа на 4 циганина - "4 temporary jobs for Roma people created."

Иронията е, че в навигацията на колата ми има зарядни САМО от FULLCHARGER и естествено нито 1 не работи, но колата постоянно ми показва къде е най-близката фалшива зарядна станция и не знае за нито 1 истинска.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4109 от mumojem
Това с колите мисля, че е на ниво TomTom - преди години идва една мадама (нашенка) от централата в Англия, пък май беше обикаляла страната да гледа станциите. Но да, трябва да се промени - ще потърся контакта да видим. Поне това зная за TomTom.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4110 от mindfreeze
Със сигурност е от ТomTom. Има доста хора в нета, които се мъчат ръчно да добавят станции (понеже навигацията е на sd карта), но не съм видял някой да успее все още.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 5 години 10 месеца #4111 от eltosho

mindfreeze писа: ...
Tова май е техен проект (сигурно този за Газпром). eeagrants.org/project-portal/project/BG10-0022
Проекта се брои за успешен, защото за € 208,523 са успели да осигурят временна работа на 4 циганина - "4 temporary jobs for Roma people created."
...


Хмм, след като тия зарядни са правени само за усвояване на едни пари, дали може някъде да се подаде сигнал, че изпълнителя е измамник?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.