Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 10 месеца #1841 от nio
Nissan Leaf Бургас е пусната от nio
Здравейте на всички!
От вчера на територията на Бургас се подвизава нов-новеничък Нисан Лииф. Черен е, и в момента кротко очаква регистрацията си. B)
Колата е европейска спецификация , закупена е от Германия заедно с батерията и даже е на лизинг през българска компания.
Ще бъде собственост на фирмата, в която работя - АЛБИЦИЯ БУРГАС. Това е една от големите озеленителни фирми в града, която притежава още един електромобил - Рено Туизи. То също се е подвизавало доста из този форум. Сега е ред и на новия Лииф.
На всички желаещи ще предоставя допълнителна информация относно колата, а с началото на употребата и още много данни. Така че питайте, ако нещо ви интересува.

Прикачени файлове:
Харесано от: mumojem, firesword, drtrifonov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца #1842 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Честитооооо - ще го изкараме в едно блогче новото "уисте" :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца #1843 от firesword
Отговор от firesword по тема Nissan Leaf Бургас
Здравей nio, все по рядко пишеш на форума, а винаги те чета с интерес :)
Голямо ЧЕСТИТО за Нисанчето. Със здраве да го караш, и най-вече безаварийно и с удоволствие.
Много се надявах, някой да сподели впечатления от първа ръка тук във форума. Това е една наистина
забележителна кола.
Поздрави и в очакване на отзиви :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца #1845 от petko_voyvoda
Отговор от petko_voyvoda по тема Nissan Leaf Бургас
Здрасти, нио, поздравления и от мен :) Не ни щади и ни заливай с всякакви данни, които ти хрумнат, както и снимки и видеа :woohoo: Миналата година лятото бях засякъл туизито на къмпинг "Делфин", дано скоро засека и Лийфа :P Преди няколко дни успях да видя за пръв път на живо якото нисанче в София - на паркинга на "Дейзи" в жк "Изток". Компания му правеха и два Приуса - явно служителите се "електрифицират" мощно :whistle: Както и да е, още веднъж - честито, със здраве да си го караш :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца - Преди 8 години 10 месеца #1846 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
За съжаление почти не ми остава време да пиша. Доста ми е натоварено в работата. :( :S
Колкото до Нисан-а днес или утре ще го регистрират и ще мога да си го карам. А ако и вие искате да го покарате заповядайте в събота 30 май от 10 часа пред Свободния университет в Бургас. Ректора организира електромобилно събиране - поканени са Тесла, Пежо Йон, Рено Канго и Туизи и Нисан Лииф - с любезното съдействие на Омникар Ауто, както и електроскутери от Вромос, електровелосипеди, триколки и един електро камион. Ще има възможност за тест драйв на представените електромобили от Омникар, оферти, промо цени, както и много инфо. Предполагам че и останалите автомобили ще могат да се покарат или поне да ни повозят :cheer:
След това е предвиден семинар на тема електромобили и практическите ползи от тях, както и плюсове и минуси - в аулата на университета.
ВСИЧКИ ЗАИНТЕРЕСОВАНИ СА ПОКАНЕНИ!!!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца #1847 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Чудесно, може да дойде и един електромобил мутант (с генератор). Надявам се няма да ме анатемосате :) :) :) :) Дано намеря време :)
Харесано от: mumojem

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 10 месеца #1848 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас

earendil писа: Чудесно, може да дойде и един електромобил мутант (с генератор). Надявам се няма да ме анатемосате :) :) :) :) Дано намеря време :)


Е ти имай късмет да не дойдеш :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1854 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас

mumojem писа:

earendil писа: Чудесно, може да дойде и един електромобил мутант (с генератор). Надявам се няма да ме анатемосате :) :) :) :) Дано намеря време :)


Е ти имай късмет да не дойдеш :lol:


За мое огромно съжаление, ще ми е абсолютно невъзможно да дойда. Щеше да е чудесно да се запознаем накрая.

Но колегата Nio , рано или късно ще мине през паркинга ми да позареди като е в посока Слънчев бряг :) (и да сподели нормално ли зарежда на паркинга на Гурко) :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1855 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Вчера заредих на Гурко за пръв път, но за малко. Батерията беше почти пълна. Все пак зарежда без проблем около час и 40 мин. до 100 %.
За съжаление още не мога да подкарам Нисанчето, не можаха да го регистрират в четвъртък, а пък в петък КАТ Бургас не работеше с клиенти.
Стандартно колата дойде с кабел за зареждане шуко, като на Канго. Имате ли идея от къде мога да се снабдя с кабел по евростандарта, така че да зареждам от седемпинова букса? И най-важното - ако зареждам от нея, по-бързо ли ще бъде? Или зависи само от станцията?
Дайте малко разяснения, че съм незапознат. :(

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1856 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Ще е малко по-бързо - 3.3 кВт (от шукото обикновено е 2 кВт). Кабелът на LEAF обаче е с 5 пина (Тип 1) и трябва дру - 7 пинов Тип 2 щепсел за станцията.

Най-добре е да си вземеш такъв като на Пепи с амперата от Бургас - виж тази тема (стр. 7) - на него му е излязъл $130, но това е доста добра цена и може да го помолиш да вземе и за теб един.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1857 от rEVolution
Отговор от rEVolution по тема Nissan Leaf Бургас

mumojem писа: Ще е малко по-бързо - 3.3 кВт (от шукото обикновено е 2 кВт).


На всеки нормален Шуко контакт е написано 220V/16A, което ще рече нормална максимална мощност 220х16=3520. По книгите го закръглят на 3,6 кВт, а за сигурност някъде го пишат и 3,3 кВт.

Каква е причината да зарежда от шукото на 2 кВт?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1858 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Причините са различни. Едната е, че наистина пише, но при измерване сме установили, че рядко надхвърля 13А при зареждане. Друга причина е, че при някои електромобили, като Opel Ampera, контролната електроника на колата ограничава зареждането на 230V до 10А. При Рено Туизи и Канго ЗЕ положението е същото - Туизи се зарежда за 3.5 часа - батерията е 7 кВтч, лесно виждаш, че зареждането става с мощност 2 кВт. При Канго ЗЕ за 20 кВтч да заредиш в батерията взима 10 часа, сметката пак е ясна. От сините шуко контакти на зарядните станции може и да докараш 16А в продължение на няколко часа, но от битовите не се получава особено.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1859 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
В инструкциите на Лииф пише, че при повишаване на температурата на контакта електрониката ограничава мощността на зареждане. Може би това е причина? Домашния контакт доста се загряваше от Канго. Но не и от Туизи. А зареждаха с еднаква мощност.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца - Преди 8 години 9 месеца #1860 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: В инструкциите на Лииф пише, че при повишаване на температурата на контакта електрониката ограничава мощността на зареждане. Може би това е причина? Домашния контакт доста се загряваше от Канго. Но не и от Туизи. А зареждаха с еднаква мощност.


Точно по тази причина инженерите на Opel са решили да ограничат заводски амперата до 10А на 220V зареждане, за да елиминират потенциални проблеми. И на червените индустриални трифазни контакти например си пише, че трябва да се използват до 6 ч. на макс. мощност. И съответно зарядните станции са за това да поемат натоварванията и да контролират процеса на зареждане при по-високи мощности.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1869 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Ето ме отново.
Най-накрая Лииф е регистриран с талон от новите и мога да си го подкарам.
И веднага първите впечатления - и хубави и лоши.
Първо най-важното - регенерацията. Дори и в режим В на трансмисията регенерацията е доста слаба при скорост под 50-60 км в час. Карането в града само с един педал, като Канго е доста трудно, почти невъзможно. Необходимо е натискане на спирачката, което пак води до регенерация , по- силна. Това за момента ме затруднява, Канго го карах само на един педал. От друга страна извън града режим В води до добро намаляване на скоростта преди завои или ограничения, а режим D е почти по инерция, но все пак се малко регенерация. Супер е за извънградски условия. Което малко ме изненада впредвид малкия пробег.
Бутона еко на волана не оказва никакво влияние върху регенерацията, а само върху мощността и реакцията на педала за ускорение.
И ако си мислите, че електромобилите не вървят - една снимчица...
Прикачени файлове:
Харесано от: firesword

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1870 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
И още нещо - окачването е супер, като на всички електромобили, които съм карал. Заради теглото вози като S класа - много комфортно. Само при преминаване през къси неравности и ниска скорост се чува леко трополене от окачването.
И още едно нещо, което не харесах - по време на зареждане не мога да разбера до къде е стигнал процеса. На Канго на таблото пише оставащо време, а тук няма никаква индикация освен три светещи лампи на таблото - те обаче дават много обща информация - една лампа отговаря за 33 % от батерията, или една лампа мига повече от два часа !!!
Необходима ми е и малко помощ относно системата Carwings - как да я настроя и активирам, може би от нея ще получавам по-точна информация.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца - Преди 8 години 9 месеца #1871 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Ето ме отново.
Най-накрая Лииф е регистриран с талон от новите и мога да си го подкарам.
И веднага първите впечатления - и хубави и лоши.
Първо най-важното - регенерацията. Дори и в режим В на трансмисията регенерацията е доста слаба при скорост под 50-60 км в час. Карането в града само с един педал, като Канго е доста трудно, почти невъзможно. Необходимо е натискане на спирачката, което пак води до регенерация , по- силна. Това за момента ме затруднява, Канго го карах само на един педал. От друга страна извън града режим В води до добро намаляване на скоростта преди завои или ограничения, а режим D е почти по инерция, но все пак се малко регенерация. Супер е за извънградски условия. Което малко ме изненада впредвид малкия пробег.
Бутона еко на волана не оказва никакво влияние върху регенерацията, а само върху мощността и реакцията на педала за ускорение.
И ако си мислите, че електромобилите не вървят - една снимчица...


В петък имах възможност да покарам пак Канго ЗЕ за половин час и си припомних кефа - абсолютно същото го потвърждавам - при Лийф (сега и при Соул ЕВ установих същото) рекуперирането дори в "В" режим е твърде слабо за каране с един педал - Кангото ми пасва много повече. Но и за другото си прав - това е по-подходящо за града, докато Лийф и Соул ЕВ са по като за дълъг път с "интерционното" движение.

За окачването на Лийф потвърждавам същото - някак тупка по неравностите. При Канго ЗЕ това го няма и возията за мен е определено по-комфортна.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1873 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Можеш ли да го сравниш с рекуперацията на L на амперата? Аз я намирам за доста добре разчетена.. спирачка почти не използвам.. и на Д почти никога не карам..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1874 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Според мен L на Ампера рекуперира доста по-силно от Лииф на В.
Някаква идея откъде да си купя стелки? От Европа ако може

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1876 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Помощ!
Не мога да активирам системата Carwings. Направих си регистрация в сайта на Нисан в Англия, но после колата изписва, че не може да се свърже със сървъра.
Може би проблем със сим картата, да я сменя или не е възможно или някакви други идеи!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.