Sidebar

28
Чет, Мар
× Място за всякакви Nissan LEAF теми, коментари и мнения.

Nissan Leaf Бургас

Преди 8 години 9 месеца - Преди 8 години 9 месеца #1877 от firesword
Отговор от firesword по тема Nissan Leaf Бургас
nio, според мене нещо има с връзката наистина. Иначе вероятно ще даде - грешно потребителско име или парола.
Провери сим картата с някакво устройство дали има интернет. И другото което се сещам е, дали след като се сложи отнякъде нещо се настройва или стартира 3G в колата. Най-малкото трябва да иска пин код може би.
Няма причина, ако има интернет, да не се върже със съответната услуга. Трябва наистина сървъра им да е down

Хвърли едно око и тук - en.wikipedia.org/wiki/CarWings

CarWings is a vehicle telematics service offered by the Nissan Motor Company to drivers in Japan and United States.,[1] now, including Canada, Great Britain,[2] and most other countries where the LEAF is sold.


Може още да не е активна за България!

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1878 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Nissan Leaf Бургас
Може ли някой от собств. на Лийф да разясни (да даде повече информация) за тази инициатива на Нисан:
insideevs.com/nissan-announces-up-to-700...ng-your-leased-leaf/
И дали ще има почва в България.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1883 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Да , уви не е активна за БГ. Жалко.
Щеше да бъде полезна поне по отношение на зареждането.
Днес изтощих батерията до край и знаете ли какво изписа - 13 часа време за зареждане до 100 % !!!
Направо не мога да повярвам. Защо толкова много? И на зарядната станция на Гурко пак е така - за час зареждане пълни 12-14 км от пробега. Ужас!!! Как мога да забързам нещата поне малко? Навсякъде пише за 6-9 часа, никой не споменава повече от 12 !!!

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1884 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Вземи от Пепи с амперата неговия кабел дето е Тип 1 към Тип 2, включи го в Тип 2 контакта на зарядната на Гурко и кажи какво показва да видим. От шукото на 2 кВт 24 кВт батерия си е 12 часа B)

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1885 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас

mumojem писа: Вземи от Пепи с амперата неговия кабел дето е Тип 1 към Тип 2, включи го в Тип 2 контакта на зарядната на Гурко и кажи какво показва да видим. От шукото на 2 кВт 24 кВт батерия си е 12 часа B)


Ами трябва да го пробваме това с Нио.. и на мен ми е интересно, дали неуспешния ми опит с тип 2 е заради колата, кабела или заради моментен проблем в станцията..

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1886 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
А, супер - пробвайте и пишете какво се случва - пък скоро Теди ще може да дойде до Бургас да тества станцията.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца - Преди 8 години 9 месеца #1887 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Кабел си взех. Ето


Сега да намеря време да го пробвам. Принципно като го получих го включих за малко и зарежда. Но колко бързо?
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1888 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас
Брее, кога успя бре - бърза доставчица са ти спретнали. Каква е парата тотал?

За един час ако се зарежда няма ли през компютъра на колата да установиш?

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1889 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Бързо,ама скъпо. 221 ЕUR с доставката.
Компютъра на колата показва само оставащо време за зареждане до 100%. Предполагам че ще мога да се ориентирам ако има голяма разлика във времето.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1890 от firesword
Отговор от firesword по тема Nissan Leaf Бургас
Много интересно, дали ще почне да зарежда по-бързо.

Предполагам, че това е кабела - evconnectors.com/index.php?route=product...j1772&product_id=123
Много готин сайт!

Пък, странно ми е защо компютъра на колата да не може да покаже, колко KW поне смуче в момента колата, ако не ампери :)

Ако те хване тока, хвани го и ти :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1891 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Nissan Leaf Бургас
Leaf Spy (за android) върши доста добра работа за тривиална ежедневна употреба...

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1892 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Може да ползваш Torque Pro с блутуут ODB2 джаджа. .. 7 евро от ибей.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1894 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Днес включих новия кабел тип 2 и я оставих така час и 20 мин. Стартира зареждане на 52% и накрая беше 52% !!! Свети че зарежда,но всъщност нищо! Жалко,явно има някакъв проблем със станцията или нещо друго.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1895 от earendil
Отговор от earendil по тема Nissan Leaf Бургас
Аха, значи не съм луд.. :)

Разликата е, че амперата дава грешка.. иначе и при мен си светеше станцията.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1898 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
При мен и колата изписва, че зарежда, но явно не зарежда. Говорих с Теди, другата седмица ще дойде да я погледне. Грехота е да имаме станция и да зареждаме от шуко...
Днес Нисан-а прави 1000 км! Да са му честити и скоро по 100! B) ;) B)
Дайте акъл как да накарам колата да зарежда по-бързо у дома от обикновения контакт? Може би друг предпазител, или по-дебел кабел или....

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1900 от zlatanski2014
Отговор от zlatanski2014 по тема Nissan Leaf Бургас
имаш ли трифазен ток до вас?
мислил ли си и за вариант diy chademo.
почнаха да падат и цените на evse -тата level2. Поне на 32/40А да я зареждаш, то си е грехота на обикновен 16А токов кръг да се мъчи

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1902 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Имам трифазен ток вкъщи, ама може ли на трифазен?
И какво е това level 2 - може ли да ме светнеш?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1903 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Да споделя впечатления от първите 1000 км, ако искате разбира се. B)
Доста труден за управление електромобил. Има три режима на каране, всеки различен от другите като поведение при спиране и ускорение. За водача е доста трудно да се напасва като стил към всеки от тях, поне на мен ми е трудно. Имам впредвид следното:
При ускорение в режим В , D огромна разлика. Ако настъпваш еднакво педала ускорява различно. Отделно еко режима се комбинира и с В и D и става мазало. Общо взето се колебая между рязко ускорение с тласъци и влачене. Спирането чрез регенерация също е различно, усещането от спирачния педал също. За толкова км така и не можах да свикна с нея. Затова сега я карам в режим В в града, където така или иначе карам бавно и в D извънградско. Еко режима съм го игнорирал, не го намирам за нужен. И без него минавам 160-170 км с една батерия.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца - Преди 8 години 9 месеца #1904 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Nissan Leaf Бургас

nio писа: Имам трифазен ток вкъщи, ама може ли на трифазен?
И какво е това level 2 - може ли да ме светнеш?


В щатите Level 1 е 110V, а Level 2 230V.

Може да ускориш до 3.3 кВт с обикновена зарядна станция (Теодор например може да ти изработи или да си купиш), на която ще си зареждаш с новия кабел Тип 1 към Тип 2 дето си си купил.
На 3.3 кВт ще става за около 5-6 часа пълното зареждане.

Може и на 6.6 кВт, ако твоят LEAF е с такова зарядно (всъщност опцията е 2 х 3.3 кВт) и пак със стенна зарядна, с което сваляш времето за зареждане на около 3 часа. Мисля обаче, че си с 3.3 кВт бордово зарядно.

При LEAF се установява най-лесно като по време на зареждане погледнеш екрана: Ако има два реда един под друг:
6 kW
3 kW

значи имаш 6.6 кВт опцията.


Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Прикачени файлове:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 8 години 9 месеца #1906 от nio
Отговор от nio по тема Nissan Leaf Бургас
Категорично съм с 3,3 kW зарядно. Ще помоля Теодор за помощ - за нула време ще ми спретне една станция. Колкото до зарядното - оригиналното за шуко пише че поддържа зареждане level 2 - на 240 волта. Ама у дома явно зарежда на 16 А и затова е бавно. А ако сменя предпазителя на таблото с 32 А? Ще има ли промяна?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.