Sidebar

29
Пет, Мар
× Място за всякакви Opel Ampera теми, коментари и мнения.

Моята Ампера

Преди 10 години 4 месеца - Преди 10 години 4 месеца #503 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Моята Ампера
То новини всякакви, но днес са с център Варна :P
Амперата ни беше на гости и ние се изкефихме максимално!!!
Благодарим на earendil за гостуването... и за возенето - беше уникално!!!
Имаме една молба към него - да си носи зарядния кабел следващия път че да го напълним "до горе" :woohoo:
Ето и снимка от срещата:



Успех!
Прикачени файлове:
Харесано от: Karaivanov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #504 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера
Леле, ампери, приуси, тц тц, чудесия :woohoo: Еваларка пичове. Виж на фейсбук страницата на eCars.bg че пуснахме обявата и питат за САКСофоните :lol:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #505 от petko_voyvoda
Отговор от petko_voyvoda по тема Моята Ампера
Евала, пичове! B) Кога ли и тук ще направим едно елсъбиране. Като за начало може поне Приусите да се активизираме малко :P Амперата кърти обаче ;) Само не ме кефи малкото място отзад - само две седалки.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #507 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Моята Ампера
Интересно ми е как работи отоплението на Ампера.На ток ли е или само от двигателя като при Приуса.Имате ли поглед над нещата.

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца - Преди 10 години 4 месеца #510 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера

Karaivanov писа: Интересно ми е как работи отоплението на Ампера.На ток ли е или само от двигателя като при Приуса.Имате ли поглед над нещата.


Веднага те светкаме по въпроса подробно Румба :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #511 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
Там е малко сложно обяснено.. , не че не е сложно по принцип :)

С 2 думи. Има 360 V ел нагревател, който затопля водния кръг. Самия воден кръг има байпас клапан, затваря кръга към двигателя като не работи последния и циркулира само около радиаторчето на парното. Ако се включи ДВГто, клапана се отваря при достигане на температура в охл. кръг на двигателя и системата става една цяла..

Резултата какъв е:
Мога да си включа отоплението дистанционно от терасата 10 мин преди да тръгна и да си стопля колата дърпайки ток от мрежата вместо да хабя този в батерията.. АКо не го направя, просто първоначалното стопляне сваля от батерията и намаля пробега повечко. Реално колко - нямам много наблюдения, тъй като тук е още доста топло... разбира се това ще зависи от външна температура.. от това колко искам да стопля и пр. Има ЕКО режим на климатичната система при който нагревателя работи на половин мощност.. загрява по-бавно и по-леко, но не дърпа толкова ток... може да се ползва за поддържане на топлината в системата ако първоначалното топлене е било от двигателя или щепсела.. :)
Разбира се всичко това е ненужно, ако работи двигателя.. използва се неговата топлина като на всяка кола. Така, че ако знам, че отивам по-далече и няма да ми стигне батерията е по-добре веднага като тръгна да включа двигателя, да се стопля от него и после да си включа на батерия, за да не харча много ток за нагревателя.

На разположение съм за др. връпроси.

(към колегата planebgerchev - сори колега, не съм се занимавал, тъй като съм доста зает и не ми е спешен въпросът.. ако има новини и развитие ще споделя).
Харесано от: plamengerchev, Karaivanov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #512 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера
Ъъъ, това е много по-добро светкане от нашето :woohoo:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)
Харесано от: Karaivanov

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 4 месеца #517 от Karaivanov
Отговор от Karaivanov по тема Моята Ампера
Аз на Приуса си инсталирах 2 печки които играят същата роля.Едната топли малкия кръг на двигателя.За около 45 мин е на 60 градуса и после ги подържа.В купето имам друга с керамичен нагревател.Зимата стъкла не стържа и си е ок на мотора да стартира тоъл :whistle: :whistle: :whistle:

Внимавай какво си пожелаваш,че може да се сбъдне.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #600 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
Малко ъпдейт..

Добре й идват температурите над 10 С. Като тръгвах ми предсказа 43 км на ток, а минах над 60 км. 1во - беше по-топло и 2ро - последните дни я карах с мн. тежък десен крак в района :)

цък
При това каране има 30% гардско.. в Бургас.

Вдигнат ли се температурите над 15 С пробегът скача с още 10-тина км.

При по-ниска температура пада, но не в същата прогресия.. при -2 С дори и с парно на макс и отопление на седалки и стъкла - минавам 40 км без проблеми.

Поздрави

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 2 месеца #624 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
Едно кратко клипче:

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #643 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Моята Ампера
А аз да питам - в България има ли пазар за втора ръка Ампера и на какви пари върви?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #700 от Riko
Отговор от Riko по тема Моята Ампера
Амперата е с добър разход на гориво. Всеки би се заинтересувал. Цената на втора употреба 2010 - 2013 г. не би трябвало да надхвърля 37 000 лева, включително доставка, мито и КАТ. В американските сайтове могат да се намерят по $19 000.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #702 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера
Амперката кефи много определено. Засега гледам най-тънките оферти са за коли 2011-та, за малко под €25,000. Значи с докарване, регистрация и застраховка по-скоро ги виждам за 52-53,000 лв или вече нагоре, ако я продава автокъща на нашия пазар.

Volt от щатите го смятам да дойде на около 42-43 хил. лв тотал.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #703 от ivanjordanov78
Отговор от ivanjordanov78 по тема Моята Ампера
За българския купувач, който е готов да отдели средно 5-15 хил. лв за кола, тези цени са все още непосилни за съжаление.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 1 месец #727 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
За сега втора ръка само тестова от дилър - като моята.

Дава се и на оперативен лизинг, което е оферта защото се взима ДДС ако си с фирма по ДДС.

От 94 хил лв в магазина до 65 хил. е доста добро намаление за 1 година :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 5 дни #986 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
Здравейте,

кратък очерк на пътуването до Австрия и обратно.

Колата беше стабилно натъпкана с багаж и ски екипировка. Ските си се събират вътре спокойно.

Ето резултата:
ел. статистика

Само един междинен заряд за 1 час в Любляна на обществена станция.. , т.е. 80 км са от контакта, а останалите 220 ел. км са от рекуперация по австрийските баири :) Интересно, че тази статистика за заряда не поддържа над бензинови 1000 км.. иначе ел. км си ги трупа.
Та..: 6.5 л/100 км чист бензинов разход, 6.3 л/100 става като се отчетат 300 те ел. км. при изминати почти 4 хил км. и по магистрали и по стръмни планински проходи :)

Общо взето много съм доволен.

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 5 дни #987 от eltransbg
Отговор от eltransbg по тема Моята Ампера
С пожелание за голям капацитет в батерията и много изминати още километри!
Това LifeTime:4.4l/100km какво означава?

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 5 дни #988 от earendil
Отговор от earendil по тема Моята Ампера
Това 4.4 е средният разход на гориво от както е произведена колата. Аз я взех от дилъра на 4.3 и за няколко месеца го свалих на 4.1, тъй като карам 90% на ел. в района., но сега тия 3700 км от 4000 на бензин го качиха до 4.4/100.
Този показател не може да се нулира.

Имам още една позиция на борд комп., където съм я занулил от както съм взел аз колата и там показва 3.5 /100 дори и след това дълго пътуване..

Това е най-хубавото на тази кола.. ежедневно като си я караш разхода е 0/100 .. и може да не заредиш с месеци.., но ако искаш може да отидеш и до Шотландия :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 5 дни #992 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера

earendil писа: Това 4.4 е средният разход на гориво от както е произведена колата. Аз я взех от дилъра на 4.3 и за няколко месеца го свалих на 4.1, тъй като карам 90% на ел. в района., но сега тия 3700 км от 4000 на бензин го качиха до 4.4/100.
Този показател не може да се нулира.

Имам още една позиция на борд комп., където съм я занулил от както съм взел аз колата и там показва 3.5 /100 дори и след това дълго пътуване..

Това е най-хубавото на тази кола.. ежедневно като си я караш разхода е 0/100 .. и може да не заредиш с месеци.., но ако искаш може да отидеш и до Шотландия :)


Идеално, благодаря ти - като видя някой да пуска актуално инфо от използване на електромобил в България (а в случая и извън) и ми се пълни душицата - осмисля се и работата ни в eCars.bg така много :cheer:.

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.

Преди 10 години 5 дни #993 от mumojem
Отговор от mumojem по тема Моята Ампера
Петърски съгласен ли си да направим един блог за пътуването България - Австрия и обратно със снимки :cheer:? Айде, ще стане интересно - гост блог от Петър Стойчев за амперката :cheer:

Чисто и просто – КарамЕЛ :)

Вход или Регистрация, за да се включиш в темата.